Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Член од
14 јануари 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Imam Nokia N97 Se beshe Ok funkcionirashe kako so treba i odednash pocna da blokira go uklucuvash telefonot raboti i posle neko vreme blokira touch screenot i totalno ne mozesh nikade da vlezesh ...ako ima nekoe caare pisete :)
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
Колку ќе ме чини замена на дисплеј за Самсунг Д900?
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
RPL ти рекле сигурно, Phone start-up failed ти пишува? се средува ама чини околу 25 еури
За 25 евра ги правите или пушташ патка на форум? :)
имам една 5530, ако ја средите за 25еур + ќе ве частам една пица :)
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Realy? :)
We talk about Sim Lock problem, corumpted 120pm, imei 12345610654321 and other CRT RPL problems? :D
nice...
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Не знам баш за кај е прашањето али ај се надевам ке се најде некој да одговори
Wi-Fi од телефонот не сака да се конектира на мрежата дома. Пишува: Се здобива со ИП-адреса и ништо понатаму. Си стои така цело време.
П.с. Лозинката точно ја ставам
П.п.с. Сум се конектирал на други мрежи, значи работи ви-фито.

Чаре?
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Не знам баш за кај е прашањето али ај се надевам ке се најде некој да одговори
Wi-Fi од телефонот не сака да се конектира на мрежата дома. Пишува: Се здобива со ИП-адреса и ништо понатаму. Си стои така цело време.
П.с. Лозинката точно ја ставам
П.п.с. Сум се конектирал на други мрежи, значи работи ви-фито.

Чаре?
Значи рутерот не е компатибилен, пробај без заштита. Некои рутери имаат малце поразлична енкрипција/заштита -.- и не сакаат со сите уреди да споделат интернет/мрежа
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
Моторола V3 не се уклучува ни на полнач ни на USB. Што може да му биде и дали се поправа ?
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
Без да се види ни ванѓа не помага
Знам дека е цркнато нешто :) но најчесто што би можело да го предизвика тоа кај оваа моторола, доколку се разбираш да ми посочиш нешто :) за да знам дали е можно да се направи или уште сега да го удрам од земја :) зошто ако е некој дел што е многу скап или тешко се наоѓа џабе е не се исплати да се вложува во телефонов за тоа прашувам
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
За Sony Ericsson w100 (Spiro) unlock да не знае некој како да направам или да барам код од VIP ?
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
797
Поени од реакции
524
имам андроид уред х10 не се полни,не е до полначот пробав со неколку ама јок не ја бива...чаре? и пари за сервис се разбира колку би ме чинело,од Битола сум ако имате некој одма одам фала!
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Дали може да се стави Андроид оп на Samsung S8000 Jet бидјеќи гледеам на видеово се си е ок.

И дали ако ја зафркнам работата има начин да го вратам претходниот оп, ако може линк за тоа :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom