Фан клуб - РК Вардар

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.296
Поени од реакции
13.170
најверојатно тоа ќе биде тоа со појачањата
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.708
Поени од реакции
5.687
најверојатно тоа ќе биде тоа со појачањата
Исто мислам,најверојатно само уште на пикер е неизвесна ситуацијата,ако остане Калараш толку ќе биде,ако не ќе се носи уште еден пикер.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.296
Поени од реакции
13.170
Исто мислам,најверојатно само уште на пикер е неизвесна ситуацијата,ако остане Калараш толку ќе биде,ако не ќе се носи уште еден пикер.
ако останеме со овој состав,догодина нема поминување на група!
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.174
Поени од реакции
4.095
Ризично ако се остане со овие на лев бек. И ја мислам дека Каралаш ако не се врати, нов пикер ќе се носи. Ама искрено очекував и нов лев бек. Димитриоски може да игра како среден бек, па најверојатно него би го играле во СЕХА и домашната лига, за ротација.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.296
Поени од реакции
13.170
најверојатно,вардар нема да плати 30.000 € за Глеб
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.296
Поени од реакции
13.170
Тогаш колку им платиле на Висла за Толедо, ако немаат 30 за Глеб?
значи мотор им бараа 100,ама некако се согласиле на 60,глеб е готов од тие 60 да плати 30.. вардар не дава одговор,што значи нејќат да платат!
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.174
Поени од реакции
4.095
Добија 700.000 евра од државата, плус даночно олесување во висина од 260.000 ерва. Што изводат за таква цифра. Освен ако не се преговара со некој друг на страна. Или ептен се заглавени со пари.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.296
Поени од реакции
13.170
незнам,чесно,незнам, заглавени се,али за 30 иљади,не ми е верно
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Ферски би било да се направи анкета за бан на марик. Ако ги иритира сите читатели на темава, кој е понтата уопште да има пристап?
Блокот не функционира пошто редовно спама и се контира со сите. Пола тема ќе ми биде хајдната.
Зошто мене да ме банираат, а не тебе?
Не смеам да си искажам мислење?
Оф-топик ми е мислењето?
Ако толку ти сметам јас како член и моите мислења, дојди во порака, па ќе се разбереме.
Не го сакам Борозан и тоа е тоа.

Тие што ќе му свират на Борозан на утакмицата со Веспрем, ќе им кажеш на управата да ги избрка од утакмица?
Јас не знам што ти е тебе проблем со мене и моите мислења и на другите твои профили од кои ми реплицираш.
Ако не ти се допаѓаат моите мислења, имаш опција да ме игнорираш, а не пред цел аудиториум да се замараш со моето блокирање.
И мене ми пречат твоите мислења, па не настапувам така дрско како ти сега кон мене.
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615
тоа е тоа! со дупка у одбрана ќе играме.
има време,може чекаат да им бидат префлрени парите од Влада/Град Скопје/ЕХФ па да можат да платат.Секако ќе знаеме се до средина на Јули кога ќе почнат со подготовки.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Добија 700.000 евра од државата, плус даночно олесување во висина од 260.000 ерва. Што изводат за таква цифра. Освен ако не се преговара со некој друг на страна. Или ептен се заглавени со пари.
Друже постирав веќе пролетоска, тие пари се за да се исплатат должењата на ракометарите а и пред да ме цитира некој дека кажале на интервју дека се исплатени - сигурно парите со кои се исплатија не паднаа од Марс, клубот се задолжи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom