Фан клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
Повикани за утре:

Касиљас, Адан, Мехиас
Рамос, Арбелоа, Марсело, Варан, Албиол
Озил, Алонсо, Ди Мариа, Каљехон, Кедира, Лас, Кака, Гранеро
Роналдо, Игуаин, Бензема
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Mавајте утре 7+.. редно е да згазиме некого, дома играме и треба да му ја вратат довербата на навивачите во Мадрид и низ цел свет !! А Рајо е перфектна екипа за тоа !!
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Абе алооо ај опрајте се !!! :D не бидете такви никакви, депресивни :D
Значи ако е ваков почетокот не значи дека се е исгубено !! (посебно Хрико за тебе важи ова) :D
тек е почната сезонава и има уште многу до крајот и крајниот епилог. Ако па и ова е убаво, си има позитива, им влева надеж на послабиве, па и они да се порадуваат малку :D се надевам а и знам дека сега веќе ќе си ја сфатат сериозно работата, нема веќе место за заебанции него треба да се покаже што се знае и што се умее, а и да се исполнат очекувањата на фановите !!
HALA MADRID
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Дај искритикувајте го миленикот ваш Марсело... да беше сега Бензема или Кака 15 страни ќе испишевме :icon_lol:
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
Марси игра "као у најбољи дани", кога поради Хесус Навас одеше два месеци на терапија со најјакиот тим на психијатри во светот. Едноставно не знае главата кај му е..
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.235
Поени од реакции
29.136
Мора да ги згазиме овие Рајо за да ни се дигне малку самодовербата.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Една статистика. Во последните два дуела, Реал во рамките на противничкиот гол уплатил верувале или не само 4 удари. Интересно... ова незнам дали до сега се има случено.
 
Член од
31 јули 2011
Мислења
936
Поени од реакции
741
Една статистика. Во последните два дуела, Реал во рамките на противничкиот гол уплатил верувале или не само 4 удари. Интересно... ова незнам дали до сега се има случено.
Биди сигурен не :/..тоа ми беше муабетот.порано кога губевме,губевме дека промаршвевме шанси...а сега губиме,дека немаме шасни ..
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.465
Поени од реакции
13.950
Игуаин и Кака најверојатно стартери вечер, место Бензема и Озил.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.235
Поени од реакции
29.136
Ќе не даваат ли на ТВ ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom