Фан клуб: Работнички

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
im dolzat po plata ipol na kosarkarite dvete fabriki mu se zatvoreni eve prasajte gi i ohrigani ke vi kazat a se ke se znae na 8mi ali najverojatno i nema da igraat poveke a od kade e informacijata tebe ic da ne te interesira i za feni ke ti kazam i deka cole nema da igra kaj vas a gocevski ostana zatoa so samo toj ne bese skraten [prasaj nekoj poupaten ke ti kaze]znaci pari ima samo vo sv.nikole i rabotnicki znaci toa e so takov kreten premier ja unisti kosarkata od koren eve ti i uste nesto povrzano so mak basketot vrba nema da igra poveke za reprezentacija radi nego znaci sega pley stojanovski hehheh:wink:
Браво бе баќо :pos2: жите се од кај знаеш дека Кол нема да игра кај нас кога Кол не е пристигнат во Кавадарци сеуште и во Вторник заедно со Талик треба да пристигнат во Софија каде што подоцна ќе дојдат во Кавадарци и едно инфо одредени кошаркари во Фени беа скратени само 20% како Кол Талик Златко и Стариот и за тоа останаа додека другите сите отидоја на 50% друга работа немој со чаршииски муабети вака да пишиш булшет ти цело време тврдеше лани дека Струмица ќе игра та Руси спонзори та некоја банка па Лукоил и на крајот се виде епилогот од твоите тврдења па за тоа не ти верувам ни еден збор..:nenene::baeh:
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
937
Браво бе баќо :pos2: жите се од кај знаеш дека Кол нема да игра кај нас кога Кол не е пристигнат во Кавадарци сеуште и во Вторник заедно со Талик треба да пристигнат во Софија каде што подоцна ќе дојдат во Кавадарци и едно инфо одредени кошаркари во Фени беа скратени само 20% како Кол Талик Златко и Стариот и за тоа останаа додека другите сите отидоја на 50% друга работа немој со чаршииски муабети вака да пишиш булшет ти цело време тврдеше лани дека Струмица ќе игра та Руси спонзори та некоја банка па Лукоил и на крајот се виде епилогот од твоите тврдења па за тоа не ти верувам ни еден збор..:nenene::baeh:
Pa drugar se dali ti teknuva deka za Lukoil zboruvaa i drugi znaci nisto ne sum izmislil potoa dali znaes deka koga veke bese skoro dogovoreno 80% od finansiite da gi pokriva Alfa Banka deka potpretsedatelot na KK Strumica bese priveden od strana na Carli Caplin koj poleka no sigurno ja rasipuva i taka slabata mak liga i ne te teram na sila da veruvas sakas veruvaj sakas ne toa si e tvoe pozz
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
јас сум малку аут од кошаркава веке 2 недели.али еве читам во весник сте земале некој србин Ненад Ѓориќ (30 год., 184 см) настапувал за бугарски Лукоил Академик и руски Универзитет Сургут.нешто ви тргнало по србите па уште еден на тренинг кај вас Данило Митровиќ (208см.-1984год.) изгледа начекале ефтин попуст во србија...
а исто пишува дека го барате и соколов и караџовски...
па пишете нешто ново ако има...
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
Работнички ќе биде шампион и со овој состав сега што го има, а не па со Богоев плус во составот
е да бе богоев!во право е цпб што вика-на работничи не му треба таков СЕБИЧЕН играч.јас ке си шутнам,дај ми да шутнам...:tapp:
богоев нее не му треба на никој!
 
Член од
9 декември 2007
Мислења
177
Поени од реакции
0
Ne ni treba Bogoev.Iskreno ja ic ne go sakam,nekako mi e sakat mnogu.A vistina e za dvajcata srbi,ama seuste neznam kako se pokazale i dali nekoj od niv dobil dogovor so Rabotnicki.poz
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
449
Поени од реакции
16
Абе ај иди дркај го на пропаднатиот смрдлив тим :drk:
 
Член од
9 јануари 2009
Мислења
235
Поени од реакции
0
Абе дечко ти го виде ли дека пропадна ни лани со таа екипа шампиони беме и ај не употребувај такви уличарски финти :drk: ти може на клубот само :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom