Фан клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

Џек

Мастер!?
Член од
8 март 2009
Мислења
84
Поени од реакции
2
Како да очекуваш повеќе?? Па судијава не им даде да играат, 3 пати сами излегоа играчиве на Реал со голман, 3 пати дигна офсајд тоа копилето. Им даде црвен, 10 на 14 играа. Што можеа повеќе?
Нека бидат среќни што заминаа со 1 гол, да беше фер судењето ќе идеа со петарда дома семето да им го ебем!
Така. Реал не е клуб од Македонија па да се вади на судииите ;)

Играчите за врска беа потпросечни. Немаа контрола врз играта. Малце фалеше да примат гол накај 65 мин. Среќа, како што кажав Севиља се слаб тим. Да потсетам, изгубија од Алмерија претходното коло 1-3 дома...
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Највеќе ме е кеиф заради палоп и судијата најмал контакт чекаше да покаже картон КОПИЛЕ ГЛУПО СЕ ДА МУ ИСПОЦРКА ПО ДОМА
И да, Гранеро изненадува по малце

ПС Дудек го видовте?:pos: се згазив од смеење коа дојде да му каже нешто на Касиљас



Статистика на крајот од мечот :
61% Посед на топка 39%
8 Напад на гол 5
6 Шутеви на гол 2
2 Шутеви покрај гол 3
...21 Слободни уради 26
8 Конери 3
7 Офсајди 4
2 Уфрлувања 16
1 Спасување на гол 5
10 Гол-аути 9
19 Фаули 17
1 Црвени картони 1
8 Жолти Картони 2


 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Така. Реал не е клуб од Македонија па да се вади на судииите ;)

Играчите за врска беа потпросечни. Немаа контрола врз играта. Малце фалеше да примат гол накај 65 мин. Среќа, како што кажав Севиља се слаб тим. Да потсетам, изгубија од Алмерија претходното коло 1-3 дома...
Не реков дека играше Реал којзнае што, и ја го делим твоето мислење дека беа под просекот денеска. Ама веруј дека ако имаше фер судење Севиља ќе јадеше петарда, убеден сум.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Пуу не успеав од 40 минута па навака да глеам. Дајте некој фул хајлтајтс... гарант било јако. Фала :)

И честито победа, повторно се измачивме со Севиља. Додека викавте као ке испиеле 5ка или 6ка... ја дробев на минатана тема дека ке биде до последен момент неизвесно и ако победиме ке биде минимално...
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Шо пишува на раката?
Perdriel беше и ќе биде најдобро нешто што ми се случило во животот(вака нешто е):pipi:
Perdriel е ваљда населбата кај што живеел ко мал.

--- надополнето ---

Каков наркоман е на сликава(дајте ми витамини бе алооо):pos2:
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.926
Поени од реакции
24.571
Аххх искинав нерви утакмицава, не ме изнервира толку лошата игра на Реал колку што ме изнервира судењето. Али на крај успеавме да издвоиме победа, да ги земеме сите 3 бода и со тоа вечер да можам мирно да спијам.

За играта немам коментар стварно, слабо издание на Реал Мадрид се виде дека фали Алонсо, исто така приметив дека кога Марсело игра позади Роналдо, некако Роналдо по активен е и со тоа подобро игра. Озил до 60та минута незнаев ни дали игра. Бензема камен, стварно многу добар потег на Мурињо што го извади него а ги внесе Гранеро и Леон, феноменално изиграа и двајцата.
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
честито победа, извлечена на најтешкиот можен начин... играа против бункер и против уште тројца... се на се 10 на 14 и пак ги тепавме, е тоа ме радува, многу послатко од некоја победа од 5:0...
бај д веј ако не купат Напаѓач нишо не правиме... Роналдо не може да игра таму... а друг освен Игуаната и немаме!!!
било каков напаѓач да е... би давал по некој гол барем на секои 3 утакмици
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072

Реков кога фали Марсело во офанзива, Роналдо е многу понемоќен... Вака така стана Марсело една од побитните алки во тимот. Се надевам понатаму нема во битните утакмици да имаме отсутни играчи.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Кога го гледам Арбелоа крв ми капе. Секоја чест за тоа што се труди, ама стварно е тапа. Ај за дефанзива не е многу лош, ама за офанзива...:tapp: Интелигенцијата му е НУЛА, прима топка и се мисли 3 саати на кого да ја даде. Глава не дига, со главата у земја и трча ко изгубен. Марсело е класа бољи, да играше вечерва по лева страна со Роналдо ќе ги разнесеа.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Знае некој нешто во врска со Клиши и Реал???
Шпекулации од летото... зашто не се веруваше многу во Марсело. А сеа го спомнуваат само зашто некој мора неделава пак "да дојде" во Мадрид, после Алмеида, Адебајор, Тевез и остала багра. :)
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Секако ќе купиме некој.... Мур нема да го трпи Бензема уште долго. Има шанси не ги користи, па и покрај се си ја удри глата Мур заради него :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom