Фан клуб: МЗТ Скопје

|MkD|hUnTeR

Golden Lords
Член од
15 мај 2009
Мислења
187
Поени од реакции
4
ste bile 700 dusi , i so ova makedonija dokaza deka ic ne ja boli tasak za sportot , sepak od 750 000 luge vo skopje vie sobravte 700 dusi , toa e posto nikoj ne se zamara so sport a koa treba da se ide na evropsko ili na svetsko togas se palat deka se navivaci lugjeto i ucat koi igraci igraat za nacionalniot tim , zatoa ne moze da se dae podrska vo nesto , kako so vika golden lords cak noris neka vi e napomos :toe:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Daj da ne ja praime rabotava kako da ste se sobrale 5000 pa pet dena pisuvanje i kacuvanje na nebo,napravivte mars ok e celo Skopje go podrzava vo ime na sportot ama ne pomagaat ni 300 posta falenje da se smeni slikata ili da se izmeni crnata dupka vo koja e vlezena nasava mizerna Tifo scena...
Vikas duri 700 ste bile pa aj da ja obrabotime brojkata od moja gledna i realna tocka......
od tie 700 neka se 100 dusi u paket komiti,pirati,zeni,deca,neutralni nekoi itn...od tie 600 znaci ako sakas i maticni broevi i slika poedinecno od sekoj i sto sakas donesi mi nema da me razubedis vo faktot deka 70% se derbi navivaci,ako im se pogodi na tv. vo ist termin barsa-real moze i nema da dojdat da go gledaat Mzt..ponataka od tie 600 ti garantiram deka ima ogromen broj na deca koj ne ni bile rodeni koga Mzt gi tepal real,porto itn....znaci sto?! i ti sam znaes deka poveke od pola od taa tvoja famozna brojka od 600 dusi go zdobole stapot za mzt tuku najveke se nerviraat sto veke nema da se derat na rabotnicki - mzt i samo na rabotnicki - mzt i sekako nema posle u skolo da se prepukavaat megu sebe so nekoj centarec kako bilo,koj kogo istepal.....
ti ne se pronagaj vo ovaa grupa,ocigledno deka si ti vo pomaliot del na koj stvarno mu znaci Mzt...ama jbg mnozistvoto ja pravi slikata celosno na edna grupa..
ps.ne e zdravo da se gleda mnogu na you tube klipovi od balkanskive grupi lesno vlagame vo film iskacame na ulica pravime marsovi vo prvi dva reda navivaci se pozadi niv SMINKERI....Znaci ova go zboram za vas koi spored mnogumina vie ste na vrvot na nasava tifo scena,a sto da se kaze za drugite???!!!

Ама ти стално имаш некои замерки на нашата тифо сцена и прилично неосновано идеш контра нас пошо си од карпош и нешто внатре у тебе те тера тоа да го праиш . Никој не рече дека тифо-сцената е гром кај нас, а ние на врвот од истата . И ти погрешно си ја сфатил целта на маршот, а тоа дека ние сме се фалеле и дигале у небо исто не ти стои .Сите дадовме реална слика за тоа што се случуваше, неам потреба ја да лажам по форуми .

Ние нешто направивме за нашиот клуб.Кога други екипи се распаѓаа, како Куманово,Струмица, нивните навијачки групи немо ја гледаа пропаста . Епа заклучи сам која е разликата меѓу нас и нив .
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Нели ќе дојдевте да видите?Рековме нема инциденти што не дојдовте,па да се уверите колкава бројка имало.Секој аеродромец излезе со мисла дека треба да стори нешто бидејќи аеродром не е аеродром без МЗТ и поради тоа што МЗТ НИ Е ВО СРЦАТА.Вие можете само гомна да јадете.Центарските нежни момци ќе ги ебат аеродромци!
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
Центарските нежни момци ќе ги ебат аеродромци!
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Му се даде поголем рок,додека да се најде спонзор.Ние баеме по дома и очекуваме добри вести.Тоа е тоа повеќе вести во понеделник.



MZT SKOPJE TILL I DIE!
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Ја стварно не знам што ви е на вас од ФА, како не ви е срам да кажувате дека имало над 700 луѓе на протестот, дека ако не биле другите навивачки групи немало да се пополни бројот (95% беа од другите, само 5% од Аеродром и тоа самоиницијативно), и башка видете само колку жени и деца има на клипов
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
Imate sreka nekako mu se progleda niz prsti na Mzt inace ke idevte so vasite idoli da go gledate partizan i da se palite na grobari pa ke furate posle tuka film nekoj naviaci,ali kako i da e glejte da ostanete u prva liga

AERODROMSKI GLUPI KONJI NEMA DA STE SAMPIONI!!!
Добро молевте да доаѓате на протестот, а сега види што пишуваш.. Какви лиглиња сте у п.м
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Ви се врати и вас истото... за Струмица се смеевте вештачки клуб ќе се распаднете ви рековме сега и вас ве снајде истото :toe:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
После колку години се реактивираа Кумани ?
Ајдуци навиваат за АБА Струмица ?
Нема врска ова. АБА коа игра на прсти може да ги изброиш гледачите, Ајдуци навиват само за ФК Беласица и КК Струмица(сеа не), мада сега незнам ни колку идат пошто овој газдата си игра к*р ташак.
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Ви се врати и вас истото... за Струмица се смеевте вештачки клуб ќе се распаднете ви рековме сега и вас ве снајде истото :toe:
А што има исто??? Клубот се распадна ние правиме протести, бркаме спонзори, бараме играчи, тренери, состоноци со КФМ за продолжување на рокот на пријавување на екипа...и што ли уште не. И сепак постои каква таква шанса да се спаси клубот.

Така да не знам што е исто?
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
545
Поени од реакции
110
Ама ти стално имаш некои замерки на нашата тифо сцена и прилично неосновано идеш контра нас пошо си од карпош и нешто внатре у тебе те тера тоа да го праиш . Никој не рече дека тифо-сцената е гром кај нас, а ние на врвот од истата . И ти погрешно си ја сфатил целта на маршот, а тоа дека ние сме се фалеле и дигале у небо исто не ти стои .Сите дадовме реална слика за тоа што се случуваше, неам потреба ја да лажам по форуми .

Ние нешто направивме за нашиот клуб.Кога други екипи се распаѓаа, како Куманово,Струмица, нивните навијачки групи немо ја гледаа пропаста . Епа заклучи сам која е разликата меѓу нас и нив .
Marko sto ima veze deka sum od karpos koga 100 pati sum kazal deka vo basket ste prva navivacka grupa....inace DA!! imam ogormni zamerki opsto za navivackite grupi vo sk. za ovie nadvor ne sakam ni 5 sek. da si ja abam tastaturata koga ne vredat...
Go objasniv taka vasiot mars a nemav namera samo bev isprovociran od nekoi tuka na forumov,mesto posle marsot da ne inforimiraat site sto ne sme u tek so rabotite sto ke se pravi,ima li nekakov efekt marsot,ima li sostanoci so nekoi sponzori..tuka citam drugo.."cak noris","da sanajte za vakva brojka",pocna debata kolku imalo na skali a kolku po kafici...gluposti !!!!

Inace jas celta na marsot mnogu dobro ja sfakam inace aj ne sakam da siram sea nova tema tuka no veke koga se gledaat you tube klipovi od drugi navivacki grupi ste trebale da dojdete do konstatacija deka ova trebase da bide naprveno pred podolgo vreme koga pocna da vi propaga popleka a tivko klubot.Bar koga mozeme site da krademe pesni od delije,grobari,BBB mozevme da vidime i nvni primer za ovaa problematika deka u pocetok koga ke se oseti deka se krade klubot se pravi mars,se brka uprava i toa e ama kaj nas za diganje calam imas na sekoj kos po eden a za konkretni raboti da prevzemes za klubot treba od doma so sila da gi vikas.....sea da receme deka i ke se vrati Mzt ama so toa nisto ne e reseno,ke dojde nekoj spoznor ke pocne da gi laze prvo tie od KFM deka ke pravi brda i planini,ke donese prosecni igraci ke ja isterate i ovaa sezona i ponataka sto??!! druga godina mesto 10 miloni dolg ke bide 11 milioni i pak marsovi..
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Нема врска ова. АБА коа игра на прсти може да ги изброиш гледачите, Ајдуци навиват само за ФК Беласица и КК Струмица(сеа не), мада сега незнам ни колку идат пошто овој газдата си игра к*р ташак.
Знам ја како е , не се секирај :wink:

Реторично прашање беше ...

Marko sto ima veze deka sum od karpos koga 100 pati sum kazal deka vo basket ste prva navivacka grupa....inace DA!! imam ogormni zamerki opsto za navivackite grupi vo sk. za ovie nadvor ne sakam ni 5 sek. da si ja abam tastaturata koga ne vredat...
Go objasniv taka vasiot mars a nemav namera samo bev isprovociran od nekoi tuka na forumov,mesto posle marsot da ne inforimiraat site sto ne sme u tek so rabotite sto ke se pravi,ima li nekakov efekt marsot,ima li sostanoci so nekoi sponzori..tuka citam drugo.."cak noris","da sanajte za vakva brojka",pocna debata kolku imalo na skali a kolku po kafici...gluposti !!!!

Inace jas celta na marsot mnogu dobro ja sfakam inace aj ne sakam da siram sea nova tema tuka no veke koga se gledaat you tube klipovi od drugi navivacki grupi ste trebale da dojdete do konstatacija deka ova trebase da bide naprveno pred podolgo vreme koga pocna da vi propaga popleka a tivko klubot.Bar koga mozeme site da krademe pesni od delije,grobari,BBB mozevme da vidime i nvni primer za ovaa problematika deka u pocetok koga ke se oseti deka se krade klubot se pravi mars,se brka uprava i toa e ama kaj nas za diganje calam imas na sekoj kos po eden a za konkretni raboti da prevzemes za klubot treba od doma so sila da gi vikas.....sea da receme deka i ke se vrati Mzt ama so toa nisto ne e reseno,ke dojde nekoj spoznor ke pocne da gi laze prvo tie od KFM deka ke pravi brda i planini,ke donese prosecni igraci ke ja isterate i ovaa sezona i ponataka sto??!! druga godina mesto 10 miloni dolg ke bide 11 milioni i pak marsovi..
Дадовме реална слика за маршот и не знам што ти засмета тука,а никаде притоа не беа спомнати нашите ривали (се додека они сами не се јавија ). Со МЗТ ќе видиме што и како ќе биде .Сеа е викенд и не очекуваш ваљда сеа некои информации .
И ако сакаш врати се наназад и примети кој имаше замерки на нашата бројка по што ние требаше да реагираме . Се беше коректно од кај нас се додека не се јави некој друг после што мораше да следува демант . :wink:

Управата е одамна избркана што значи и нашиот бојкот успеа . Дали ќе биде трагичен не сакам да навлегувам, ама сигурно е дека не е како што ти збориш дека сме седеле со скрстени раце и сме чекале да ни падне спонзор од небо .Тоа нигде го нема . Во текот на летото имаше понуди, на крајот у последен момент газдата на Јуниор заеба работа, а до тогаш ние сметавме дека тоа е веќе завршен дил .

Маршот беше организиран за два и пол дена па види ти дали ние сме чекале нешто или не .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom