Фан клуб: РК Пелистер

Дискусија во форумот 'Ракомет' започната од ziko bt, 29 ноември 2008.

 1. Roy Fokker

  Roy Fokker

  Член од:
  26 септември 2012
  Мислења:
  5.688
  Допаѓања:
  3.958
  шо играчи беа договорени и сликани - балерини :tapp:

  треба ракометари сликање не балерини
   
  На Handball Master и Игнориран член им се допаѓа ова.
 2. Handball Master

  Handball Master Sluga

  Член од:
  10 јуни 2016
  Мислења:
  68
  Допаѓања:
  100
  Jas vikam da se prijavat na Super-Gloub ke gi primat ... i taka nikoj nejki da igra
   
  На Tomasino му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Игнориран член

  Игнориран член >>>>>( . )( . )<<<<<

  Член од:
  18 август 2014
  Мислења:
  2.409
  Допаѓања:
  2.870
  Најпаметно ќе му биди да си барат нова професија, на тие неколку луѓе шо останаја во клубот.

  Од Пелистер клуб не бива.
   
  На Tomasino и Пеце им се допаѓа ова.
 4. Pelisterec

  Pelisterec

  Член од:
  24 јуни 2016
  Мислења:
  397
  Допаѓања:
  225
  Дали ова е крај за нашиот Пелистер? Шо е ова бе луѓа катастрофа невидена шо се дешава со клубот? Знај некој нешто има некаква информација? За точно 2 месеци почнува сезоната а за 1 месец пријателски турнири од кој ние не сме на ниту еден. Подготовки каде? Кој е тренер? Играчи нови пошто старите сите ги избркаја моментално немаме ни за една постава да составиме? Кој е управа на клубот? Кој ќе биди спонзорот? Шо е се закочено лани ова време се смеевме Вешо ко го потпишваја и слични некој балетани ама ова година го нема ни то...
  Страшно и тажно е ова шо се дешава со клубот 10 пати послаби ќе бидиме од лани ќе е бориме за дното со дечурланата од клубојте кој ни биле некогаш најголеми конкуренти :confused:
  Буквално сите спијат незнам шо е ова дај ако не да го расформираме клубот и да не се нервираме поќе никој па комшите бе ејј онај Бојан Стефановски не надминаја бе дај да се отепаме пак типм склопија ако лани ги тепавме 3-4 пати ова година ич нема да ги тепаме абе срамој греој незнам поќе шо да пишам се понадевав малку дека ќе биди нешто ова лето ама ужас бетер и од минатите години ќе биди барем нека не залажеа со нов проект враќање на старите патеки левел 567 ама го нема ни то:mad:
   
 5. Голубович

  Голубович

  Член од:
  1 февруари 2014
  Мислења:
  188
  Допаѓања:
  91
  ete denes milorad kukoski go donesoja...
   
 6. Pelister 1 2 3

  Pelister 1 2 3

  Член од:
  5 јули 2017
  Мислења:
  47
  Допаѓања:
  10
  Momci Aljus si dogovori plata od 5300eu gi dogovori F. Lazarov Rajcic golmanot od pp a pred nos go imavme Martin od Rabotnik i doma ni bese Danilovski koj e top golman ama od nego procent ne mozi da se zemi, gruziecot e dogovoren eden hrvat isto taka e sega kaj e kocnicata: Aljus ima budzet od opstinata 8 milioni denari ama tie za vakvi igraci i primanja negovi se malku se ceka negoviot famozen sponzor ete edna ekskluciva KABTEL e firma od SK so 3 vraboteni za telekomunikacii niv gi ceka za da se dogovorat so opstinata i da mozat da go prezemat klubot posle prikaznata e polesna znaete na sto mislam. Za sledniot post ke ima koj igraci imaa pred dogovor so Pelister ama ne se vklopvale kaj Aljus tolku zasega.
   
  На Goran Bt му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Игнориран член

  Игнориран член >>>>>( . )( . )<<<<<

  Член од:
  18 август 2014
  Мислења:
  2.409
  Допаѓања:
  2.870
 8. Roy Fokker

  Roy Fokker

  Член од:
  26 септември 2012
  Мислења:
  5.688
  Допаѓања:
  3.958
  одбиена валјд картата за челенџ купот, кои играчи сега ќе ги донесат и каков предизвик (и плати) ќе им понудат..............

  годинава поголема циркузијада од лани ќе биди сигурно
   
 9. Pelisterec

  Pelisterec

  Член од:
  24 јуни 2016
  Мислења:
  397
  Допаѓања:
  225
  @Pelister 1 2 3 Do kaj si so postot sho rece deka ke go napisis da vidime za koj igraci se raboti i kazi drugo sho znajs nesto vo vrska so Pelister
   
 10. Pelister 1 2 3

  Pelister 1 2 3

  Член од:
  5 јули 2017
  Мислења:
  47
  Допаѓања:
  10
  Cekajte ponudite se otvoraat na 20 sega pa ke vi stane togas mnogu pojasna situacijata klopceto se odmotuva
   
 11. Игнориран член

  Игнориран член >>>>>( . )( . )<<<<<

  Член од:
  18 август 2014
  Мислења:
  2.409
  Допаѓања:
  2.870
  Петко, ти си бе?
   
  На ziko bt, Prezimeto, Пеце и уште 3 други им се допаѓа ова.
 12. Kirce21

  Kirce21

  Член од:
  16 септември 2009
  Мислења:
  43
  Допаѓања:
  30
  Mene na piseto mi mava :)
   
  На ziko bt и Goran Bt им се допаѓа ова.
 13. Prezimeto

  Prezimeto

  Член од:
  21 февруари 2007
  Мислења:
  239
  Допаѓања:
  99
  Ќе го устрамите нема да пиши поќе
   
  На Goran Bt му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Goran Bt

  Goran Bt локал патриот

  Член од:
  28 јуни 2009
  Мислења:
  5.918
  Допаѓања:
  2.627
  Бончановски е гарант :)

  Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
   
  На WilliamTell и Prezimeto им се допаѓа ова.
 15. Prezimeto

  Prezimeto

  Член од:
  21 февруари 2007
  Мислења:
  239
  Допаѓања:
  99
  Јуниор или сениор?
   

Сподели преку: