Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.908
Поени од реакции
1.772
iPhone SE прва генерација, заклучен на A1 , со истечена гаранција , дали ги отклучуваат во А1 да работат и со други картички или не ?
(Го немам купено јас од А1, ако е битно тоа)
Не ги отклучуваат а отклучувањето е скапо
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.733
Поени од реакции
3.310
iPhone SE прва генерација, заклучен на A1 , со истечена гаранција , дали ги отклучуваат во А1 да работат и со други картички или не ?
(Го немам купено јас од А1, ако е битно тоа)
Ги отклучуваат, но само ако е истечен договорот и ако е лично на твое име телефонот.
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.099
Поени од реакции
857
Не ги отклучуваат а отклучувањето е скапо
Znaci samo za pari da zemat se. Treba nekoj da se drzne da gi tuze bidejki legalno telefonot e tvoj po isplata ali sepak ne mozes da go koristis na druga mreza bidejki ne ti go otklucuvaat. Ne sum pravnik ali nekako logicno mi e da mozes da go koristis telefonot kade sakas po isplata bez da ti naplakjaat dodatno za otklucuvanje.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.908
Поени од реакции
1.772
Кај мене 2500 ден
Автоматски споено мислење:

Znaci samo za pari da zemat se. Treba nekoj da se drzne da gi tuze bidejki legalno telefonot e tvoj po isplata ali sepak ne mozes da go koristis na druga mreza bidejki ne ti go otklucuvaat. Ne sum pravnik ali nekako logicno mi e da mozes da go koristis telefonot kade sakas po isplata bez da ti naplakjaat dodatno za otklucuvanje.
Мислиш дека таков гигант не е заштитен
 
Последно уредено:
Член од
27 април 2011
Мислења
2.290
Поени од реакции
2.998
Сервис за таблети некој да не знае...специфично ми треба да го сменам стаклото на екранот
 
Член од
28 март 2015
Мислења
4.568
Поени од реакции
9.253
Има шанси да се сервисира Нокиа лумниа 930? Најверојатно се работи за скршен екран и проблемот е што контактите останаа заробени во телефонот.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.733
Поени од реакции
3.310
Има шанси да се сервисира Нокиа лумниа 930? Најверојатно се работи за скршен екран и проблемот е што контактите останаа заробени во телефонот.
Има Нокиа сервис во Бисер.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
4.568
Поени од реакции
9.253
Има Нокиа сервис во Бисер.
Бев вчера, не работи најверојатно веќе. Нема врска успеав да ги извадам некако контактите, а тел замина во историјата. Доста го користеа, 6год, свашта имаше преживеано.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
960
Поени од реакции
252
Дали апликациите збираат кеш меморија ако не ги користиш воопшто?
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
9.665
Поени од реакции
14.325
Го е*ав дисплејот на П30 лајт. Колку чини нов?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom