Фан клуб: Работнички

Член од
27 октомври 2009
Мислења
47
Поени од реакции
4
Veruvaj mi deka ke pokreneme ogromna inicijativa za da otideme tamu, a dali ke ne pustat vremeto ke pokaze. Ima vreme
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.668
Поени од реакции
2.880
posleden put pred edno 6-7 god(neznam tacno) finale pAlister-VARDAR rakomet bev so komiti vardar osvoi titula srede bitola i posle utakmica cela bitola frlase so kamenja na komitite i policijata mavase po nas demek sme pravele incidenti sto nema veze a ne gleam pricina zs nemoze da se ide pa ima milion nacini kako da se sredi toa okolu bezbednosta ama aj...
 

i'm

*
Член од
11 февруари 2009
Мислења
128
Поени од реакции
21
Не можи кој ке стигни да ни се шета низ сала:smir:
услови има за да се примат гости,полицијата не сака да има многу работа,а ако дојди гостинска навивачка група ке има многу за работа :salut:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.668
Поени од реакции
2.880
abe ostaj ne se palite bez veze sekad koa idele komiti policijata mavala zaedno so seljacite tamu, zatoa e cela rabota, ne se organiziraat gostovanja u NEZAVISNA BITOLA:vozbud::vozbud::vozbud::kesa:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
posleden put pred edno 6-7 god(neznam tacno) finale pAlister-VARDAR rakomet bev so komiti vardar osvoi titula srede bitola i posle utakmica cela bitola frlase so kamenja na komitite i policijata mavase po nas demek sme pravele incidenti sto nema veze a ne gleam pricina zs nemoze da se ide pa ima milion nacini kako da se sredi toa okolu bezbednosta ama aj...
Кое гостување на Комити во Битола?
Да не си грешка случајно?
Ако сте биле како поединци во салата ДА,ама како група Комити не гостувале на ракомет во Битола,сигурен сум во ова-(немам пропуштено меч на РК Пелистер последните 15 години).
Знам за кое финале мислиш,сезона 2002/2003-тогаш Вардар победи на пенали во Битола и ја освои титулата,ама немаше Комити во салата.:nenene:
Извинете за офф топикот-продолжете си со кошаркарски муабети.:smir:
 

i'm

*
Член од
11 февруари 2009
Мислења
128
Поени од реакции
21
хаха на гостување на ракомет бил тој,па ти тежок изгубен случај си бе ѕверу:nenene:и на ватерпол да не имаш гостувано?:helou::eek:ftopic:
 
Член од
15 септември 2009
Мислења
53
Поени од реакции
8
Veruvaj mi deka ke pokreneme ogromna inicijativa za da otideme tamu, a dali ke ne pustat vremeto ke pokaze. Ima vreme
Mnogu normalno deka nema da ve pustat, poso u salata u Bitola ima samo eden vlez. A u sala kaj so ima eden vlez sekogas ima tepanje, taka da ne za dzabe zabranuvaat gostuvanja tamu.

znaci ne mi se veruvase sto slusav na utakmicata vo nedelata c.p.b im peeja na mzt seljaci i provincijalci a bukvalno cela ekipa na rabotnicki bez isklucok se od selo.pocnuvajki od trenerite marin dokuzovski e od edno debarsko selo drenok se vika,marce srbinovski e od gostivar.pa igracite se na red mirakovski e od strumica,sokolov od kocani,dimitrovski od gevgelija a cekovski i hadjibulic od drugata strana na vardar t.e butel i cair.i koga peete seljaci oni mislam najveke se vregjat.i sto e najtragicno pesnite vi gi smisluva najgolemiot seljak od gjorce site go znaeme.zatoa drug pat poleka so toa seljaci zasto mislam deka sami si se vregjate i igracite vasi i pola vasi navijaci zasto od mzt site igraci se skopski deca a site navijaci aerodromci.eve neka me demantira nekoj ako ne sum vo pravo zasto sve sto napisav e bas taka.
Prvo pesnite kako Aerodromcite se seljaci itn, ne se izmisleni sezonava tuku porano. Vtoro normalno e za CPB i FA da si vikaat seljaci edni na drugi poso se dve rivalski grupi. Treto odi vo Gostivar i vo Strumica da vidis so e grad. I CETVRTO AKO BUTEL I CAIR SE SELA TOGAS OSIM CENTAR I KARPOS SITE DRUGI OPSTINI VO SKOPJEVO SE SELA. Taka da preporaka nemoj mnogu mnogu da se kurcis poso zboris bez vrska.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.668
Поени од реакции
2.880
хаха на гостување на ракомет бил тој,па ти тежок изгубен случај си бе ѕверу:nenene:и на ватерпол да не имаш гостувано?:helou::eek:ftopic:

Sedi miren mrdni od toa seloto tamu posle zbori moze???
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.120
Поени од реакции
7.776
се гледа дека врска немате и не знаете кај се наоѓа салата како прво не се лажете сами себе дека сте биле во Битола во салата пак уште на ракомет ја немате намирисано салата и сега кога бефме слаби кога не дојдофте от сега немате шанси да дојдите нема таква сила што ќ ви гарантира безбедност а убо е еднаш да дојдите :baeh:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.752
Поени од реакции
71.404
се гледа дека врска немате и не знаете кај се наоѓа салата како прво не се лажете сами себе дека сте биле во Битола во салата пак уште на ракомет ја немате намирисано салата и сега кога бефме слаби кога не дојдофте от сега немате шанси да дојдите нема таква сила што ќ ви гарантира безбедност а убо е еднаш да дојдите :baeh:
Лани после утакмицата во фудбал не ни дозволија да идеме на ракомет затоа што вашата управа ни забрани влез па имаше и инциденти со полицијата:smir:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
545
Поени од реакции
110
се гледа дека врска немате и не знаете кај се наоѓа салата како прво не се лажете сами себе дека сте биле во Битола во салата пак уште на ракомет ја немате намирисано салата и сега кога бефме слаби кога не дојдофте от сега немате шанси да дојдите нема таква сила што ќ ви гарантира безбедност а убо е еднаш да дојдите :baeh:
Civiliziran narod sme nie,ne site,mislam za Skopje,nemame isfrustrirani policajci,nemame policajci koi gi macat problemi od detstvo pa sea so znacka ke gi resava,kaj nas(citaj Skopje) se pocituvaat zakonite pred se navivackite zakoni i policijata kaj nas(citaj Skopje) gi sproveduva...itn....za razlika od kaj VAS kade sto kotek od policijata VASA stana kako normalna rabota koga se gostuva vo Bitola,za razlika od vas koj mozete da setate niz cela drzava nie(mislam komiti,fa,cpb) treba odobrenija od stojko,petko da dobivame u sprotivno na prvi semafori ke te izvadi policija od avtobus,nie koga ke otideme u Bitola te ebe policija po pat se so cel da zakasnis na natprevarot pa posle 15 min. pred natprevar te brka(citaj te tepa) i se na se patuvas 4 saata za 40 min. da navivas....itn,itn mozam uste 100 primeri da ti nabrojam,zatoa decko ne kazuvaj folozofii zosto za tebe gostuvanje vo Skopje e ednodneven izlet a za skopjanec da ide vo Bitola e isto kako da vadi viza pred grcki konzulat.....e toa e razlikata pomegu vas i nas..
 

i'm

*
Член од
11 февруари 2009
Мислења
128
Поени од реакции
21
Дај бе цививилизирани не кажвајте глупости не знајте кај терате буквално неколку души шо пишавте.
Вака во салата НА ЕДНАТА ТРИБИНА ИМА ЕДЕН ВЛЕЗ,НА ДРУГАТА ТРИБИНА ИМА ДВА ВЛЕЗА па сеа види ти колку влеза има.
И размисли зошто нас не пуштат во вашите сали а вас не кај нас.Нено скопје ако си поупатен ке знајш на која навивачка група му е најтешко да му одобрат гостување,башка никој за нас поке шо не дава превоз,има некој работи за кој не се објаснува по форум(колку членови имат кривични кај нас толку вие членови немате)
Значи не гледајте на работите површински демек вие од Скопје и цела полиција ве мрази вас,вие не можите да гостувате и сл.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
Битола е еден од најпатриотските градови во МКД, ама поготово локал патриотизмот е на највисоко можно ниво.... Полицајците си се од Битола, ти пееш против Битола и него го боли директно и затоа не жали човекот кога мава... На пример во Кавадарци кога бевме, полицајците ни се восхитуваа, прашуваа како ни идат песните, па дури еден цајо не придружуваше мене и едно другарче по мала нужда :vozbud:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Дај бе цививилизирани не кажвајте глупости не знајте кај терате буквално неколку души шо пишавте.
Вака во салата НА ЕДНАТА ТРИБИНА ИМА ЕДЕН ВЛЕЗ,НА ДРУГАТА ТРИБИНА ИМА ДВА ВЛЕЗА па сеа види ти колку влеза има.
И размисли зошто нас не пуштат во вашите сали а вас не кај нас.Нено скопје ако си поупатен ке знајш на која навивачка група му е најтешко да му одобрат гостување,башка никој за нас поке шо не дава превоз,има некој работи за кој не се објаснува по форум(колку членови имат кривични кај нас толку вие членови немате)
Значи не гледајте на работите површински демек вие од Скопје и цела полиција ве мрази вас,вие не можите да гостувате и сл.
Точно така,салата во Битола нема посебни влезови за трибините како шо имаат салите во Кале и Градски Парк!!!
Треба да се спроведат гостинските навивачи низ цела сала,низ обичната публика.
Не знам само зошто се крена толку прашина за таа утакмица на 12 ти април-кога имаше двоен дуел во фудбал и ракомет меѓу Вардар и Пелистер.
Ај кажете како ќе се спроведеше се тоа,кога во салата веќе имаше 2000 луѓе,утакмиците беа во растојание од 30 мин.
Фудбалот почна во 16 часот,а ракометот во 18 и 30.
Можеби ќе се изведеше ако имаше низ стадион и околу сала 1000 џандари.
Се знае процедурата на полицијата,посебно кога играат Вардар и Пелистер-домашната навивачка група ја задржуваат внатре додека стигнат гостинските навивачи кои секогаш доаѓаат откако ќе се смести домашната група на својата трибина.
При крај на утакмицата 15,10 мин пред крај-гостинската група го напушта стадионот,а домашната група ја задржуваат внатре се додека гостинските навивачи не го напуштат градот и излезат на автопат.
Дел од Чкембари пробаа да излезат од стадион кога Комити го напуштаа стадионот,ама настана голема фрка со џандарите на влезот,и резултатот е 10 кривични пријави за Чкембари.
Не знам колку се точни муабетите,дека во сезоната 2005/2006 група Комити дошле пред салата Младост,но биле вратени назад.
Сепак на таа утакмица имаше кордон од џандари,групирани во ќошот на салата и најверојатно очекуваа гостински навивачи.
За таа утакмица можеби имаше услови,зошто салата беше речиси празна околу 1500 гледачи имаше.
Џабе ги правите овие муабети-не знам Комити зошто се палат на секое дека Чкембари се виновни зошто не им се дозволува влез во салата.
Па нема Чкембар шо не сака да дојдат Комити во сала:helou:
Едноставно полицијата не дозволуваше досега и крај на мауабетот.
Не се способни за таква работа,посебно ако е полна салата-тогаш има голема веројатност да има голема фрка.
И досега иако немало гостински навивачи,утакмиците на Пелистер и Вардар во Битола биле прогласувани за утакмици од највисок ризик,и редовно имало ексцеси на публика,фрлање столчиња,предмети и сл.
Аман веќе од без број глупи постови по форумите.
Дај боже да има услови во иднина за ваква работа,и да видиме еден дуел меѓу Чкембари и Комити во Битола.:vozbud:
Кој прав навивач не го сака ова?:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom