Фан клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Нула креативност имаме,пак ќе чекаме некој потег на КР7.Добро што дојде повредава на Игуаин за време на паузава а и да се види кој е Бензема стварно.Мора зимава да се земе напаѓач.За другиве Ди Мариа се труди нешто,но со овие ако неможе со појаки ништо и од него.Озил во последно време е рупа,па со доаѓањево на Кака нека се стегни малце ако сака да зачува првотимски статус.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Нека ни е честита новава тема и да ја наполниме со успеси :)


Иначе се гледа колку фали Марсело во играва....имаме посет на топка но како да немаат идеја како да стигнат до голот,во второво очекувам уште подобра игра,шанси и некој гол во мрежата на Севиља.
Не фали толку колку што фали Алонсо, креативност нула море и пониско од нула. Нема кој да ја води топката. Ласана се труди некој пас да даде али повеке е фокусиран на сопирање на акциите отколку на градење, од друга страна па го гледам Пепе како ни ги гради акциите со долги топки. Очекувам подобрување во второ полувреме и каква таква победа.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Наликува на утакмицата со Валенсија ова. Типувам и на таков резултат, секако ако у меѓувреме не се изглупира нашава одбрана.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Ова ако е судење ја го сечам! Нека се убија судиве
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
НЕКА МИ ГО ПУШИ КУРОВ СВЕ ЖИВО ДА МУ ЕБЕМ ШТО ИМА ДОМА !!!!!

ДИ МАРИАААА!!!
 
Член од
29 јануари 2008
Мислења
821
Поени од реакции
410
ГОООООООООООООООООООООООООООЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! НЕКА УМРАТ ДУШМАНИТЕЕЕЕ
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
DI MARIAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!! СЕ ВПИЧКА НА СУДИЈАТА !!!!! СЕ ДА МУ УМРИ! ДА МУ СТОЈ ЦЕЛ ВЕК!!!!!!!!
 
В

Вори

Гостин
Браво Анхел,машиноо :)

Епа го исклучи Карваљо,а два пенали не досуди за Реал,да ти се пљукнам во судијата посран.

Нека го цицне Палоп сеа,највише мерак ми е што Ди Мариа му го закачи.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Сега може да ми го испуши и судијата и цела Севиља! Педери ебани!!!
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Уфффф,ми се напрај меракот !!!!!
Честита нека ни е победава,нека ни се множат ! И ДА СЕ ЗНАЕ КОЈ ВЛАДЕЕ НА БЕРНАБЕ ! HALA MADRID !

А да,мамицата в гас на судијана.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom