Фан клуб - РК Вардар

Член од
27 јуни 2014
Мислења
80
Поени од реакции
219
Значи кој коњ бртско планински во најважниот дел од сезоната секој викенд да му бил продолжен :sneaky:, па Давор да ни кажел бреј...ако имаш малку од тоа "чојството" ќе си ја кажеш твојата страна па "куд пукло да пукло". А мене ми изгледа како да сака да му го раскинат договорот пред време и да не ги доигра тие 2 сезони спрема договорот кој му е до 2021 година.

Да се надеваме за вториот натпревар ќе биде спремен Дисингер:misticen:.

 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.705
Поени од реакции
5.675
Дечки има некаде да се гледа Вардар-ПСЖ финалето ама со пренос од МРТ?
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
265
Поени од реакции
349
Значи кој коњ бртско планински во најважниот дел од сезоната секој викенд да му бил продолжен :sneaky:, па Давор да ни кажел бреј...ако имаш малку од тоа "чојството" ќе си ја кажеш твојата страна па "куд пукло да пукло". А мене ми изгледа како да сака да му го раскинат договорот пред време и да не ги доигра тие 2 сезони спрема договорот кој му е до 2021 година.

Да се надеваме за вториот натпревар ќе биде спремен Дисингер:misticen:.

Глупа работа предвремен раскин. Ќе му земеа 100К оштета за трансфер минимум, имаше заинтересирани.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Значи кој коњ бртско планински во најважниот дел од сезоната секој викенд да му бил продолжен :sneaky:, па Давор да ни кажел бреј...ако имаш малку од тоа "чојството" ќе си ја кажеш твојата страна па "куд пукло да пукло". А мене ми изгледа како да сака да му го раскинат договорот пред време и да не ги доигра тие 2 сезони спрема договорот кој му е до 2021 година.

Да се надеваме за вториот натпревар ќе биде спремен Дисингер:misticen:.

Па тоа е причината, класичен Фиром момент, на работа кога наместо да те избркаат зошто немаат гз да ти кажат дека си им терет, ти даваат плус обврски или го бараат од тебе надреалното само за сам да си заминеш.

Да се надополнам, не дека оправдувам ама уште од стартот некои работи не треба да се дозволат. Да беше Давор начитан и искусен во управување немаше да дојде до таква ситуација
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.174
Поени од реакции
4.095
Ако некој стварно прави проблеми, не се појавува на тренинзи, си поставува услови и сл. Што да му правиш? Има договор на уште година-две Борозан. Ќе го казнуваш, држиш на лед, на трибини со месеци? Ќе му дозволиш да расипува морал во тимот, да прави проблеми? Ракомет е ова, да бидеме реални. Немаш некои опции. Шутни го, пушти му муабет дека е проблематичен, нелојален во надеж дека тоа ќе има репрекусии за неговите идни професионални можности.

Тешко ми е да замислам дека оваа одлука ја донел некој друг освен Самсоненко. Може можело да се исконтролира подобро оваа ситуација, ама никој од нас не знае што точно се дешавало, така што џабе да судиме. Губиме класа играч, кој не беше класа кога дојде. Тоа е тоа. Идеме понатаму.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Вардар го направи играч, а сега мава со камења по клубот. Гнида скапана. Дај боже во пад да му оди кариерата.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Кој го е*е борозан ментак како Станиќ вакви карактери никогаш неМа да бидат врвни спортисти.Кој и да и оди ќе има нови играчи и Вардар пак ќе биде силен е сега може нема да сме ПСЖ или Барса ама и Македонија пак не е водечка сила во ЕУ.А и ние навивачите не треба да бидеме толку песимисти НЕЛИ?
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.174
Поени од реакции
4.095
Денес со Пролет утре со Еурофарм. Баш ме интересира дали ќе стигнат сите назад за да идат во Битола и со што состав ќе се игра.
 
Член од
11 јануари 2014
Мислења
489
Поени од реакции
757
Срамота, брука.
На кафе се отидени во Битола.
Секогаш се ладат во плеј оф, време е некој да ги тресне како што треба.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.174
Поени од реакции
4.095
Подобрување, 9-4. Ќе падне Еурофарм, ама дали ќе направат голема предност кај што ќе можат да си дозволат пад во игра без да ги стигнеме.

11-6 - 16 мин
 

Kajgana Shop

На врв Bottom