Формула 1 сезона 2008

Кој ке биде шампион во 2008?

  • K.Raikkonen

    Гласови: 65 32,7%
  • F.Massa

    Гласови: 54 27,1%
  • L.Hamilton

    Гласови: 70 35,2%
  • H.Kovalainen

    Гласови: 0 0,0%
  • F.Alonso

    Гласови: 4 2,0%
  • N.Piquet Jr.

    Гласови: 2 1,0%
  • R. Kubica

    Гласови: 4 2,0%
  • некој трет...

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    199

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Факт е дека подарена му беше титулата на Хамилтон по гестот на Тимо Глок, како да не можеше до максимум да ги извози тие 200,300 метри машки до крај со педалата за гас до крај стисната? Ама ајде и тоа помина.
Факт е дека ако Глок стиснеше машки на педалата до крај ќе одеше во некоја пченка и немаше да ја заврши трката. И ај веќе ставете клуч на темава, секој ден се јавуваат нови и нови стручњаци.
Стисне на педалата :pos:
Со самото то шо помислуваш на стискање на педалата до крај во дождлива трка, ми даваш до знаење дека сите на темава се поголеми стручњаци од тебе, па дури и Ајсшутер. :)

Било кој на дождлива трка да стисни до максимум и ојде јабана. Затоа треба да се најде оптимум со која брзина да се вози и да се контролира болидот, а да не излеташ надвор. Таа брзина не е 30 км/ч.
Јас не го измислив тоа за стискање на педалата до крај, туку тој пред мене. Јас убаво му напишав кај ќе одеше Глок ако стиснеше до крај на педалата.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Ок. Стварно претеравте. Одмор од темава. До тогаш, гледајте лига на шампиони, куп на уефа, кошарка и слично, па таму карајтесе и препуцавајте се.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Значи темава мора да биде отворена. Објавен е каледнарот за новата сезона, и можете да го погледате тука. Единствената измена е што се ке заврши во Абу Даби на големата награда на Соединетите Арапски Емирати.

Малку здодеаа со овие измени во календарот. Маме нивно, се знаеше која беше традицијата, се започнува со Австралија, се завршува со Јапонија. Последниве години го претумбаа каледнарот однопаку. Иако се воведиа нови трки, сепак, можеа да останат верни на традицијата.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Јас само сакам тука да ги постирам двете изјави на Маса. Се надевам дека после ова оние што се бунат ќе се смират.

"Мислам дека тоа беше голем ден, ден за сеќавање. Победивме, завршивме совршена работа, бидејќи самата победа во Бразил за Бразилец значи многу. Секогаш треба да се сеќаваш на тешките моменти. Тоа беше добар момент, но и многу тежок. Ова беше најневеројатната трка во која сум бил. На крајот, Глок немаше гуми за дожд, почна да врне и сигурен сум дека не го пушти Луис да помине намерно. Имаше дожд, така што не можам да кажам ништо. Ако жалам за нешто, тогаш би требало да жалам за сите трки на кои не освоивме поени. Не е важно која, еден поен ќе беше доволен. Јас само ќе продолжам да си ја вршам својата работа", вели Маса.


"Сакам да се сретнам со Хамилтон и со неговиот татко и да им кажам дека ја заслужуваат титулата. Ја прегледав трката на ТВ, за Луис последниот круг беше драма, и тој се обидуваше да се врати во игра. Глок не го пушти намерно, тоа е сигурно", вели Маса.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
А шо требеше, да речит дека титулата е подарена и да испаднит плачко и неспортист?
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Маса е сигурно најголемиот џентлмен од сите возачи што возат во Ф1. За очекување е таква изјава од негова страна. Истото се однесува и за Ферари кој за разлика од некои други тимови не краде туѓи идеи:helou:.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Маса е сигурно најголемиот џентлмен од сите возачи што возат во Ф1. За очекување е таква изјава од негова страна. Истото се однесува и за Ферари кој за разлика од некои други тимови не краде туѓи идеи:helou:.
:pos: Сите крадат туѓи идеи, само што Мекларен имаше возачи кои се предавници :pos: Главниот, тој што беше највиновен за тој скандал призна дека немало информации само од Ферари кон Мекларен, туку и од Мекларен кон Ферари, ама ај, не е битно сега тоа. А Маса е толкав џентлмен што заедно со Баричело пред некој ден го навредувале на Шумахер во едно диско во Бразил. Само ич не ми текнува кај го прочитав текстот.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Утре, уствари денес :):) на ХРТ 2 од 13:40 до 15:00 ќе има емисија посветена на изминатата сезона во Ф1 т.е. комплетен преглед и анализа на сите трки ... :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom