Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
mzt e so godini katastrofa veke kako i dr klubovi kosarkava nasa ne lici na niso vo sporedba od rped 10 god koga so kosarkata mozevme da se gordeeme ali toa e jbg
Колку време идеш ти по натпревари па да викаш дека МЗТ е до толку катастрофа и тоа последниве години......... Немаат пари. Тоа не го прави тимот катастрофа..... Минатата година рамо до рамо со Фершпед завршивме
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Колку време идеш ти по натпревари па да викаш дека МЗТ е до толку катастрофа и тоа последниве години......... Немаат пари. Тоа не го прави тимот катастрофа..... Минатата година рамо до рамо со Фершпед завршивме

Братче до право е до негде полошо неможе да биде
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
Брат минатата сезона бевме заедно со Фершпед на 3 и 4 место..... Сеознава е долга, не се знае што ќе дојде.... Титула сигурно нема да освоиме ама има време бе:back:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.679
Поени од реакции
2.915
abe so 3 i 4 li se zadovoluvate be aloooooo covece toa li e uspeh za vas ne mi kazuj kaj e mzt onoj so igrase so real kaj e genracijata na vrba kurtovic balzevski mark din i kompanija ne mi zbori jas od koa idam na utkamici idam poise od tebe definitivno po ova so go kaza a ramo do ramo so fersped mislam bravo alal da vi e ako se raduvate za lani nez so si prael ti mzt koa bese mn mn pojak poz
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
5
Abe so 3 i 4 li se zadovoluvate be aloooooo covece toa li e uspeh za vas ne mi kazuj kaj e mzt onoj so igrase so real kaj e genracijata na vrba kurtovic balzevski mark din i kompanija ne mi zbori jas od koa idam na utkamici idam poise od tebe definitivno po ova so go kaza a ramo do ramo so fersped mislam bravo alal da vi e ako se raduvate za lani nez so si prael ti mzt koa bese mn mn pojak poz
e ti da znaes on sto praellllll krivo ke ti bide:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
9 август 2008
Мислења
75
Поени од реакции
0
Abe vaka.Kakov tim praese MZT si rekov ovie ke gazat.Ama ne znam so se sluci.Srgan vo Pelister bese zver,a ovde sramoj da go gledas.POzzz:smir:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.679
Поени од реакции
2.915
tim prael mzt be aj begaj tamu za 4to mesto max so pelister da se jadea trebase da ne ocekuvase da go tepaat rabotnicki feni ili amak hahaha smesno e toa ako si ocekuval
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Koj kaza deka nie ocekuvame pobeda??? MZT nema tim ama ima nekoj sto gi saka na tribina!!!
мзт - торус у парк...каква поддршка имаше и колку луѓе што го сакаат на трибина имаше фул беше не ни се поминуваше јас се прашував од кај да излезам....и после вие најдоте да збориме ние на работнички торус сме иделе 30 луѓе...боље 30 него ич
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
мзт - торус у парк...каква поддршка имаше и колку луѓе што го сакаат на трибина имаше фул беше не ни се поминуваше јас се прашував од кај да излезам....и после вие најдоте да збориме ние на работнички торус сме иделе 30 луѓе...боље 30 него ич
А ти да не беше еден од ЦПБ-од четворицата со Торус кои што бевте??
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
Бевме бе, ама онака...... Не слушаше сто посто кога урлавме Мац кога влагаше
 

Kajgana Shop

На врв Bottom