Феноменот Бруно Гренинг

Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Секојдневно поштенските сандачиња во влезот од зградата се полнат со ова обавестување за овој чудотворен исцелител.
Прв пат слушам за овој човек и за овој документарен филм, но морам да признам дека ме привлече известувањето од гледачи кои осетиле некоја снага, трнци, струење по телото додека го гледале овој филм.

Документарецов може да се гледа во куќата ма Мајка Тереза, влезот е бесплатен.
Дали има некој повеќе информации за овој исцелител!?
 

Attachments

Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Умрел на 52 години во 1959, доволно е?
Филмот дали си го гледал. Можеби имаш желба да одиш да го погледнеш...јас ке одам сега на 28 јуни па ке ви пренесам впечатоци.[DOUBLEPOST=1497203821][/DOUBLEPOST]
Во 3Д е филмот?
Немам појма, ниту можам да најдам нешто повеќе.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.646
Gröning regarded health (rather than illness and disease) as the natural state of all living things and asserted that one can maintain health and heal from illness by absorption of a Divine life force that he called "Heilstrom," which translates into English as "Healing Wave" or "Healing Stream."
He went on trial twice. He was unable to take part in the second trial because he was undergoing surgery at the time.
Пфф, каков бот, праел операција наместо да си апсорбира малку Хеилстромче.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.724
Поени од реакции
2.486
Веројатно е филмот направен да ги погоди луѓето во психа за да осетат пецкања и слично...
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Веројатно е филмот направен да ги погоди луѓето во психа за да осетат пецкања и слично...
Филмот е направен во три дела. Секој дел трае 95 мин.

Примамлива е рекламата-не пропуштајте ја приликата да го погледнете овој филм.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.681
Поени од реакции
4.420
Филмот е направен во три дела. Секој дел трае 95 мин.

Примамлива е рекламата-не пропуштајте ја приликата да го погледнете овој филм.
Што би добиле од гледањето на овој филм 95 минути досада?

Да научиме како да си ги убиеме децата во три чекори?

Нешто како родителиве што верувале дека Исус ќе им им ги излекува бебињата наместо во болница да ги носат?
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Што би добиле од гледањето на овој филм 95 минути досада?

Да научиме како да си ги убиеме децата во три чекори?

Нешто како родителиве што верувале дека Исус ќе им им ги излекува бебињата наместо во болница да ги носат?
Исцелување:confused:
 
Член од
9 август 2014
Мислења
460
Поени од реакции
1.346
Дали Бруно применувал evidence based medicine во лекувањето? И дали имал издадена лиценца за лекување од Бога?
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Веројатно е филмот направен да ги погоди луѓето во психа за да осетат пецкања и слично...
Самиот филм содржи материјали од архива, пеесетина интервјуа со сведоци, филмувани сцени...па сигурно дека нешто од тие оригинални збиднувања ќе допре до нашата психа.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.175
Поени од реакции
16.445
Ми личи на особа со изразени психички проблеми, доколку судиме според изгледот.
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Ми личи на особа со изразени психички проблеми, доколку судиме според изгледот.
Језива фаца има, човек уплав да добие а не да се излечи..ама ете, наводно лечел многу болести меѓу кои и зависност од дрога.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom