Фан клуб: РК Пелистер

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
ПЕЛИСТЕР СЕ ВРАЌА НА СТАРИТЕ ПАТЕКИ volume (којзнај,ја изгубив бројката):..:D
Во денешен спорт имаше изјава од Гоце Гроздановски познат како СЕР МОЦАРТ дека Пелистер во "најскоро"?време ќе се РЕОРГАНИЗИРА....:cautious:
Ќе се формирал борд на директори кои ќе го раководат и финансираат клубот?
Седум души ќе броел бордот на директори...
Најавени се неколку нови играчи од Кишињев,Молдавија кои треба да дојдат на проба,па ако задоволат ќе потпишат....
Ај да го видиме и ова....:нинџ:
 
Член од
3 март 2008
Мислења
151
Поени од реакции
56
ПЕЛИСТЕР СЕ ВРАЌА НА СТАРИТЕ ПАТЕКИ volume (којзнај,ја изгубив бројката):..:D
Во денешен спорт имаше изјава од Гоце Гроздановски познат како СЕР МОЦАРТ дека Пелистер во "најскоро"?време ќе се РЕОРГАНИЗИРА....:cautious:
Ќе се формирал борд на директори кои ќе го раководат и финансираат клубот?
Седум души ќе броел бордот на директори...
Најавени се неколку нови играчи од Кишињев,Молдавија кои треба да дојдат на проба,па ако задоволат ќе потпишат....
Ај да го видиме и ова....:нинџ:
hahahahah so ke gledame videno e...istata pesna sekoja godina
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
773
Поени од реакции
344
Сер Моцарт доживотен спортски (и секаков друг вид) директор на РК Пелистер :D

Во пракса им е две изјави во годината да даваат... Едната дека се ќе се среди и европски Пелистер, со странски играчи (y) , а другата (која е по неколку месеци) 'ќе се обидиме со наши сили да парираме' :( (n)

Али, ветува ова со Папата :D Трето место и финале во купот...
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Сер Моцарт доживотен спортски (и секаков друг вид) директор на РК Пелистер :D

Во пракса им е две изјави во годината да даваат... Едната дека се ќе се среди и европски Пелистер, со странски играчи (y) , а другата (која е по неколку месеци) 'ќе се обидиме со наши сили да парираме' :( (n)

Али, ветува ова со Папата :D Трето место и финале во купот...
Досега дадоја изјава прецедникот,секретарот...ама не директоро со титулата СЕР...:)(Моцарто еднаш ко ќе кажи кажано е):pos:
Ова е трета изјава,значи се надмина просекот на изјави за јавност....:Dпа можи ќе биди нешто...
Плус шо го вратија Папата...:pos:ај нека речи некој нешто сега,почнaвме од Вардар играчи да носиме..:drk:
Европскиот Пелистер е на дофат...:D
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
аууууффф :D сега ќе ја опрааааат!шо нема да слушниш во врска со Пелистер хехехехе
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Прво коло со Текстилец во Битола,другата сабота во 6сатО...:)
 
M

MrzaRules

Гостин
Само да ве известам дека Славиша не е кај вас, нека не ве лажат. Славиша е во Турција.
 
Z

ziko bt

Гостин
Пелистер-Текстилец 22-12​
Ако ни е за утеха имало бааги поотепани од нас:oops:
 
Z

ziko bt

Гостин
So igraci imame nie? ima nekoj dojdeno ili mladite igrat
Има поупатени од мене ама ете кој ги знам:голмани се Тосето,Менде и тој младио Филип ваљда се викаше,а во поле Кире Митревски,Фарук,Папата,Башлако,Дрогишки,Врапчето(така ми го кажаја прв пат го глеам крилово),Чурлевски,Василе,двајца од страна еднио Ордев го рекоја,другио не го знам и уште 3-4ца од кај Злате...
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.267
Поени од реакции
5.102
Ако ја знај некој салам цела екипа нека напиши (и шо бројки носеа денес) јас некој ги знам порано шо играле во Пелистер, а ги знам децата и од кај Златко Димитровски, ама гледам има многу новајлии...
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Дојде времето папата ѕвезда да биди во тимот :tapp:
А Василе :facepalm:

Инаку за играчите и јас не ги знам сите. Ми кажа еден другар како се викат и кои се ама не запамтив :icon_mrgr:. Играта средножалосно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom