Фан клуб: РК Пелистер

П

Пљампач

Гостин
Можи се има пожалено на повреда па превентивно е одстранет од екипата. Исто и Ојлевски не е во тимот и на негово место е Цветан. Поважно е да ги имаме здрави за плејоф отколку да се ризикува со повреди во ЛЕ.
Во Берлин Хенеберг Велковски не отпатуваа од истите причини.
Не вервам дека не е во тимот само ради одлука на тренерот, сигурно е нешто друго во позадина.
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
730
Поени од реакции
826
За Суси од прва рака, НЕ БИЛ истепан Рашчекор, кој и зошто ги шири овие муабети пред најважната утакмица е прашање кое треба да се одговори. Павле се повреди вчера. Хосни како шо ќе му текни денес така, според мене да му се дат 10 минути да видиме на која нога станат е, ако се заебава седнување на клупа и после утакмица бркање. Одиме денес на победа, ако ние победиме, Спортинг го победи Нексе со 2-3 разлика, а Кранолерс Апла Хард со 6 разлика, Кранолерс ќе бидат втори и одиме на нив. Сите овие утакмици се од 20:45 ч.

ВЕЧЕР НИЕ ДА СИ ГО НАПРАЈМЕ НАШЕТО КАКО И СЕКОГАШ !

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 
П

Пљампач

Гостин
И кога не е повреден има слаба минутажа
Прва сезона му е со посериозни натпревари, има време за него, има само 19год.
Се гледа дека тррба многу да се работи ова лето и на физички и тактички план за да биди спремен да одговори и во одбрнаа и во напад наредна сезона.
Можи треба Ларс да му дава поќе шанса во ЛЕ и Сеха, ама ваљда знат шо прат со него.
 
Член од
28 септември 2011
Мислења
696
Поени од реакции
908
За Суси од прва рака, НЕ БИЛ истепан Рашчекор, кој и зошто ги шири овие муабети пред најважната утакмица е прашање кое треба да се одговори. Павле се повреди вчера. Хосни како шо ќе му текни денес така, според мене да му се дат 10 минути да видиме на која нога станат е, ако се заебава седнување на клупа и после утакмица бркање. Одиме денес на победа, ако ние победиме, Спортинг го победи Нексе со 2-3 разлика, а Кранолерс Апла Хард со 6 разлика, Кранолерс ќе бидат втори и одиме на нив. Сите овие утакмици се од 20:45 ч.

ВЕЧЕР НИЕ ДА СИ ГО НАПРАЈМЕ НАШЕТО КАКО И СЕКОГАШ !

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Znaci susi ti kaza ? A kaj go istepaja ako ne rascekor
 
Член од
20 март 2022
Мислења
97
Поени од реакции
324
За Суси од прва рака, НЕ БИЛ истепан Рашчекор, кој и зошто ги шири овие муабети пред најважната утакмица е прашање кое треба да се одговори. Павле се повреди вчера. Хосни како шо ќе му текни денес така, според мене да му се дат 10 минути да видиме на која нога станат е, ако се заебава седнување на клупа и после утакмица бркање. Одиме денес на победа, ако ние победиме, Спортинг го победи Нексе со 2-3 разлика, а Кранолерс Апла Хард со 6 разлика, Кранолерс ќе бидат втори и одиме на нив. Сите овие утакмици се од 20:45 ч.

ВЕЧЕР НИЕ ДА СИ ГО НАПРАЈМЕ НАШЕТО КАКО И СЕКОГАШ !

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Како кој ги шири, незнам шо се чудиш кога ние само во Битола имаме илјада душмани шо едвај чекат и се ситат да има лош резултат или криза, меѓу кои и некој луѓе шо биле дел од клубот низ историјата. Нас со вакви нашинци не ни требат душмани одстрана. Вуста да ги ебам таквите сите со ред.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.014
Поени од реакции
7.730
mnogu chudno ova za susi go pisa coek sho nikogas nema pisano epten e ko muabet da e samo haha ne sfakjam zosto nekoj taka bi napisal, da ne mu ja iskleca zenskata hahah
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
730
Поени од реакции
826
Znaci susi ti kaza ? A kaj go istepaja ako ne rascekor
Паднал со тротинетот пошто и стварно не е истепан туку е изгребан и логички е да има паднато, отколку да го имат истепано. До 00:00 ч. наводно бил излезен, 2-3 пива се напил и паднал ете негде. Од луѓе блиски до него и луѓе од Рашчекор ми кажаа дека ниту бил таму Суси ниту пак имало тепачка некаква. Пак ќе речам, не ми е јасно само зошто и како овај муабет е пуштен на ден пред најважната утакмица. Битола...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 
Член од
10 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
852
Ова шо го играат,залагањето шо го покажват, се најблаго кажано срамота, како на пријателска утакмица. Како оди сезоната никаков напредок нема, во напад очобол ракомет, нешто ако се направи индивидуално и то е то, нема уиграни акции, нема течност, се е некако рандом.
Џабе се фрлени еден куп пари и донесени 10 играчи. Можи денес и да победат и да станат шампиони во првенствто, мислам дека во погрешна насока некако стратегиски се движи тимот, да не речам од сезона во сезона се уназадваме.
 
Последно уредено:

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.017
Поени од реакции
597
Mnoguu sme slabi toe... I poarno so ne se plasiravme, da ne se izbrukame uste ednas od epski razmeri a i da zastedime na nervi.
 
Член од
20 март 2022
Мислења
97
Поени од реакции
324
Ех бе Радович, шо шут е оној бе толкав агол најде на прва да ја пушти не ни ја шутна незнам шо беше она.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom