Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Boki16 tka

Sarma
Член од
23 јуни 2017
Мислења
65
Поени од реакции
34
Alcatel onetouch потребна ми е помош работи само на т-мобиле кодиран е само на мрежата на тимобајл, но др картички не поддржува ни на вип ни на оне! Доколку некој е запознаен што и како нека пише! Thank you.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Alcatel onetouch потребна ми е помош работи само на т-мобиле кодиран е само на мрежата на тимобајл, но др картички не поддржува ни на вип ни на оне! Доколку некој е запознаен што и како нека пише! Thank you.
Може да се декодира само сликај ми ја лепенката под батеријата и прати ми на ПП
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.959
Поени од реакции
1.234
Ми цркна андоид боксот, го променив оригиналниот адаптер став друг несоодветен и не сака да запали веќе. Има спас за него ?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Ми цркна андоид боксот, го променив оригиналниот адаптер став друг несоодветен и не сака да запали веќе. Има спас за него ?
Прво дефинирај не соодветен
Дали од кога го смени полначот некогаш работеше или едноставно и со тоа не се пали? Дали полначите се иста јачина, да не си ставил послаб полнач да не дава доволно напон па затоа да не ти се пали уредот?
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.959
Поени од реакции
1.234
Прво дефинирај не соодветен
Дали од кога го смени полначот некогаш работеше или едноставно и со тоа не се пали? Дали полначите се иста јачина, да не си ставил послаб полнач да не дава доволно напон па затоа да не ти се пали уредот?
Ставив појак полнач по грешка, после тоа не преработи воопшто, иначе дотогаш работеше нормално со стариот полнач, но едно невнимание .... И толку беше не се запали повеќе. Претпоставувам дека има изгорено нешто.
 
Член од
23 август 2014
Мислења
38
Поени од реакции
10
Некој да не знае како да декодира самсунг а20е? На мрежата на тмобиле е иначе, а јас сум на вип. Фала однапред на помошта.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Некој да не знае како да декодира самсунг а20е? На мрежата на тмобиле е иначе, а јас сум на вип. Фала однапред на помошта.
Се плаќа код ... ако сакаш пиши на ПП
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Имам контролер за ГПС, на виндоуз мобил, кога ставам картичка работи како телефон, можам да звонам! 4G пишува дека има, вклучувам Интернет експлорер не работи, всушност ниедна апликација која бара интернет не работи. Истата картичка на андроид телефон си има интернет.
Има чаре?
 

Boki16 tka

Sarma
Член од
23 јуни 2017
Мислења
65
Поени од реакции
34
Имам контролер за ГПС, на виндоуз мобил, кога ставам картичка работи како телефон, можам да звонам! 4G пишува дека има, вклучувам Интернет експлорер не работи, всушност ниедна апликација која бара интернет не работи. Истата картичка на андроид телефон си има интернет.
Има чаре?
Hi А дали ти е конфигуриран телефонот мислам сетинзите за нет?
 

Boki16 tka

Sarma
Член од
23 јуни 2017
Мислења
65
Поени од реакции
34
Не сум ѕирнал, не е класика телефон, нешто како планшет на виндовс!
Ќе го разрчкам утре
Значи телефонот прво мора да гледаш на софтверски/системски проблеми да се санира нешто, а доколку не станува збор околу тоа нешто онда сигурно има некакво оштетување на хардверските компоненти! Или па утре тркни тоест денес пошто 00:00 h e сега до Сервице др што да кажеме! Имај добра ноќ позззз па ке кажеш во текот на денот што како! Поззззззиќ. ☺
 

Boki16 tka

Sarma
Член од
23 јуни 2017
Мислења
65
Поени од реакции
34
Дечки абе можеби знаете што му е на мојот телефон тачот праве проблеми и дугмињата home back I recent items во што може да е проблемот а да речеш не е паѓал или удиран итн, дали проблемот е софтверски или пак нешто со хардверот?? Благодарам однапред Поздравче...
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
@Torte Mobile @gug1
Decki promena na baterija na iphone 7 cena, garancija original/kopija
I promena na stakloto od kamerata (sestra mi si go kupila delot uste pred godina dve ama nikogas ne go odnese na promena)
Dobredojdeni se komentari od site sto rabotat so servis na ovie problemi sakate vo pp ili tuka seedno
 
Член од
25 јуни 2011
Мислења
100
Поени од реакции
15
iPhone SE прва генерација, заклучен на A1 , со истечена гаранција , дали ги отклучуваат во А1 да работат и со други картички или не ?
(Го немам купено јас од А1, ако е битно тоа)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom