Фан клуб: РК Пелистер

Член од
2 септември 2016
Мислења
674
Поени од реакции
1.269
Па тогаш треба да седнеш да им одржиш едно предавање на колегите тука конкурентниот клуб да не го викаат само 1961, ако ти е толку битна почит. А тоа колнење по здравје на други, тоа е ниво на примитивизам кое не заслужува да се коментира, едноставно покажува на кое ниво некои индивидуии се.

Не може да се плаче за ден пауза кога вашиот клуб одбива во духот на фер-плеј да даде одложување на осакатен противник од акт на виша сила, а тука да се жалите како некој титула да ви зел со огромна неправда, зошто не било фер за сите. Па уште кога Вардар и Алкалоид ви излегоа во пресрет на плачењето, да викате - ааа, не, не може вака, вака ќе направиме. Да спасите образ. Смешки.
koj pobara mislenje od tebe ? aj gitla od tuka
koj si ti nekoj faktor si nesto ne te razbiram ?
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.004
Поени од реакции
7.580
Апел до Бојан и Зоран!!

Бојкот на купот!!
За шо бе бојкот само можи да има казна и уште глупости ,убо не заебаа како сакате речете еве сега нашите пак со соопштение да се игра во исти ден Четврток или Петок шо требаше да биди првично барање и крај на приказната вака пак не на санкаа и ова само треба да е мотив плус да ги изгазиме никако и во никој случај не смеј да му прајме забава со бојкот да ја изгубиме и титулата нека се гонат у3пм земи натепај ги таму и да му кисни тие нека се страмат сега треба all in за освојување на купот а не да се караат како деца мали со рфм и другите два клуба не можиме ние на нивно ниво само ќе не паднат уште по долу нема шо да биди стрижена бричена земи таму изиграј сите победиги и мирна глата не судии не деној шо сакаат нека прават да му служи на чест но најискрено ме плаши оваа непотребна кавга ако се знај дека уште повеќе ветер во грб ќе имаат двата клубови со новата власт и тоа шо абер уште нема за платформата па се виси во воздух иако начелно е договорено да се продолжи уште нема ништо а еве крај на сезоната и ние се караме со федерација и клубови а сме две класи подобри од нив земи таму организирај пола сала да дојдат Битолчани нека му се тресат нозете на судиите земи изиграј машки со мадиња и крај !

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.085
Поени од реакции
6.117
Кој скопски морони се бе....некој спомна не насанкале, како не насанкале??? Кој тоа од почеток ги крши правилата? Пелистер или рфм?? Кој е оштетена страна, Пелистер или рфм?? Не требаше клубот да реагира?? И демек денес шо, ај не плачете еве ви лижалче?? Пелистер не бараше пресадан, ни за себе ни за другите. Нормално дека ако се прифати жалбата е да се игра во ист ден. Шо е комплицирано да се разбери??? Или сите четврток или сите петок.
 
Член од
24 јуни 2022
Мислења
270
Поени од реакции
581
Дебел вие навивате за Работник,Пелистер отиде во историја.

Еве ви пацери :kuracc: бетер сте и од зелкине со плачење.Пак ќе ве мочаме.
Vie za koj navivate?FK Vardar od pred 10-na godini e Miravci,a RK Vardar od pred nekoja godina e nov praven subjekt 1961.
Vo 90-te odevte da navivate za Kometal Gorce Petrov,za Rabotnicki,del od vas I za MZT.Rezil retki pacienti.
 
Член од
17 април 2024
Мислења
142
Поени од реакции
340
Незнам зошто уште се замарат со циркузанти.
Единствено решение со вакви продавачи на магла е бојкот на купот.
После ова имбецилна реагција од рфм во координација со двата клуба од Скопје, единствена паметна одлука од наша страна е бојкот на купот.
Нека се насочат кон првенството, купот оваа година нека се бојкотира.
Ќе не втурнат во нивните аматерски игри и ќе излезиме оштетени во секој случај и доколку го освоиме.

Куп ? - Не фала!
До некои понормални времиња...
Хахаха јас мислам и да ви дадат почетен резултат да е 10:0, ќе се буните зошто не ви даваат 15 разлика предност
Да плачеш или да се смееш работава ...
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
210
Поени од реакции
799
Хахаха јас мислам и да ви дадат почетен резултат да е 10:0, ќе се буните зошто не ви даваат 15 разлика предност
Да плачеш или да се смееш работава ...
Си играте курташак со федерација и институции и клубови.
Со ваквите преседани ќе ги избркате и тие неколку спонзори шо колку толку инвестираат во ракометот.
Ама терајте така... Сила бога не моли.
 
Член од
17 април 2024
Мислења
142
Поени од реакции
340
Си играте курташак со федерација и институции и клубови.
Со ваквите преседани ќе ги избркате и тие неколку спонзори шо колку толку инвестираат во ракометот.
Ама терајте така... Сила бога не моли.
Кај виде курташак? Едноставно клубот ја прифати вашата молба, ете и Алкалоид (РФМ) се согласи. Не гледам кај е проблемот, но тоа си се ваши ставови... Подобриот (Вардар :D) нека победи
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
210
Поени од реакции
799
Кај виде курташак? Едноставно клубот ја прифати вашата молба, ете и Алкалоид (РФМ) се согласи. Не гледам кај е проблемот, но тоа си се ваши ставови... Подобриот (Вардар :D) нека победи
Нашата реакција, односно реакцијата на управата беше двата полуфинални меча да се одиграст во ист ден и не беше до клубојте упатена, беше упатена до рфм.
Не баравме повластување, само ист третман кон сите.
И тука рфм молчи се до ден пред натпреварот и се прознесва 5мин по вашето соопштение.
Абе кој го прајте будала, не ми е јасно...
Терајте така... Нека биди на тој начин.
 
Член од
27 април 2020
Мислења
50
Поени од реакции
144
Не ми се верува какви плачковци сте станале вие битолчани, наместо да се мобилизирате да дојдете во што поголема бројка, па уште и на бојкот повикуваат некои. За вас(а и за нас во обратна ситуација) најбитна работа е да се спогодите со МВР и организаторот на купот за вашите навивачи да бидат во сала 15 минути пред почетокот на мечот,барем химната на Македонија да ја испееме заедно. Тоа е најбитно и на тоа треба да ставите фокус. Додека плачете за небитни работи ќе ви се случи да влезете во 15 минута и додека влезат сите од групата ќе заврши прво полувреме.
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
676
Поени од реакции
2.816
Клубот си постапи како шо треба. Неможи без согласност од сите финалисти да се менват термини. Крај на муабетот , тоа шо скопјани си прат шо сакат само го потврдва тоа дека Пелистер е трн во очите и пробват на секој начин да изнудат реакција. Каков бојкот какви глупости, јас да сум на местото на Зоки и управата ќе организирам бесплатен превоз и пола Битола ќе ја однесам Скопје.
Не му обрнувајте внимание на кираџите , го чекат Шего да му дојди … нели власта се смена ќе има и за нив од колачот. Штаботоми се пола трибина.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.374
Поени од реакции
5.727
Абе слушнав се договориле Вардар со Алкалоид сега денес од 21:00 ќе ја играле .
Кои пациенти :tapp:
 
Член од
19 април 2023
Мислења
174
Поени од реакции
197
Дали се познати точните термини бидејќи настана хаос со промените?
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
210
Поени од реакции
799
Ради принцип треба да го бојкотират овај циркуз шо го приреди рфм.
Во спротивно ако се впуштат во нивната игра ќе излезат како губитници и аматери од ова приредба на рфм.
Ете видете уште немат излезено со соопштение по нашето барање и никој не знај утре дали ќе се игра или не.

Бојкот само и фокус на првенството и одбрана на титулата. Се друго ќе напрај поголема штета врз клубот отколку некоја псрична казна која можи да ја добиеме поради бојкотирање.

Со среќа на учесниците и нека победи егото на мукаетов.
 
Член од
18 август 2019
Мислења
164
Поени од реакции
224
Ради принцип треба да го бојкотират овај циркуз шо го приреди рфм.
Во спротивно ако се впуштат во нивната игра ќе излезат како губитници и аматери од ова приредба на рфм.
Ете видете уште немат излезено со соопштение по нашето барање и никој не знај утре дали ќе се игра или не.

Бојкот само и фокус на првенството и одбрана на титулата. Се друго ќе напрај поголема штета врз клубот отколку некоја псрична казна која можи да ја добиеме поради бојкотирање.

Со среќа на учесниците и нека победи егото на мукаетов.
Абе со тие фрлени пари треба да бидете 10 бода пред вториот и без проблем да го освоите купот,а не да плачете за плус еден ден одмор
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
210
Поени од реакции
799
Абе со тие фрлени пари треба да бидете 10 бода пред вториот и без проблем да го освоите купот,а не да плачете за плус еден ден одмор
На тие фрлени пари рфм треба да има малце почит према клубот и луѓето шо го водат а не да се понашат деградирачки.
Односот нивни почна уште лани кога намерно задоцнија со пехарот во Битола и испратија некој секретар од 9ти ешалон да го додели, да не одиме понатаму дека немаат никаква стратегија и сенс за ракометот во овај регион.
Не е битно кој ќе победи тука, Пелистер не е никаков изразит фаворит па да добива со 10разлика финалиња или полуфиналиња, мада и да е вакви пропусти намерни и приватизирање на федерацијата е недозволиво.

-Каква порака испраќаат кон идните инвеститори со ваквиот однос?
-Дали треба Алкалоид да добива повластен третман према останатите клубој постојано и во сениорски и младински категории?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom