Фан клуб: Струмица

V

Viktoranius

Гостин
Еј а Зошто денеска го немаше Грнчаро?
Појма немам, и јас видех оти го нема, само Грнчаров и Пупович не играјаа, другите сите ги извртеа по еднаш.

П.С Иначе Пупович стооше тама до оградата зад клупата, и праваах мабет со него и го питам имаме ли шанси за титула и он вика.....Битка чемо водити со фенија али на краја мислам дека би требало да земеме титула.:smir:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Појма немам, и јас видех оти го нема, само Грнчаров и Пупович не играјаа, другите сите ги извртеа по еднаш.

П.С Иначе Пупович стооше тама до оградата зад клупата, и праваах мабет со него и го питам имаме ли шанси за титула и он вика.....Битка чемо водити со фенија али на краја мислам дека би требало да земеме титула.:smir:
Abe,dobra igra.
Vardar me razocara,go vidov Mitic na poluvremeto se oblekol vo trenerki ama ne takvi na klub se presoblekol i ne igra veke:tapp: Mislev deka e povreden,i gledam eden po eden Sazdov,Sazdovski,site odat vo soblekuvalnata:tapp: :tapp: Matevski(ili kako bese trenerot na Vardar)prvo poluvreme bese dolu,potoa go gledam sednal vo lozata:tapp: :tapp:
Najdobar moment na mecot:Darko Sokolov na krajot od vtorata cetvrtina od centarot kos bez koski:smir:
I jas neznam kade bese Grne...Mozebi nekade so Locevica:pos2: :pos2: ...
Pozz:wink: :wink: :smir:
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Појма немам, и јас видех оти го нема, само Грнчаров и Пупович не играјаа, другите сите ги извртеа по еднаш.

П.С Иначе Пупович стооше тама до оградата зад клупата, и праваах мабет со него и го питам имаме ли шанси за титула и он вика.....Битка чемо водити со фенија али на краја мислам дека би требало да земеме титула.:smir:
Е ај ти сеа напрај споредба кој со какви изјави излегува. Читав интервју со вашиот тренер Давитков кога дојде на функцијата кој вели дека е сигурен дека Струмица ќе ги освои двете титули. Сега еве и Пуповиќ демек ти рекол дека ќе ја земете титулата. Барем за разлика од овие двајца Емил Рајковиќ предвреме не вика дека Фени ќе ја земе титулата, поточно рече во интервјуто дека ќе се обидеме да освоиме една од титулите. Сигурно и Фени ја сака титулата ама барем тренерот не дава такви безвезални изјави. Еве сега ти види кој уште на полусезона го фура шампионскиот филм. Не е тоа Фени туку тоа е вашиот клуб со изјави неменети само за провокација. Тоа е како да ги лажеш некои мали деца. Гледај ја реалноста а не изјави од кого и да се.
 
V

Viktoranius

Гостин
Abe,dobra igra.
Vardar me razocara,go vidov Mitic na poluvremeto se oblekol vo trenerki ama ne takvi na klub se presoblekol i ne igra veke:tapp: Mislev deka e povreden,i gledam eden po eden Sazdov,Sazdovski,site odat vo soblekuvalnata:tapp: :tapp: Matevski(ili kako bese trenerot na Vardar)prvo poluvreme bese dolu,potoa go gledam sednal vo lozata:tapp: :tapp:
Najdobar moment na mecot:Darko Sokolov na krajot od vtorata cetvrtina od centarot kos bez koski:smir:
I jas neznam kade bese Grne...Mozebi nekade so Locevica:pos2: :pos2: ...
Pozz:wink: :wink: :smir:

Аааа да Дарето как га забоде таа тројката кажи речи од пола терен, тоа дефинитивно беше момент на натпреварот.

А за Грнето не беше тама, а дедо му беше тама мабет прааше,:pos2: Лочката.
 
V

Viktoranius

Гостин
Е ај ти сеа напрај споредба кој со какви изјави излегува. Читав интервју со вашиот тренер Давитков кога дојде на функцијата кој вели дека е сигурен дека Струмица ќе ги освои двете титули. Сега еве и Пуповиќ демек ти рекол дека ќе ја земете титулата. Барем за разлика од овие двајца Емил Рајковиќ предвреме не вика дека Фени ќе ја земе титулата, поточно рече во интервјуто дека ќе се обидеме да освоиме една од титулите. Сигурно и Фени ја сака титулата ама барем тренерот не дава такви безвезални изјави. Еве сега ти види кој уште на полусезона го фура шампионскиот филм. Не е тоа Фени туку тоа е вашиот клуб со изјави неменети само за провокација. Тоа е како да ги лажеш некои мали деца. Гледај ја реалноста а не изјави од кого и да се.

Ако ја гледаме реалноста секако дека имаме шанси за титула, немој да забраваш оти фени и Струмица имат најголеми шанси за титула,немојте да не отпишете пред време. А тоа што ми го кажа Пупович беше едно негово обично мислење, живееме во демократија и секој има право на мислење. А за изјавата на Давитков незнам што да кажам, сигурен е во тимот на Струмица, има доверба во нив и сигурно дека ќе атакува на двојна титула.:smir:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ima li nekoj odgovor za toa sto go napravi Vardar,razbiram prijatelska utakmica no,Mitic-Sazdov...Posle i drugite.
P.S Radical ne baram odgovor od tebe:pos2:
 
V

Viktoranius

Гостин
Ima li nekoj odgovor za toa sto go napravi Vardar,razbiram prijatelska utakmica no,Mitic-Sazdov...Posle i drugite.
P.S Radical ne baram odgovor od tebe:pos2:

Абе ти па скисна им и толко крај. А и дресовите им беа различни, на еден му пишаше КК Вардар, а на еден друг Вардар Осигурување.:vozbud:
 
C

cakor4e13

Гостин
kako so se odnesuva do denesnata utakmica site izigraa solidno so da kazam za nekoj kako bogoev latovic darko super izgrajaa fenomenalno za noviot grujic nema da recam nisto prv pat go vidov
 
C

cakor4e13

Гостин
a ti godhead da ti kazam vii se ste najaki abe osti si tava...isplasih se abe ceki si mis vii najaki ste ima use mnogo da se igraaa godhead smeni si go imeto vo nostradamus (ili mos si mu nekoj vnuk a):):
_)
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ej,abe dobar e covekot sto mu fali.Igra soliden napad,samo treba malku da ja pojace odbranata.:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom