Фан клуб - РК Вардар

Член од
28 јули 2018
Мислења
119
Поени од реакции
172
Тешко ги доживеавме Жаре.
Во право е дечкото треба да се пишува, тале дал 6 гола ова може и личен рекорд му е. Стварно секоја чест после толку утакмици, редок феномен е ова незнам дали некој друг играч може да се пофали со вакво достигнување :cuc:
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.578
Поени од реакции
8.234
Во право е дечкото треба да се пишува, тале дал 6 гола ова може и личен рекорд му е. Стварно секоја чест после толку утакмици, редок феномен е ова незнам дали некој друг играч може да се пофали со вакво достигнување :cuc:
Па ја затоа викам тешко ги доживеавме, позитивна возбуда, права реткост и неверојатно задоволство. Што ќе праиме сеа коа ќе им збрчи десетка со кромид на Магдебург?
 
Член од
28 јули 2018
Мислења
119
Поени од реакции
172
Па ја затоа викам тешко ги доживеавме, позитивна возбуда, права реткост и неверојатно задоволство. Што ќе праиме сеа коа ќе им збрчи десетка со кромид на Магдебург?
Мене повеќе ме плаши што највероватно после ваков настап ќе загризат побогативе клубови, па што ако не можеме да го задржиме после. (n)
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.340
Поени од реакции
3.873
Па сосема солидно полувреме. Искрено, ме нервира играва 7 на 6 и ич не сум фан на неа, ама па Порто лани цела сезона ја играше така. Плус, само два гола примивме на празен гол.

Тимур два шута што ги извади, ко од најбољи дани.
Автоматски споено мислење:

Тргна машинеријава на Магдебург. Чудо е што се' брани овој Грин.
 
Последно уредено:
Член од
3 мај 2014
Мислења
880
Поени од реакции
2.706
Чим почне да мења Вујо, толку.

Ова е катастрофа, -1 у прво у кое повеќе време од натпреварот водиш ти, у второ губиш со -11..
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.719
Vujo ili da se sredi ili da si odi pod itno. Ova e sram sto ne smee da se desava kolku I da ne se uigrani. Vtor pat previsok poraz. Uste od Zagreb fali da ispadneme I dosta my bese
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.578
Поени од реакции
8.234
А и Вујо не е нормален.. па се игра ли вакво финале без пајакот Али Сафар на гол :D.Мишевски заедно со Тале играчи на натпреварот. Како јако почнавме први десет минути ( посебно одбрана) си праиш една слика у глаа. После Гаџа усра неколку за +4,ги вратија лесно со грешки во напад и полуконтри ( нешто што швабите едвај чекаат и толку треба). Второ полувреме посебна прича. Во исто време Тале и Мишевски на бековска линија, и нормално пропаста доаѓа и многу побрзо од што се надеваш.И останатите доста лошо, Кудуз на шетање дошол. Од тоа што досега видов на припремиве овој Чувара левово крило машинче е. Не играше многу ама одлично си ги користи минутиве, ја не знам и дали има промашување. Со ваква игра нема што да бараме и против еден Загреб, кој оваа сезона е подобар и доста поискусен. За ЛШ не сакам ни да коментирам. Ама ај да видиме, времето ќе покаже.
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.340
Поени од реакции
3.873
Во второ тотално се изгубивме со ротацијата. Мене ми е јасно дека се уште се бара составот, ама денес во вториот дел една постава не изигра подолго од 5 напади заедно.

Кај за нигде ни беше играта, дополнително и оној гадон Јаник Грин какви зицери кинеше.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom