Фан клуб: РК Пелистер

Член од
15 јули 2016
Мислења
262
Поени од реакции
612
Mnogu dobro odgovoreno prasanje....zatoa nie i se nervirame, so samoto negovo doagjanje ocekuvavme mnogu pozvucni iminja, a ne nivo na razgovor dali slucajno ke sme imale pari....vaka izlegva deka opsyinata dsva pojke od nego.....go procenvat na okolku 500 mil. Eur
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
da probame so Tomce Petreski kako trener, gi poznava francuskite igraci i mentalitet, dolgo vreme bese tamu...
segasnite zasiluvanja najpoveke odgovarat na nenovata run and gun igra...
so tankoski veke imame brza transformacija so i bez topka, a so madzovski i velkovski imame stabilnost vo odbrana...
ps. ko se krena parketo so Lemgo prvata utakmica vo Germanija Tomce gi iskina, i za revansot se griposa od sho bese kamen salata, i go igrase pod inekci kako Nadal...
Narednata sezona Tomce potpisa za PSZ kade bese od podobrite igraci...
da ne se krenese parketot i Tomce da bese zdrav i nie ke imavme zvezdicka od evropski kup ;)
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.040
Поени од реакции
683
da probame so Tomce Petreski kako trener, gi poznava francuskite igraci i mentalitet, dolgo vreme bese tamu...
segasnite zasiluvanja najpoveke odgovarat na nenovata run and gun igra...
so tankoski veke imame brza transformacija so i bez topka, a so madzovski i velkovski imame stabilnost vo odbrana...
ps. ko se krena parketo so Lemgo prvata utakmica vo Germanija Tomce gi iskina, i za revansot se griposa od sho bese kamen salata, i go igrase pod inekci kako Nadal...
Narednata sezona Tomce potpisa za PSZ kade bese od podobrite igraci...
da ne se krenese parketot i Tomce da bese zdrav i nie ke imavme zvezdicka od evropski kup ;)
temnica ti e?
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
995
Поени од реакции
1.506
Незнам колку е веродостојно но после 24ракомет портал кој најмногу информации дава е g-sport. Да многу од овие информации секогаш му се непотврдени но 90% му држат вода и излегуваат позитивни.
На порталот пред 3 дена објавија дека биле во преговори со Дидиер Динарт.
Како играч дефинитивно има богато CV кое после активно играње се нафати како прва тренерска функција да биде Франција (злато на светско, сребро олимпијада и две бронзи на европско и светско).
Не ми е некој омилен тренер иако е "шпанска школа" и бил скоро цела кариера е под тренажен процес на Душебаев а почетоците му биле кај Патрис Канајер. Ако биди тренер е голем чекор но пак ќе има тврд ракомет и ќе се бара мн работа на физички план.
Кој и да е тренер нека го донесат шо побрзо нека ги отворат картите дека уште 2-3ца го напуштат тимот и да се почне со сериозна работа.

 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
tie sto svatija deka e majtap slatko se nasmejaa, a tie sto pocnaja ozbilno da repliciraat ;)
e sega da go objasnam "majtapot"
da tomce petreski bese trener pred dve tri godini trener na pelister i gubevme od rabovis...
da tankoski i velkovski posle tolku gluposti od lani seuste se vo pelister
da ke pocnat podgotovki i seuste nemame trener
porakata e deka ne treba da letame vo oblaci...
mozebi da ne bevme tolku samouvereni i narcisoidni ke ja zemevme titulata...
samo nas nisto ne ni cini, ni uprava, ni igraci, ni treneri, nisto...
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
623
Поени од реакции
2.540
Да не се лажиме не ти иди Динарт во Битола да живеј и да тренира во ледената дворана. Каков муабет се прај како ние да сме најатрактивната дестинација па сите тука се тепат да дојдат. Малце треба да се олабај со очекувањата , речиси ништо не можиме да понудиме да привлечиме добар играч/тренер од европскиот крем. Треба да се изнајде добитна формула како сите коцки да се вклопат. Се надевам дека управата научи нешто од претходните 2-3 години и нема да се носат играчи врзани со тренери и сите во пакет кога ќе тргни надолу да го напуштат бродо. Ова постава на Бабиќу на ништо не личеше како со сила некој да ги врзал тука.

Друга работа се поврзуваме со светски ракометни имиња и ние демек ќе бираме дали Динарт чинел , малце да сме поскромни и да се погледниме во огледало. Презимето со муабетот за Динарт ме потсети на Ице Гобац ко даваше интервју за филмот Кабадаја, демек ко била Наоми Кембел во Битола , вика брат да ја видиш во живо не е то то. :D
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
995
Поени од реакции
1.506
Презимето со муабетот за Динарт ме потсети на Ице Гобац ко даваше интервју за филмот Кабадаја, демек ко била Наоми Кембел во Битола , вика брат да ја видиш во живо не е то то. :D
Ајде според тебе "Наоми" во живо дали би бил то то... Кажи го твоето мислење за него
Не сум тој шо одлучува... тие си знат најубо.
И да го донесат нема да згрешат оти тимот ќе има повеќе на карактер ако се замара па и да им јади 20к појќе од друг на годишно ниво ќе биде добитна комбинација но таков тренер не го задржуваме појќе од година дена ради условите општо и затоа не ми се допаѓа ваква авантура.
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
623
Поени од реакции
2.540
Ајде според тебе "Наоми" во живо дали би бил то то... Кажи го твоето мислење за него
Не сум тој шо одлучува... тие си знат најубо.
И да го донесат нема да згрешат оти тимот ќе има повеќе на карактер ако се замара па и да им јади 20к појќе од друг на годишно ниво ќе биде добитна комбинација но таков тренер не го задржуваме појќе од година дена ради условите општо и затоа не ми се допаѓа ваква авантура.
Мене ме рани и сум задоволен самото то шо јас и ти збораме овде денес дали Динарт е добра одлука. Се и сешто поминавме како клуб од ѕвездите го допревме дното. Од Циле преку Мавровски до поврзување со Лукоил па до Трифун , па едно време и Ефто го водеше, па Пискачо и сега сме овде со сериозна управа која до сега за мене е перфектна нормално се со можностите. Некако имам впечаток како се на нож да се чека, се шири без потребно негативна енергија. Мене побитмо ми е да се почни со сала одколку дали Динар ќе е тренер.
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
Мене ме рани и сум задоволен самото то шо јас и ти збораме овде денес дали Динарт е добра одлука. Се и сешто поминавме како клуб од ѕвездите го допревме дното. Од Циле преку Мавровски до поврзување со Лукоил па до Трифун , па едно време и Ефто го водеше, па Пискачо и сега сме овде со сериозна управа која до сега за мене е перфектна нормално се со можностите. Некако имам впечаток како се на нож да се чека, се шири без потребно негативна енергија. Мене побитмо ми е да се почни со сала одколку дали Динар ќе е тренер.
Супер се, само да не слушаат мочковци и дебили како Ванчо Димовски. Претседателот сигурно е попаметен од сите заедно, срамота е да слуша онакви дебили да го прават будала.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
kiril lazarov trener na alkaloid
stvarno ne isposhtova i poslednata sezona vo Pelister i eve kako trener...
kako i da vrtime prasanjeto na trener e klucno za Pelister vo narednata sezona!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom