Фан клуб - РК Вардар

Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.173
Поени од реакции
4.094
ај да не губиме надеж,може ќе лета Боре... :)
Дај боже. Ама тешко. Не е лош трансфер Томовски. Не е фер да лета французов, зошто не му се даде некоја вистинска шанса, ама тоа е.
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615
Штета, и мене ми се чини истото..
ај да не губиме надеж,може ќе лета Боре
Дај боже. Ама тешко. Не е лош трансфер Томовски. Не е фер да лета французов, зошто не му се даде некоја вистинска шанса, ама тоа е.
а...ако гледаме ептен оптимистички...па може Томовски е донесен да биде втора опција а допрва ќе носат прва опција за голман :D
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Лазаров нов тренер ќе биде))
Автоматски споено мислење:


Автоматски споено мислење:
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
5.334
одличен играч е Гурбиндо нема збор, прашање е само колку ќе му издржи десното колено после две операции... да не биде и тој исто како Дисинџер поише на лекување отколку на терен..

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.173
Поени од реакции
4.094
одличен играч е Гурбиндо нема збор, прашање е само колку ќе му издржи десното колено после две
Абе и не е млад. 34 ќе полни на почеток на следната сезона.
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615
Лазаров нов тренер ќе биде))
Автоматски споено мислење:


Автоматски споено мислење:
Па супер ако биде тренер,чоекот е институција у ракометот може да привлече супер играчи во Вардар.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
265
Поени од реакции
349
одличен играч е Гурбиндо нема збор, прашање е само колку ќе му издржи десното колено после две операции... да не биде и тој исто како Дисинџер поише на лекување отколку на терен..

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
Истово го помислив

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.704
Поени од реакции
5.669
Супер засилувања се двајцата,посебно Гурбиндо,злато вреден играч многу зрело игра во напад,не троши многу топки знае и да подели асистенција,во одбрана е еден од најдобрите на неговата позиција,само да нема повреди и супер ќе се вклопи во тимот.

Трансферот на Томовски ми е малку нелогичен,оваа сезона имаме одлични голмани и можеби тоа беше единствена позиција на која бевме добро покриени.
Вака најверојатно Кантегрел ќе си оди или евентуално Борко да се пензионира.
Ако ништо друго барем со Томовски и Кизиќ ја имаме решено голманската позиција за долго време.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Трансферот на Томовски ми е малку нелогичен,оваа сезона имаме одлични голмани и можеби тоа беше единствена позиција на која бевме добро покриени.
Вака најверојатно Кантегрел ќе си оди или евентуално Борко да се пензионира.
Ако ништо друго барем со Томовски и Кизиќ ја имаме решено голманската позиција за долго време.
На 24Ракомет викаат замена за Борко што алудира на Кантегрел во заминување а се надеваме дека Борко е тој кој ќе си иде (може и тренер на голмани да иде) а другиве да останат па ќе биде топ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom