Философијата на животот

Член од
13 август 2008
Мислења
1.145
Поени од реакции
893
Која е поенатата на нашето живеење? Цел ? Најверојатно да ја најдеме смислата на животот - ако воопшто постои. Иако јас лично сметам дека не е на ниедно друго место, туку во самото барање. Единствено што знам е дека животот е последна навика која би сакале да ја изгубиме, затоа што е првата што сме ја стекнале.
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
287
Поени од реакции
110
Сите сме родени со причина, а го живееме својот живот обидувајќи се да ја дознаеме. Некои ја дознаваат и ја остваруваат, а оние кои не ја дознаваат живеат бедно и умираат незнаејќи зошто се родиле!
тоа е мојата филозофија. :raz:
 

cvetanovskiigor

›———————‹
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.425
Поени од реакции
57
Life is a dual journey:

one journey is in time and space the other is within oneself and truth.

The first ends in death the second in deathlessness.

The second is the real journey because it takes you somewhere.

Those who take the first journey as it, waste their lives

the real life begins the day you start the otherjourney.

A really good beginning has taken place in your consciousness

and I am filled with bliss to feel this.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
Сите сме родени со причина, а го живееме својот живот обидувајќи се да ја дознаеме. Некои ја дознаваат и ја остваруваат, а оние кои не ја дознаваат живеат бедно и умираат незнаејќи зошто се родиле!
тоа е мојата филозофија. :raz:
Лично не се согласувам со ова. Напротив во денешно време повеќето не ја знаеме причината зошто живееме и како да го оствариме ова, но сепак живеат добро, за разлика кои оние кои ја чувствуваат причината за живот им фалат услови.
Моја философија. )
 
Член од
12 март 2009
Мислења
205
Поени од реакции
13
Мојата филозофија кратко и јасно :
It's not аbout the other side, it's аbout the climb.
 

ме ─╤╦︻ спука

╲╲╲╲╲╲CS,WE7,CR9 ╱╱╱╱╱╱
Член од
13 април 2010
Мислења
143
Поени од реакции
2
zivotot kako smrtna kategorija e nisto drugo osven obicno zivotinski carstvo site nie sme cicaci na planetava site sme tuka samo da ostavime nasledstvo i posle, da se bira raj ili pekol,spored noe zivotot ne postoi treba da se prepliva
 

Kajgana Shop

На врв Bottom