Фан клуб: РК Пелистер

Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.083
Поени од реакции
1.910
Navodno baral plata sho nemozat da mu ja dat a Benfika prat mnogu jak tim i mu ponudile mnogu pari i zato zaminal.
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.137
Поени од реакции
1.314
Без разлика што беше најдобар играч сепак Јотич се прецени со побарувањата. Очигледно сакаше да замини за Бенфика пошто платата која ја барал не можи не Бенфика да му ја дај користел само како алиби.
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
613
Поени од реакции
1.095
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
613
Поени од реакции
1.095
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.083
Поени од реакции
1.910
Nejasni se uste mnogu raboti ama vremeto za potpisvanje kvalitetni igraci e sega. Okolu zaminuvanjata ili se sprema nesto golemo ili nesto smrdi vo klubot. Go imat najgolemiot budzet dosega od ko se igra rakomet vo Bitola a i glavniot sponzor e kompanija koja profitira od cela situacija so virusot taka da v godina ke se barat rezultati.
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.002
Поени од реакции
1.535
Nejasni se uste mnogu raboti ama vremeto za potpisvanje kvalitetni igraci e sega. Okolu zaminuvanjata ili se sprema nesto golemo ili nesto smrdi vo klubot. Go imat najgolemiot budzet dosega od ko se igra rakomet vo Bitola a i glavniot sponzor e kompanija koja profitira od cela situacija so virusot taka da v godina ke se barat rezultati.
Само една работа знам во текот на прошлите години ова раководство од секогаш со ќутенката го праеле трансфер изборот и не правеа фама голема кој ќе дојде кој ќе си замине. Одсекогаш кога и да им заминел некој играч дали по завршување на договор или пак не сакаат да ја продожат соработката со него имале подобра и поадекватна замена. Барем до сега до правеле тоа. Не гледам зошто би смрдело нешто ко ите како се покажале добро на пазарот. Да ги плајќале играчите малку посолено но ова мислам дека им е шанса моментално за да грабнат неколку потенцијални репрезенттивци а зошто да не и некој поискусен.
На тимот ите како им треба неколку солидни играчи кој ќе загризат поцврсто посебно на Никола му треба достен партнер со кој би ја делеле минутажата помеѓу стативите. Покрај Вегар фали уште еден лев бек, иста приказна е и за позиција на десен бек покрај Стјепановиќ, на десно крило се покриени солидно да речам, на лево крило имаме еден манакен шо мисли дека е ѕвезда, другиот да има некакви предиспозиции да биде дел од тимот знае понекогаш да изигра добра партија во одбрана но ко укочен е, по мое мислење арни се за тоа место. Среден бек мислам дека на Танкоски ќе му се дава доста голема минутажа но мислам дека ќе донесат уште еден на таа позиција бидејќи тука сеуште е Рајтец кој не верувам да е некој солиден организатор. Е сега можеби најболното место пикер... Марковски ќутук е реално да кажеме не го бива ама буквално за нишо освен да направи некоја минутажа плус, Граѓан хммм има пожртвуваност но не е константен и не е некој претерано добар реализатор. Да изоставив да кажам за Мартин Велковски да може да има улога некаква но на некој полесни утакмици да стрчи на клупа, Михајло дирекна прекоманда некаде на друго место не е место за да се резили повеќе. Куковски може да влезе во ротација за пополнување на место за во одбрана.

Значи горе долу на клубот им требаат уште минимум 5 играчи за квалитетно преставување во EHF Cup.
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.083
Поени од реакции
1.910
Za pocetok ke nosele slusnav 5 igraci
Tankoski i uste cetvorica. Eden piker i 3 beka kev sreden i desen. Krilata i golmanite ostanuvat isti zasega ama ne me cudi da se donesi i uste plus eden lev bek i golman ili levo krilo posto ke ima dosta i neprodolzuvanja na dogovor a sledna sezona ke se igra na 3 fronta EHF SEHA I Superliga.
 
П

Пљампач

Гостин
Кој е играчот со скриена фаца на сторито на фб ?
Ми личи како Фитиљо,ама не вервам да го имат договорено него пошо беше пред трансфер во Хановер, ако не има и потпишано во меѓувреме.
Во секој случаај ќе биди добар потег ако го вратат.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.895
Поени од реакции
7.301
Abe ic ne se sekirajte ke zemat salam igraci od stranstvo nemacka vamu tamu imaat sega pari vgodina se odi na dvojna kruna

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Кој е играчот со скриена фаца на сторито на фб ?
Ми личи како Фитиљо,ама не вервам да го имат договорено него пошо беше пред трансфер во Хановер, ако не има и потпишано во меѓувреме.
Во секој случаај ќе биди добар потег ако го вратат.
Абе кај ќе оди само со македонски :D
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
613
Поени од реакции
1.095
Кој е играчот со скриена фаца на сторито на фб ?
Ми личи како Фитиљо,ама не вервам да го имат договорено него пошо беше пред трансфер во Хановер, ако не има и потпишано во меѓувреме.
Во секој случаај ќе биди добар потег ако го вратат.
po usite mi lici na sagosen malce :pos: ke vidime ke go kazat verojatno vo teko na deno
p.s daj boze da ne e fitiljo
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
613
Поени од реакции
1.095
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.083
Поени од реакции
1.910
 
Член од
17 октомври 2019
Мислења
89
Поени од реакции
171
 

Kajgana Shop

На врв Bottom