Фан клуб: РК Пелистер

Член од
14 декември 2021
Мислења
631
Поени од реакции
2.308
Член од
28 февруари 2022
Мислења
95
Поени од реакции
510
А нашите да го земат Обина од Тиквеш.
Не знам колку и го кога има договор , ама мислам можи лесно да се среди
Најдобар десен бек во лигата, овај ако можиме да го земиме мислам дека ќе биди топ.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.006
Поени од реакции
7.580
А нашите да го земат Обина од Тиквеш.
Не знам колку и го кога има договор , ама мислам можи лесно да се среди
Nemoj be brat uste dvajca taka da pisat ke go zemat nasite(taboada xs) ostaj te go tamu eve ke se najdi za da gi tepaat 1961 krenaa race ovie za titulata sega samo ke gledaat nas da ne pobedat nisto drugo ne mozat inaku ubo vaka I interesno so silen Tikves pa I Ohrid a najjaki mi se komentatorite so si navivaat ne glumat ludilo kako nasite ovaj I legendata od Ohrid se zveroj a denes najjako so se kacija rakometarite na tribina da mavivaat I ja slavat pobedata samo taka se praj atmosevra I hemija ,Bravo I za sudiite od Bitola

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.596
Поени од реакции
69.945
А нашите да го земат Обина од Тиквеш.
Не знам колку и го кога има договор , ама мислам можи лесно да се среди
Абе најјак во лигава, ама реално квалитетот му е далеку од ЛШ. Вишок играч за во Европа, добар за ротација за во македонска лига да гази :D
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.374
Поени од реакции
5.727
Абе најјак во лигава, ама реално квалитетот му е далеку од ЛШ. Вишок играч за во Европа, добар за ротација за во македонска лига да гази :D
Па какви имаме моментално таму , од двата е појак.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.265
Поени од реакции
5.086
Абе шо го напрајвте и вие Дика Мем, за во лигата е само ок играч, Европа како шуто магаре ќе е, плус во ѓ..... верба немам, ќе го мани точката вгла како Хосни лани, оди излези на крај да те видам :D
Не прајте циркузи со такви играчи, се надевам управата паметно ќе испазари левораки играчи и пак ќе речам за Томовски е класа голман, денес само тој со позитивна оценка за скупјани :)
Реално и овај пораз на Вардар горе долу не треба да ни значи ништо, освен ривалството и релација БТ-КАВ, Вардар ќе губи и во Охрид и во Автокоманда, знак прашалник му е местото во Европа, ние да се спремаме за првото гостување во Автокоманда.
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.065
Поени од реакции
1.721
Нема потреба за еуфорија. Има уште 12 утакмици пред нас... Решавачка недела ќе биде во Април.
Messenger_creation_c5cde5bb-dc10-4974-a596-99977a3c912c.jpeg
Тука ќе треба да се покаже карактер за другите утакмици треба само високо темпо да играат и резултато сам по себе ќе дојде.
Ти ваков точак имаш?
E со муабетов ме закопа рака ти пуштам.
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
677
Поени од реакции
2.818
Абе шо го напрајвте и вие Дика Мем, за во лигата е само ок играч, Европа како шуто магаре ќе е, плус во ѓ..... верба немам, ќе го мани точката вгла како Хосни лани, оди излези на крај да те видам :D
Не прајте циркузи со такви играчи, се надевам управата паметно ќе испазари левораки играчи и пак ќе речам за Томовски е класа голман, денес само тој со позитивна оценка за скупјани :)
Реално и овај пораз на Вардар горе долу не треба да ни значи ништо, освен ривалството и релација БТ-КАВ, Вардар ќе губи и во Охрид и во Автокоманда, знак прашалник му е местото во Европа, ние да се спремаме за првото гостување во Автокоманда.
Се сложвам за ѓупчето и другиот дел од постот освен за Мартин далекуу е од класа голман. Тие топки шо ги фати поќе него го погодија да не речам на среќа. Прими едно добро 3-4 пацерски гола муви бркаше. Како и да е, се е во наши раце чекор по чекор утре мора полна сала и победа.
 
Член од
19 април 2023
Мислења
176
Поени од реакции
199
Абе шо го напрајвте и вие Дика Мем, за во лигата е само ок играч, Европа како шуто магаре ќе е, плус во ѓ..... верба немам, ќе го мани точката вгла како Хосни лани, оди излези на крај да те видам :D
Не прајте циркузи со такви играчи, се надевам управата паметно ќе испазари левораки играчи и пак ќе речам за Томовски е класа голман, денес само тој со позитивна оценка за скупјани :)
Реално и овај пораз на Вардар горе долу не треба да ни значи ништо, освен ривалството и релација БТ-КАВ, Вардар ќе губи и во Охрид и во Автокоманда, знак прашалник му е местото во Европа, ние да се спремаме за првото гостување во Автокоманда.
Можеби сте во право,само пазете мечката да не заигра и на ваша врата,утре не ама оваа сезона може.
 

bitolcanec_1

ветеран од златното време
Член од
6 јуни 2011
Мислења
722
Поени од реакции
1.283
"Ова некој го викат сукњиче, ладнокрвно меѓу нозете на Томовски",
Од коментаторот на КТВ или по нашки фута
:pos: :D

П.С Како Славчо наш на времето на Орбис ко коментираше:cool:

 
Последно уредено:
Член од
19 јануари 2024
Мислења
211
Поени од реакции
802
Абе шо го напрајвте и вие Дика Мем, за во лигата е само ок играч, Европа како шуто магаре ќе е, плус во ѓ..... верба немам, ќе го мани точката вгла како Хосни лани, оди излези на крај да те видам :D
Не прајте циркузи со такви играчи, се надевам управата паметно ќе испазари левораки играчи и пак ќе речам за Томовски е класа голман, денес само тој со позитивна оценка за скупјани :)
Реално и овај пораз на Вардар горе долу не треба да ни значи ништо, освен ривалството и релација БТ-КАВ, Вардар ќе губи и во Охрид и во Автокоманда, знак прашалник му е местото во Европа, ние да се спремаме за првото гостување во Автокоманда.
Како бе класа голман...:facepalm:
Во шо ја покажа класата низ досњгашното првенство ?
Во натпреварите со Пролет и Бутел ?
Во Европа да не бранеше па има некој скор таму импресивен ?
Ок е дечкото ама е далеку од класа голман.

За нас ништо не значи овај ќикс ма Вардар, пошо ние треба да ги победиме Алкалоид во гости за да го превземиме врвот. Ако изгубиме во автокоманда, титулата па-па.
Да не заборајме дека и ние треба да гостуваме на жешкиот терен во Кавадарци. Видовме лани како поминсвме таму, нема ни годинава со цвеќиња да не пречекат, ќе играт грубо за да скинат бодој. То шо навивачките групи ни се збратимени, нема никакво значење за мечот.
Пак ќе речам, ние треба нашите срања да си ги средиме ако сакаме титула. Не треба да сњ занимаваме со весела математика.
Треба 14/14 за да не чекаме на стрим да ќиксни некој од прптивниците.
Чекор по чекор... Немој да мислите дека утре лесно ќе поминиме. Ќе дојдат мотивирани охриѓани, посебно Аљушо кој има подебен мотив поради односите негови со ова управа.
Ако успејме да ги добиеме наредните кола, вклучувајќи го и мечот со Алкалоид, ќе можиме да си дозволиме ќикс притив Вардар.
Во спротивно, ќе треба да се занимаваме со весела математика.
 
Член од
24 јуни 2022
Мислења
271
Поени од реакции
586
Абе најјак во лигава, ама реално квалитетот му е далеку од ЛШ. Вишок играч за во Европа, добар за ротација за во македонска лига да гази :D
Vo pogolema ekipa mislam deka ke se izgubi,Tikves mi e plafonot
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.265
Поени од реакции
5.086
@DupiMandalo Па ако следиш ракомет од Септември ќе речиш слаб дека е Томовски и толку од дискусијата околу него, темата е рк Пелистер.

Следен меч утре со Охрид.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom