Фан клуб: МЗТ Скопје

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
5.535
Се молам некад да играме против Хајдук или Динамо па да дојдат од Torcida или Bad Blue Boys па да ги видам нашиве "хулигани"!!!!!!!!!!!!
дојдоа и Торцида и Бед Блу Бојс кога игравме со Хрватска и си се испотепаа сами меѓу себее ко некои неандерталци...

од ова што читам и овде на темава и по медиумиве едно нешто не ми е јасно.... кога имате толкава "желба" за тепање меѓу себе што не се договорите културно на една тепачка како што прават сите навивачки групи по светов, па испукајте се еднаш како што требаа ..
 

@ki

Whaaaa? :)
Член од
27 декември 2009
Мислења
389
Поени од реакции
22
^ Браво,одличен совет.
 
Член од
8 февруари 2010
Мислења
134
Поени од реакции
28
ova ti demek go zakaza revansot od vecerva za u aerodrom be druze??? izgleda ti gi zakazuvas utakmicive kaj se igraat!
se pokaza deka 2te grupi ne se dozreani za golema sala(od onie na dvata kluba so po 1500 dusi se otide vo sala 3,4 pati pogolema).
policijata se izgubi vo nekolku navrati.....
imase apsenja pa pustanja,toa osobeno se vide koga bese priveden vodacot na fa,kade po brza postapka od ivica koneski i orce kamcev bese preku policijata vraten vo sala.
se na se ke ima klipovi sliki,ali kako i da se zeme mnogu galama se digna vo gradov za samo edna obicna utakmica koj nisto ne resava momentalno.
i kaj dvete grupi imase jaka brojka,bi rekol tuka negde,slikite ke pokazat najdobro...
kosarkata mizerija...
so te boli tebe pa kako on bil vraten vo sala.. moras pameten da se napravis da kazes neso samo:tapp:
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.639
Поени од реакции
1.240
Епа слабо газење беше вчера . На терен беше среќна победа , а на трибина реална и заслужена . Сити малку се замарале со пишување пароли ама кај нас се навиваше повеќе уште од жабар па се назад до аеродром .

СКОПЈЕ ГАЗИ ГИ ТИ
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
545
Поени од реакции
110
Na edna vasa parola ko da ke falese bukva....TI ULA....taka ko da vidov.....popravete me ako gresam..
ps".za Rabotnicki navivaat gradskite faci a za Mzt grdiot ...." ,da ne go imenuvam ama zbesna na tribina kaj vas,parolava go pogodila vo srce izgleda....se zakanuvase celo vreme i se objasnuvase so tie sto ja podignaa taa parola......detski raboti.:tapp:

 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.845
Поени од реакции
72.497
Ваквите и слични ѓоамити неутрално-објективни анализи најчесто ги користам као природен лаксатив. Вие сте запознаени со најситните подробности, не затоа што сте биле директни учесници на случувањата на една од трибините, туку затоа што имате најдоверливи извори во лугето кои и самите не биле на утакмицата, ама имале некој познат таму. А да, и сте гледале на телевизија. И оти со вакво 'објективно' информирање ти претстои блескава кариера во новинарството, во следната статија-пост слободно можеш да објасниш као застрашувачката екипа на ЦПБ му поделила врела порција ќотек на дечкото од клипот, а овој останал на нозе?!? Уф, ама застрашувачки звучи ова застрашувачката...
Само го пренесов тоа што го видов на снимката. Си ме цитирал за пост, на кој му вратив на некого дека не е баш така како што зборуваше, односно дечкото не тепа никого туку баш напротив јаде ќотек од противникот. Секоја чест што имал муда да дојде до нив и да се обиде да земе знаме...
Не бев на утакмицата затоа што сум болен иначе немаше да пропуштам ваква утакмица, али ќе си гледав од неутрална трибина. И ако баш те интересира отсекогаш повеќе сум ги симпатизирал МЗТ него ли Работнички, така да теорииве ти паѓаат во вода :wink:
Бтв џандариве ви ја сјебале кореографијата во инцидентите пред почетокот а???
Победа за сино белиот дел од градот, требала да биде :)
 
Член од
4 август 2010
Мислења
154
Поени од реакции
11
Na edna vasa parola ko da ke falese bukva....TI ULA....taka ko da vidov.....popravete me ako gresam..
ps".za Rabotnicki navivaat gradskite faci a za Mzt grdiot ...." ,da ne go imenuvam ama zbesna na tribina kaj vas,parolava go pogodila vo srce izgleda....se zakanuvase celo vreme i se objasnuvase so tie sto ja podignaa taa parola......detski raboti.:tapp:


кога ја извадија тие твоите паролава (....) бесе уапсен веќе!!!! така да не збеснал за паролава!!!!
фалел кур не т...сте го изеле!!!!
и дај иди кај тебе у тема и јачај се со твоите

--- надополнето ---

Само го пренесов тоа што го видов на снимката. Си ме цитирал за пост, на кој му вратив на некого дека не е баш така како што зборуваше, односно дечкото не тепа никого туку баш напротив јаде ќотек од противникот. Секоја чест што имал муда да дојде до нив и да се обиде да земе знаме...
Не бев на утакмицата затоа што сум болен иначе немаше да пропуштам ваква утакмица, али ќе си гледав од неутрална трибина. И ако баш те интересира отсекогаш повеќе сум ги симпатизирал МЗТ него ли Работнички, така да теорииве ти паѓаат во вода :wink:
Бтв џандариве ви ја сјебале кореографијата во инцидентите пред почетокот а???
Победа за сино белиот дел од градот, требала да биде :)


ме мрзи да ти барам сеа постови да ти докажам дека ги симпатизираш пичињата повише!!!!
имас таму тема комити крши глава натака!!!!
 
Член од
16 декември 2009
Мислења
42
Поени од реакции
6
Koga veke se stivna se, da kazeme nekolku zbora za koreografijata koja sto ostana nesvatiliva za ovie obrazovanive sto ne kradat paroli od Srbija (Kodekse, komplekse). Znaci koreografijata sto se izvadi (kuti i toa sto bidno) e samo del od celinata sto trebase da bide. Vo globala trebase da ispadne POBEDA ZA PLAVO-BELATA STRANA NA GRADOT, megjutoa pri incidentot so policijata istata bese zakacena na ograda i fala bogu skinata od nivna strana. Za skandiranjeto Majmuni Prilep, ocigledno ostavilo dlaboki tragi odzimanjeto na Lordovskoto zname pa ne mozat uste da go prezalat istoto.

Inaku kako sto mozev da vidam CPB imaa mn novi transparenti koi ocigledno bea izvadeni samo za utakmicava so MZT, na predhodnite utakmici nekako ne bea napraveni (B combleks sme toa e, samo protiv nas vadite novi raboti). I pevaljkata so mikrofonot ocigledno mn gledal klipovi od Delije pa proba da go imitira Savija (a pa ko za belja za Partizan e)

I zamolete go Goranco vas, dosta mu e veke ja svativme poentata na negovite paroli vo izimanatite 10 godini, znaeme deka misli deka sme napateni poradi titulite, a od godina vo godina sme se poveke. Mizerija, pa Selodrom ( a kutriot do centar da dojde ke mu trebaat 14 km) a i vodacot Rumenko zivee na kraj na gradot). A uste nesto za ova starcevo od CPB, zasto koga ima gostovanje vo Aerodrom od 10 gostuvanja, odi na 4, a na preostanatite 6 dobiva stomacen virus, kaslica i povisenost na telesnata temperatura.

Ocigledno deka mobilizacijata na Komandosot ne uspeaa, brojcano - da, ali navivacki vo nikoj slucaj. Pa zatoa za kraj imam edno nesto da vi kazam

ZA MZT DOJDE SEKOJ STO GO SAKA, A ZA VAS SITE ONIE SO FLAER VO RAKA !!! PATETE PEDERI !!!
 
Член од
8 февруари 2010
Мислења
134
Поени од реакции
28
Koga veke se stivna se, da kazeme nekolku zbora za koreografijata koja sto ostana nesvatiliva za ovie obrazovanive sto ne kradat paroli od Srbija (Kodekse, komplekse). Znaci koreografijata sto se izvadi (kuti i toa sto bidno) e samo del od celinata sto trebase da bide. Vo globala trebase da ispadne POBEDA ZA PLAVO-BELATA STRANA NA GRADOT, megjutoa pri incidentot so policijata istata bese zakacena na ograda i fala bogu skinata od nivna strana. Za skandiranjeto Majmuni Prilep, ocigledno ostavilo dlaboki tragi odzimanjeto na Lordovskoto zname pa ne mozat uste da go prezalat istoto.

Inaku kako sto mozev da vidam CPB imaa mn novi transparenti koi ocigledno bea izvadeni samo za utakmicava so MZT, na predhodnite utakmici nekako ne bea napraveni (B combleks sme toa e, samo protiv nas vadite novi raboti). I pevaljkata so mikrofonot ocigledno mn gledal klipovi od Delije pa proba da go imitira Savija (a pa ko za belja za Partizan e)

I zamolete go Goranco vas, dosta mu e veke ja svativme poentata na negovite paroli vo izimanatite 10 godini, znaeme deka misli deka sme napateni poradi titulite, a od godina vo godina sme se poveke. Mizerija, pa Selodrom ( a kutriot do centar da dojde ke mu trebaat 14 km) a i vodacot Rumenko zivee na kraj na gradot). A uste nesto za ova starcevo od CPB, zasto koga ima gostovanje vo Aerodrom od 10 gostuvanja, odi na 4, a na preostanatite 6 dobiva stomacen virus, kaslica i povisenost na telesnata temperatura.

Ocigledno deka mobilizacijata na Komandosot ne uspeaa, brojcano - da, ali navivacki vo nikoj slucaj. Pa zatoa za kraj imam edno nesto da vi kazam

ZA MZT DOJDE SEKOJ STO GO SAKA, A ZA VAS SITE ONIE SO FLAER VO RAKA !!! PATETE PEDERI !!!
:aplauz::aplauz::aplauz::aplauz::aplauz::aplauz::aplauz::aplauz::aplauz::aplauz::aplauz::aplauz::aplauz::aplauz::aplauz::aplauz::aplauz::aplauz::aplauz::aplauz::aplauz::aplauz::aplauz::aplauz:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
28.743
Право "дерби" нема што...Не се знаеше кој е кој во салава...Уште паткари и гемиџии фалеа можда и они биле не знам:toe:Лавови, Фемили, Цпб, Пирати, Шверцери, Комити, бивши клинци и тако даље....И ако е вистина дека од ваша страна е бодењето да ви кажам преку ноќ станувате група со никаков респект!
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Право "дерби" нема што...Не се знаеше кој е кој во салава...Уште паткари и гемиџии фалеа можда и они биле не знам:toe:Лавови, Фемили, Цпб, Пирати, Шверцери, Комити, бивши клинци и тако даље....И ако е вистина дека од ваша страна е бодењето да ви кажам преку ноќ станувате група со никаков респект!
Како може да се Ф.А. кога во 12 саат се случило и тоа во школо... нивна работа си е тоа на дечурлана од 15-16 години.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
28.743
Како може да се Ф.А. кога во 12 саат се случило и тоа во школо... нивна работа си е тоа на дечурлана од 15-16 години.
Епа ако е така ФА на утакмицата беа 300 души?Останатите дечурлана или дерби навивачи...?Смешен си друже..И да биле деца пред се се навивачи на МЗТ јасно дека се ФА...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom