Фан клуб - РК Вардар

Член од
6 мај 2021
Мислења
351
Поени од реакции
655
Серафимов изгледа кај нас...
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.595
Поени од реакции
2.507
Чим си одат овие, Металург сигурно должи нешто пари, не плаќа редовно. Ама ако доаѓа тој кубанецот, се сомневам дека Серафимов би дошол во Вардар.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.291
Поени од реакции
2.930
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
1.995
Поени од реакции
3.211
Еве, ако има некој желба да си го видите арапот, моментално играат финале. На линкот во код оди во живо. Белите се Кувајт.
Средниот, број 25, го гледаше Вујо во Белград пред две недели исто.
Код:
https://www.alkass.net/alkass/live.aspx?ch=two
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.291
Поени од реакции
2.930
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
850
Поени од реакции
1.442
Плус, прееска идам до Спортлајф да ставам ливче, во моменти кога се игра Ф4 во Келн - Томи лупа на апарати, па ти види. :ROFLMAO:

Или тоа или фурање стил "видете ме, со девојката сум и ја гушкам" кај Капитол. Може комотно и голф да почне да игра или маалски сервис, ионака не му е до ракомет.
 
Член од
11 август 2017
Мислења
117
Поени од реакции
74
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
351
Поени од реакции
655
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
351
Поени од реакции
655
:D
 
Член од
13 јули 2020
Мислења
148
Поени од реакции
331
Participation under investigation for Vardar
Already before the previous season HC Vardar 1961 from Skopje were admitted to participate in the European top-flight under certain obligations, which were not resolved. During the registration period for the upcoming season, the EHF received additional information which will lead to treatment by an official procedure within the EHF. To secure the position of the EHF and EHFM, the EXEC requests a deposit of 1,000,000 € from the club as a security in two instalments (the first by 13 July and the second by 27 July).
This deposit will be used to cover payments that are requested from the club as a result of the possible legal decision. This is a precondition to uphold the participation of the club in the 2021/22 Champions League, otherwise, the substitute club (RK Gorenje Velenje) will automatically replace Vardar 1961. This would furthermore mean that no participation is possible for Vardar in the EHF European League. For the time being, Vardar stay on the list of the clubs for the EHF Champions League with a status of participation under investigation.
..........
Ete vi go sams kolku go isposhtuva Vardar , ako ne plati Miho 1m eur suspenzija od ls kje sledi od ehf
 

Kajgana Shop

На врв Bottom