Фан клуб: РК Пелистер

Член од
24 јуни 2022
Мислења
250
Поени од реакции
522
Шо се дешава со Сери, знај некој ?
Требаше во декември да оди на операција а нигде не објавија дали е опериран или не... Како шо тргна работата и наредна сезона ќе го немаме, ама битно ќе си лапа париња од клубот. Колку покасно го оперират, толку подолго го губиме за наредна сезона.
Исто и за Велковски не се знаело дали ќе биди спремен до почеток на плејоф и зато го префрлиле Петрович од втор тим.
Seri imase zakaceno kovid i se odlozi operacijata za krajot na januari, barem taka mislam deka treba sega da se operira
 
Член од
14 октомври 2022
Мислења
65
Поени од реакции
383
А бе за ебење сте и вие, вас поважно ви беше Вардар да пропадне, а не тоа да има два клуба Вардар и Пелистер коишто ќе бидат ако не најјаки тогаш достоинствени за отпор во Европа. Ама вие се радувате дека ние пропаѓаме, еден ваш член Гирото се радуваше пред неколку години, велеше Кил ќе ви го кажи на вас вицот. Ама ако ни е, проклето македонче, пак радувајте се. Место сега да имаме два тима што ќе газат во Европа, ние а и вие ќе кубуриме со треторазредни странци што ќе си играат курот. И место да имаме едно од најдобрите дербија во ракометот во светот ние ќе тонеме. Колку и да ве мразам толку и ве сакам, за да можеме да уживаме во нашите дерби утакмици. Тие што се паметни ќе разберат тие што не се ќе ме пцујат. Имајте убав викенд и се надевам на јак Вардар а и Пелистер во секој спорт за доброто на сите нас.
Да, за се си во право, треба дерби утакмици, треба јако првренство, терба ривалство, и не треба да се ситиме ако некој клуб пропаѓа итн. Се то разбираме и доволно сме паметни, ама дали сега вие ќе се опаметите ко ќе осетите на своја кожа како е да си страсен навивач а да немаш јак клуб, да се натпреваруваш само во македонската лига и да играш со просечни играчи? Или да осетите како сте биле некогаш еден од најдобрите клубови за сега сте само просечен клуб? Е знам дека боли, нас не болеше 15 години и уште гла неможиже да крениме.. па ќе ве запрашам зошто тогаш не поставувавте вакви прашања? Зошто тогаш толку не баравте да има ривалство? Или како шо викаш ти проклето македонче..? Зошто не баравте да се игра ракомет и во другите градој? Епа брат не се ситиме ама можи убо е да осетите за потаму да си знајте, можи до ова требаше да дојди за да не летате толку без разлика на вашиот успех, и да сфатите дека не само вардар е Македонија, спортски поздрав.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.880
Поени од реакции
7.265
Абе чим не напрај операција до сега изгледа пак ќе игра со една нога тој дидата.
Шо има врска како ќе игра важно на лето да биди топ спремен ко ќемоди во друг клуб за кај нас не е важно и така сите се повредени и уште со Војводина ќе видиме дали и колку вредиме некни ги изгазија Нексе
P.. S. Ама шо има врска ќе гледаме на тв шо ќе биди оти инаку ако има проблеми (инциденти како БГ) можи да го јади почесниот конзул на земјата домаќин

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Последно уредено:
П

Пљампач

Гостин
Шо е работата со Емилијан, уште не е опоравен од повредата? Гледам не е земен во составот за Нови Сад... Исто и Велковски нема да патува. Овај највероватно тешко многу се опоравува и прашањее дали воопшто ќе заигра ова сезона.
Ситуацијата со Хосни била ептен критична и највероватно ако одбива да соработва ќе бил суспендиран до крајот на сезоната. Без оштета немало да го пуштат сега на полусезона а изглеа некако не се заинтересирани да платат за него, штом се одолговлеква трансферот. Можи поарно е да го суспендират и одстранат од тимот, одколку да ни ги продај клучните натпревари во плејоф од инает.
Ѓуптин гнасен, племе негово да му ебам арапско. Од ништо сака да напрај раздор во екипата... Ја расипва цела атмосфера пред најбитните натпревари.
Ова нека му биди лекција за во иднина, да не соработват поќе со тој менаџерот (арапот) шо ги носи овде овие избеглиците тука.
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
611
Поени од реакции
1.092
А бе за ебење сте и вие, вас поважно ви беше Вардар да пропадне, а не тоа да има два клуба Вардар и Пелистер коишто ќе бидат ако не најјаки тогаш достоинствени за отпор во Европа. Ама вие се радувате дека ние пропаѓаме, еден ваш член Гирото се радуваше пред неколку години, велеше Кил ќе ви го кажи на вас вицот. Ама ако ни е, проклето македонче, пак радувајте се. Место сега да имаме два тима што ќе газат во Европа, ние а и вие ќе кубуриме со треторазредни странци што ќе си играат курот. И место да имаме едно од најдобрите дербија во ракометот во светот ние ќе тонеме. Колку и да ве мразам толку и ве сакам, за да можеме да уживаме во нашите дерби утакмици. Тие што се паметни ќе разберат тие што не се ќе ме пцујат. Имајте убав викенд и се надевам на јак Вардар а и Пелистер во секој спорт за доброто на сите нас.
ne se sekavam na vakvi komentari ko go nemase pelister na mapata poslednite nekolku godini ili i togas zagrizen bese vaka ?
tocno e deka treba jako derbi ama
so mozam jas da napram ? da vi dam pari ? spoznor da vi barame?
 
Член од
7 септември 2020
Мислења
68
Поени од реакции
179
Шо е работата со Емилијан, уште не е опоравен од повредата? Гледам не е земен во составот за Нови Сад... Исто и Велковски нема да патува. Овај највероватно тешко многу се опоравува и прашањее дали воопшто ќе заигра ова сезона.
Ситуацијата со Хосни била ептен критична и највероватно ако одбива да соработва ќе бил суспендиран до крајот на сезоната. Без оштета немало да го пуштат сега на полусезона а изглеа некако не се заинтересирани да платат за него, штом се одолговлеква трансферот. Можи поарно е да го суспендират и одстранат од тимот, одколку да ни ги продај клучните натпревари во плејоф од инает.
Ѓуптин гнасен, племе негово да му ебам арапско. Од ништо сака да напрај раздор во екипата... Ја расипва цела атмосфера пред најбитните натпревари.
Ова нека му биди лекција за во иднина, да не соработват поќе со тој менаџерот (арапот) шо ги носи овде овие избеглиците тука.
Emilijan na postot pisaa deka ima osteten meniskus, so znaci ke se operira, a vo izjavata na Lars za Soussi i Velkovski kazva deka ne se skroz spremni, ke gi postedi, ne mu e bitna SEHA, nejki da rizikuva,so e pametno, zato so vo SEHA ke igrat tie so pomala minutazha, oti sekako se pominva vo grupata, dali ke igrame so Tatran, Vardar ili Partizan isto ni e, so site mozime, a nashata grupa e daleku podobra i poteska. Kako i da e SEHA ke si ja igrat labavo, taka mi izgleda, da ne prajme fami za SEHA, se gleda deka godinava e kladen akcentot na MKD prvenstvo, se se praj za to, taka da za mene to e i najbitno i potpolno gi poddrzvam.
 
Член од
24 јуни 2022
Мислења
250
Поени од реакции
522
Nema zosto da brzart i da forsiraat so Susi i Velkovski, utakmicite vo SEHA barem vo grupata neka posluzat za voigruvane. So e so povredata na Pavle nikoj nema pisano?
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.880
Поени од реакции
7.265
Nema povreda Pavle, ke igra
А со Маџовски пиши не оди Србија за сите други шо повреди имаат само за него ништо
Друго 20 е вака пред време да се кажи СЕХА е за воигрување ќе се оди на домашното да знјаме на шо сме да не се напнуваме и нервираме за џабе па да се надеваме децата ќе ја искористат шансата

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
611
Поени од реакции
1.092
А со Маџовски пиши не оди Србија за сите други шо повреди имаат само за него ништо
Друго 20 е вака пред време да се кажи СЕХА е за воигрување ќе се оди на домашното да знјаме на шо сме да не се напнуваме и нервираме за џабе па да се надеваме децата ќе ја искористат шансата

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
madzo e vo vtorio tim kolku so znam
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.218
Поени од реакции
4.963
Не е уште во вториот, чаршиски муабети, од официјалната објавија дека не патува со екипата, а причината не е наведена, така да штом е објавен на слика уште е во првиот тим, претпоставувам остана како вишок зошто сега официјално е земен од вториот тим само Петар, па така тој би добил шанса...
Инаку со екипата тренираше и Петровиќ, ама ништо официјално и за него...
Ако веќе со Мацко се завлечка работата, а Хосни крши клечки, мислам и другиот Павле треба да се префрли.

И не бидете толку сигурни во СЕХА дека лесно ќе поминиме со играчи кои имале помала минутажа, и како то нашата група е послаба од на Вардар !?!? Ова група е 3 пати потешка од другата, Војводина е доста засилена, со Нексе од стално имаме проблеми и ако не се сфати сериозно, можи да го јајме резилот.

п.с. Цревото пак си ги отвоти картите како и секогаш без влакна на јазикот и јавно спука малце по Жиката и КирЧе, по муабетите дека си терат приватна репрезентација прекопорана од алкалоид. Убо му објасни и во делот околу играчите и по не знам кој пат тој катастаро го спомна и дека на работа е до Јануари, па после целосно се фокусира на ракометот, тој катастаро го напрај небаре НАСА, измеша брзини со приватниот живот, ама околу стручноста за ракометот, можат слободно снимката по 3 пати да си ја слушнат...
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
730
Поени од реакции
827
Маџо и Стоилевски се прекомандовани во вториот тим, Петар Атанасијевиќ е во првиот тим, што според мене ако нема доволно минута е грешка, зошто во 2та беше главен играч и имаше одлични настапи есенскиот дел од сезоната. Сепак се надевам дека знаат шо прат, иначе двојката нешто ослабена ќе ми биди, а се надевав и уште се надевам дека и 2та ќе ги тепа Алкалаоид во Битола.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom