Фан клуб: Пелистер!

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.875
Поени од реакции
7.260
Сме загубиле првото коло во Охрид а ич не ми текна дека тие имаа линк па можеше да ги гледаме ...

Sent from my 6039Y using Tapatalk
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
47
Поени од реакции
15
Barav jas link nemozev da najdam, live stats pratev, premnogu promaseni imavme, 3/19 mislam trojki deka bea :tapp:
 
И

Игнориран член

Гостин
Недела 15.00 (СОБРАН) дом.кошарка: ВАРДАР-ПЕЛИСТЕР - (ком: Г.МИЛКОВСКИ)

Ете дербито ќе го дават на ТВ в недела...:boksix:
Можиме да ги добиеме ова сезона конечно во гости или ќе не ишлапат по брза постапка ?:icon_mrgr:

p.s.
Како изигра американецот некни со Охрид, ја глеаше некој утакмицата ?
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
47
Поени од реакции
15
Недела 15.00 (СОБРАН) дом.кошарка: ВАРДАР-ПЕЛИСТЕР - (ком: Г.МИЛКОВСКИ)

Ете дербито ќе го дават на ТВ в недела...:boksix:
Можиме да ги добиеме ова сезона конечно во гости или ќе не ишлапат по брза постапка ?:icon_mrgr:

p.s.
Како изигра американецот некни со Охрид, ја глеаше некој утакмицата ?


https://www.youtube.com/watch?v=ck-aAHw26hU
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
877
Поени од реакции
2.421
31 поен црнецо,не е арен овај,со најдобра техника располага во лигата ,попопо машина детето
 
И

Игнориран член

Гостин
Растура црнчугата:cool: Овај ќе ни го купат уште на полусезона. :icon_mrgr:
Сам ги победи скопјани денес.
Многу важна победа за подигнување на самодовербата кај играчите. Браво за Петкото, одлично ги води децата. Со неколку поискусни играчи на зима ако се донесат, можи да се надеваме на опстанок.
 
Z

ziko bt

Гостин
Само една екипа испаѓа?
Ако е една ќе испрличиме некако пред Вардар, ама ако испаѓат поќе :kuracc:. Толку е силата со просечна петорка и останати шо пополнуват место.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.875
Поени од реакции
7.260
Само да не ни го купат ѓупакот тешко нас ќе биди но победата беше супер доправа ќе влегваат нашите во форма да ги тепаме и охрид дома за да обезбедиме опстанок инаку ѓупакот е матуф некни бев на тренинг всала камен ладно тренираат сите со вентијаги шо се вика зборот овај нигерот по мајца на прерамки :)

Sent from my 6039Y using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.875
Поени од реакции
7.260
Sajber ona so vleze na krajot za Vardar e istoto dete so go pozdravi Jambo kaj vucic vo emisija ?

Sent from my 6039Y using Tapatalk
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.694
Sajber ona so vleze na krajot za Vardar e istoto dete so go pozdravi Jambo kaj vucic vo emisija ?

Sent from my 6039Y using Tapatalk
Не знам која била таа емисија :icon_mrgr:
Ниту пак кој бил тој шпто влегол на крајот за Вардар.
Од помладите играа Робев, Серафимов, Митев, Шалев и Зекири, али играа во текот на цел дуел, не е дека влегле на крајот.
Во последната акција влезе Робев, ама сепак не знам што се случувало кај Вучиќ во емисија :icon_mrgr:

Не растури тој Американецот, не знаеа каде е топката. Што ти значи ќе дојде некое црнче од улица и растур ги прави. И после ќе плачат како требало да играат Македонци во лигата. Абе кој ве пуштил да играте кошарка бе...
Мизерија беа сите на теренот, убедливо најслаби екипи, но Американецот ја правеше разликата, а богами и Мико Голубовиќ со висината.
Исто така, клучно за победа беа тројките кои ги даде тој 8-цата, ако не се лажам Анакиевски. Една ја здрви скоро од пола, без никаква акција, а втората во последните секунди од трета четвртина за плус 5 од многу тешка позиција.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Каква утакмица :D меч со многу промашување од двете страни, меч на пресврти :D
Симултанка од Фил Хокинс (y)
Дефинитивно еден од најдобрите играчи во последните 10 години шо заиграле во КК Пелистер, ако не и најдобар :D Заедно со тој тогаш американецот шо го имавме Дариус Водсон (така некако беше) најдобри играчи шо биле до сега кај нас и тој тогаш растураше, како и да е се погоди американецот. Само и јас се плашам дека одма ќе ни го земат некој, не треба пуштање нека си игра овде. Се сложвам со коњаникот и јас дека џабе плачат македонските кошаркари и федерацијата за ограничен број на странци, кога нашите играчи тие шо ги имаме на располагање се скапајнца, да дојди некој американец и со една рака да игра ќе биди најдобар овде.
Гази Хокинс, уште на пријателските шо ги изигравме 4-5 колку изиграја таму дури се одложуваше стартот за почеток на лигата, изгази на сите пријателски, имаше по +20 поени, исто и на првата во Охрид.
Штета шо немаме уште еден играч како него, да прај разлика на теренот, овај сам зема влегва, финти си ги работи како сака :D
Тој србинот Андрејевиќ не е нешто посебно, не ме бендисва мене како игра, многу промашва, џабе му 14 поени, кога незнај основно нешто СЛОБОДНИ ФРЛАЊА да погоди :ROFLMAO: Каков бот, 2 фрли чист бунар, ни до обрач не стигна топката :pos:
Мико Голубовиќ е добар, има искуство, на искуство под кош овде можи професор да биди за многу играчи, ама го стегнаја и него годините, не е тој Мико шо беше :D
Анакиевски си фрла тројки од кај ќе стигни, 3 од 11 имаше :ROFLMAO: Погоди една скоро од 10 метри НБА тројка шо се вели и една на крај од 3/4 од тешка позиција, ако му тргни знај да зареди 4-5 во серија, затоа и често си фрла за тројче.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
47
Поени од реакции
15
A be ke zabegam od temata nasa malku, ama ovie zenite igrat Pelister prva liga?
oti kako da vidov i tie so Vardar da igrat?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom