Фан клуб: РК Пелистер

Член од
30 август 2012
Мислења
3.302
Поени од реакции
5.508
Леле Орката ја реши утакмица хахаах
Инаку шо кур не го зема Мараш кога Радович ич не го играше ...
Овај Бабич ако знај кај тера , еве на.
На Начевски и Николов све да им ебам
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.039
Поени од реакции
5.766
Лани на гол разлика изгубивме... ако не се лажам бт до 6 тепавме таму 8 изгубивме.... Не знам шо навивачи сте вие бе, или сите само пљампачи
Па цела утакмица освен дел второто бевме во игра, - 2,-3 на крајо ете брзоплетост не кошта - 4. Првото со осклучок 28,29мин ок бевме. Можно е се - 4 не е ништо 2,3 минути добри во ракометот
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.302
Поени од реакции
5.508
Kaj ke tepame ve, negleas deka konstantno 5-6 gubevme, nemozevme do egal da stig ime cel natprevar.
So.vakov pristap i ovaj trener nema da me.cudi i doma.da izgubime.
Daleku sme nie od titula.vo ovoj moment...
Treba radikalni promeni, inace ke mu stanime redovni pacienti na ovie.
Ти освен да плампаш , знајш друго?
Не гледаш дека на минус еден беа скроз изгубени и од нашите шо се уплашија дека му се отвори шанса за победа само изгубија .
И јас го неќам тој Бабич и пола играчи се манакени , ама денес и судиите не ебаваја .
Цела утакмица биле на минус 5-6 голем кур .
Од 15 разлика се вртени утакмици во ракомет и тоа многу побитни од оваа денес
 
Член од
23 март 2020
Мислења
43
Поени од реакции
101
Многу негативна енергија се прај околу клубот тоа не е добро. Имаме резултат шо не е толку лош. Ако биди Бт со 100% капацитет ќе биди забавно.
Секоја чест за децата од двојката ама сите шо мислат дека се над првиот тим живеат во тешки фантазии.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Ти освен да плампаш , знајш друго?
Не гледаш дека на минус еден беа скроз изгубени и од нашите шо се уплашија дека му се отвори шанса за победа само изгубија .
И јас го неќам тој Бабич и пола играчи се манакени , ама денес и судиите не ебаваја .
Цела утакмица биле на минус 5-6 голем кур .
Од 15 разлика се вртени утакмици во ракомет и тоа многу побитни од оваа денес
Така е како Вардар у полуфинале 2019 и ја сврте на Барселона од -7 на полувреме за +2 за влез во финале и шампионска со веспрем )))
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.174
Поени од реакции
4.095
Многу негативна енергија се прај околу клубот тоа не е добро. Имаме резултат шо не е толку лош.
Активен резултат е ова. Со добар ден лесно се анулира. Нема простор за очај.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
sakam da go kazam moeto mislenje za utakmicata a da ne bidam pristrasen...
prvo za sudiite, si ja otsudija utakmicata evropski, bez ogled na toa sto gi mrazime Nacevci, nemaja nikakvo vlijanie na utakmicata...
vtoro rezultatot ne e tolku los...
5, 6 i poveke ke bese mnogu tesko da gi stignime...
2,3 razlika ke gi napravevme da idat 100% spremni i motivirani na revansot...
4 razlika e tamam da ne potcenat a da imame sansa...
do slednata utakmica ke bidi splasnata koronata i ke ima 100% sala. vo takvi uslovi mozi do 50 minuta da bidi egal i vo posledni 10 minuti se da se svrti.
za pobeda realno uste nemame kriticna masa.
pred nekoja godina tie bea evropski prvaci a nie vo play out. nisto ne moze da se napravi preku nokj...
za samata igra, nemam nekoja zabeleska, tipicna lino pretstava bese igrata.
velkovski bese mnogu stabilen vo igrata denes, i si go izigra svoeto.
peric malce pod nivo, no ovie dvajca ja drzea topkata i ovozmozija kakva takva ramnoteza.
mandalinik isto bese prosek, no tuka nadopolni kubanecot...
kubanecot napravi razlika, no i izgubi topki taka da ne uspea da ja resi utakmicata.
dobro e praviloto za stranci vo ligata, tale ke sedese na klupa da ne bese toa, no ja resi utakmicata. konecno toj i velkovski dobivaat iskustvo...
kusan steta sto si odi, i pokraj se odlicen piker od evropski format... denes se idese preku nego...
na desno krilo dobar tandem za podolgo vreme..
levo krilo bez ucinok samo eden gol mislam i nekolku ziceri...
golmanot soliden...
vardar se uste go sluzi zar, imaja sreka so ovie crncite od metalurg so svojot gjupski rakomet, tie ja napravija razlikata kakvi se ne golovi udrija od solo akcii...gi pametam uste od nant bea mnogu solidni...
no vujo e zasluzen za toa se oslobodi od skapiot gurbindo i gi namirisa brakjava...
tuka e greskata na babic treba da bide mnogu pohrabar, i da rascisti so nekoi igraci...
treba mnogu pohrabro da se trgni....
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.475
Поени од реакции
3.539
Имате добар тим, посебно пикер, ама Вардар нема да го добиете се дур не игра квалитетно некој наш ракометар.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
vardar se uste go sluzi zar, imaja sreka so ovie crncite od metalurg so svojot gjupski rakomet, tie ja napravija razlikata kakvi se ne golovi udrija od solo akcii
Само едниот Њокас играше, и тоа изигра прилично лош натпревар, другиот беше на трибини.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.218
Поени од реакции
4.962
Не можам да разберам никако како Талески Орката ти решава утакмица, најголемиот анти талент во сите можни спортови во Македонија, Северџанија и пичкес материне :facepalm: Овај само против нас игра, да му **** ушите клампај....
Периќ слабо денес, под просек, 3 гола даде во последните 10тина минути, ама до тогаш многу лошо играше, мораше да го олабај уште порано и да оди на среден со Табоада, а лево Мандалиниќ, добар беше Табоада и покрај 4-5 изгубени топки, даде клучни гола, такви се овие, се палат на публика, кога ќе види овај полна сала, ќе се крени на скок од пола терен, со краток фитиљ се сите....
Мандалиниќ и Кушан најсветли точки, исто и Велковски си ја заврши работата според мене, многу влезови и пробиви до 6м имаше само тој, таа е неговата задача, најмногу обиди имаше за влез, дури повеќе и од Периќ мислам, не е Мартин бек шутер па да очекуваме да решети од девет метри, тоа е задача на Стипе, Обрадовиќ, па и Табоада...
Крилата исто чорба, Павлетиќ освен првите 2 гола, после не ни го проиграја, Маџовски како по старо, пак си промашва....
Секели со пеналите се извади некако, да не е разликата уште поголема....

Не дека се многу 4 гола, ама оваа екипа нема жар, нема енергија да го победи Вардар, затоа мислам дека пак ќе изгубиме и Битола, има време до тогаш, ама на многу од играчите преслатки му се паричките и не знаат колку нас ни значат овие утакмици.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom