Фан клуб: Работнички

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Абе доста молимте прекини идиоту...дете од 14 години отишло надвор да
моча и сте му удриле бокс...запрашај се дали тоа го прави интелигентен
народ....вие не сте навивачи тоа е јасно

плус тоа страдате од комплекси сите тоа го знаат..прашај ги и навивачите на мзт и на вардар па и на амак ке ви кажат сами

цмиздрите сеа од страв....ај да ве видиме дали ке дојдете у скопје
па да видите како се тепа


пазете случка

идеме ние у кавадарци и се избацуваат 10тина глупаци
и викаат дојдете пички се покажаа на 5 секунди и ги снема хаха
после ке се вадите дека не ви пуштиле автобуси или незнам што
се ситите полиција кога не тепа...вие не сте навивачи..вие незнаете
што е да се биде ултрас...

тоа сте вие....едноставно кажано дечиња на кои им кажале дека
имаат кошаркарски клуб у селото па ке идат да навиваат...
Баце, вие едно време викавте дека не било дете од 14 години и дека на нашите им врештил 3-4 бокса.:nesvest:

А тоа кога се избацуваат 10 глупаци, пред да заврше утакмицата беше?

И јас кажав, ќе се ситам и ако навивачи од мојата група бидат тепани од џандари, доколку плукаат по обични гледачи(од кои имаше и девојчиња, ), се обидуваат да се пресметаат со нив, маваат со петарди и тн...

Ај кажи ми кој е навивач?
Па ти знаеш ли како се понашавте кога влеговте? Се понашавте како примитивци, почнавте да му скокате на обичните гледачи од кои имаше и деца со родители, девојчиња и тн...:tapp:
Немате право да зборите за ултрас.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.647
Поени од реакции
2.840
abe utre ke se ide li za ohrid daj neka kaze nekoj od CPB da znam so da pravam deka iam za ucenje epten heheheh da organiziram vremevo deka knap sum malce poz
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.647
Поени од реакции
2.840
seljaciste edno idi si u toa seloto na lozje tamu kopaj za vas provincijalcite samo toa ili pa rabotete cela godina za u sk da gi dadete parite seljacino edna ja dur ucam ti na lozje kopas
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.647
Поени од реакции
2.840
sigurno?a zs da ne se ide so pelsiter igrame be ne zezajte ckembarcinjava moze ke idat nie ne nema smisla u pm hehe
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Баце, вие едно време викавте дека не било дете од 14 години и дека на нашите им врештил 3-4 бокса.:nesvest:

А тоа кога се избацуваат 10 глупаци, пред да заврше утакмицата беше?

И јас кажав, ќе се ситам и ако навивачи од мојата група бидат тепани од џандари, доколку плукаат по обични гледачи(од кои имаше и девојчиња, ), се обидуваат да се пресметаат со нив, маваат со петарди и тн...

Ај кажи ми кој е навивач?
Па ти знаеш ли како се понашавте кога влеговте? Се понашавте како примитивци, почнавте да му скокате на обичните гледачи од кои имаше и деца со родители, девојчиња и тн...:tapp:
Немате право да зборите за ултрас.
Aбе те сметав за малце попаметен а ти се искажа сеа у право лице
значи и ти не си бил поарен од твоите соселани

а како е бе да кажат тоа сељачиштата ..еве ги дојдоа мангупиве
ебете се скопјани...да ви ебеме мајките скопски..да не треба да идам
и да ги погалам....

а за тоа за џандарите можам да кажам дека појма немате

ние да се тепаме цпб-фемили па да се пуштат џандари ние заедно ке им фикнеме на нив а не да се ситиме....
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.647
Поени од реакции
2.840
seljacista be neznaat ostaj gi otisle dva pati na utakmica i mislam naviaci se tuku seljak si e seljak samo za na niva jbg
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.647
Поени од реакции
2.840
da ne si utnal be brat so domasnoto ke go sredam odma ali posle cupinjata vasi ke gi kleckam be kako vo sk taka i bt a vie idete na utakmica koja ke go izedete 20 razlika poz do ckembarcinjata
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.647
Поени од реакции
2.840
heheeh peder znam so zboram be ne lupam gluposti heheh baska i mn drugi se u igra na ovaa dosta i bese sea druga na red hehehe
 
Член од
29 август 2007
Мислења
132
Поени од реакции
0
и што ако идат...ке мрднат од битола негде??
:pos2::pos2::pos2: Druze Ckembari koku so imat gostuvanja ne znajs da brojs do tolku ti,i ne samo niz Makedonija tuku i nadvor.A ti i ovaj SBER cpb se gleda deka ste decina utre v gradinka ste legnete si sea mnogu se vozbudvate.
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
:pos2::pos2::pos2: Druze Ckembari koku so imat gostuvanja ne znajs da brojs do tolku ti,i ne samo niz Makedonija tuku i nadvor.A ti i ovaj SBER cpb se gleda deka ste decina utre v gradinka ste legnete si sea mnogu se vozbudvate.
имам слики у албум можеш да ме видиш..не сум пичка да се кријам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom