Фан клуб: РК Пелистер

Член од
17 април 2024
Мислења
158
Поени од реакции
360
da uste od 2011 ko go ostavivme na cedilo fk ko ispadna 2ra liga ne e prv pat naviknavme veke
Не испадна тогаш се случи фузијата со Миравци, која што 169 пати ја споменувате, ама ај да не одиме offtopic терајте...
 
Член од
24 јуни 2022
Мислења
276
Поени од реакции
594
Не испадна тогаш се случи фузијата со Миравци, која што 169 пати ја споменувате, ама ај да не одиме offtopic терајте...
Ej tamu se fuziravte so Miravci ama pred 3 godini zgasna RK Vardar I se rodi nov praven subjekt 1961 I za ova da ne imas nekoe obrazlozenie.
Mislam samo KK Vardar e seuste cist.
 
Член од
23 мај 2024
Мислења
19
Поени од реакции
54
Kako ne vi se smaci 20 godini istoto da go pisite vardar, miravci, onaj kriv, ovaj kriv, ,
borko svinjata,stole praseto, kurle e kriv madle e kriv. Zaostanati vo vremeto, se e protiv nas i sudii i rakometari i kosarkari i po se da se pluka a nikoj ne se prasva dali e do nas krivicata. Mi se povrakja od muabetite zaostanati prosti. Inace se kladam tuka so jadite lajna za borko pola od niv vmro gi glasate a ovde demek se nervirate deka toj e minister au. Dajte menete muabet pisete za rakomet,mislenje za transferi ova ona dosta so ovie prosti muabeti
 
Член од
26 февруари 2011
Мислења
143
Поени од реакции
393
Ej tamu se fuziravte so Miravci ama pred 3 godini zgasna RK Vardar I se rodi nov praven subjekt 1961 I za ova da ne imas nekoe obrazlozenie.
Mislam samo KK Vardar e seuste cist.
Така де исто така што се роди правниот субјект РК Пелистер 2008 многу одамна или уште пострашно кога во сред сезона од Работник се преименувавте во Пелистер. За вас кога станува збор не важат истите принципи изгледа...
 
Член од
24 јуни 2022
Мислења
276
Поени од реакции
594
Така де исто така што се роди правниот субјект РК Пелистер 2008 многу одамна или уште пострашно кога во сред сезона од Работник се преименувавте во Пелистер. За вас кога станува збор не важат истите принципи изгледа...
Te boli vistinata,nema od to begane,dvete evropski tutuli gi pustivte niz voda,neka Vi kisni
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
644
Поени од реакции
2.372
Te boli vistinata,nema od to begane,dvete evropski tutuli gi pustivte niz voda,neka Vi kisni
А бе торко исти кур е и кај вас, само што за вас ќутите, џабе е да се збори со вас, ебаа мајката на сите клубови со традиција, повеќето играат по треторазредни лиги, и место да се подржуваме едни со други и да се бориме заедно против политиката која ја водат идиотиве што 30 години се менуваат на власт, ние се мериме дали сме Миравци или вие сте Работник. На крај ќе пропаднеме скроз и ние и вие и тие. Ривалство треба и мора да има, ама за работи кои се против она што нас/вас ни е свето мора заедно да застанеме
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.155
Поени од реакции
1.390
Почитувани навивачи на "рк вардар 1961 дпмне" поќе ќе ви се исплати наместо на форум кај нас да дремите на ФБ на страната на вмро и да ставате лајкој надевајќи се и чекајки ги големите спонзори. Првиот пат преживеавте ко ве треснаја од земја ама изгледа не ви иди умот.
 
Член од
19 април 2023
Мислења
180
Поени од реакции
209
Почитувани навивачи на "рк вардар 1961 дпмне" поќе ќе ви се исплати наместо на форум кај нас да дремите на ФБ на страната на вмро и да ставате лајкој надевајќи се и чекајки ги големите спонзори. Првиот пат преживеавте ко ве треснаја од земја ама изгледа не ви иди умот.
Каков пациент?
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.070
Поени од реакции
1.731
Каков пациент?
Ти бе уште немаш страм шо пишиш глупости, па си земал дозвола паленио да пиши кој бил пациент.
Тротинет со помошни убо би ти било да одмориш. Барем дури не ти ја погодат дијагнозата и терапијата позитивно да ти делува.
 
Член од
19 април 2023
Мислења
180
Поени од реакции
209
Ти бе уште немаш страм шо пишиш глупости, па си земал дозвола паленио да пиши кој бил пациент.
Тротинет со помошни убо би ти било да одмориш. Барем дури не ти ја погодат дијагнозата и терапијата позитивно да ти делува.
Eве уште еден со тапија.
 
Член од
17 април 2024
Мислења
158
Поени од реакции
360
Почитувани навивачи на "рк вардар 1961 дпмне" поќе ќе ви се исплати наместо на форум кај нас да дремите на ФБ на страната на вмро и да ставате лајкој надевајќи се и чекајки ги големите спонзори. Првиот пат преживеавте ко ве треснаја од земја ама изгледа не ви иди умот.
Фала за совет, плус ќе се сликаме со градоначник на сред терен, пред кампања за локални избори на Градскиот стадион :D
 
Член од
16 јуни 2024
Мислења
12
Поени од реакции
18
Јака Малус се поблиску до Слован
Автоматски споено мислење:

Тилен Стрмлјан и Зарабец се слободни бекој на ниво на Лига Шампиони.
 
Последно уредено:
Член од
19 јануари 2024
Мислења
228
Поени од реакции
834
Јака Малус се поблиску до Слован
Автоматски споено мислење:

Тилен Стрмлјан и Зарабец се слободни бекој на ниво на Лига Шампиони.
Прашање е дали ние ќе бидиме екипа од ЛШ.
Утре е колку шо прочитав официјално одлуката за пропусницата за ЛШ.
Според мене шансите да добиеме зелено светло се многу мали. Лобито шо го имат останатите конкуренти во ЕХФ споредбено со нашето е небо-земја.
Како и да е, ЛЕ е супер квалитетно натпреварување и ќе има интересни натпревари за гледање.
Посакувам ЛШ, ама нема да го сметам за неуспех и учеството во ЛЕ.
 
Член од
16 јуни 2024
Мислења
12
Поени од реакции
18
Прашање е дали ние ќе бидиме екипа од ЛШ.
Утре е колку шо прочитав официјално одлуката за пропусницата за ЛШ.
Според мене шансите да добиеме зелено светло се многу мали. Лобито шо го имат останатите конкуренти во ЕХФ споредбено со нашето е небо-земја.
Како и да е, ЛЕ е супер квалитетно натпреварување и ќе има интересни натпревари за гледање.
Посакувам ЛШ, ама нема да го сметам за неуспех и учеството во ЛЕ.
5 екипи се сигурни, 2 места останват. Дали ќе сме во тие 2 утре ќе видиме
 

Kajgana Shop

На врв Bottom