Фан клуб: Куманово

  • Креатор на темата Кумани Куманово
  • Време на започнување
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.440
Поени од реакции
5.563
Па доста е едн, у прво не се виде и треба да земемо у предвид дека имамо ги у тим Луковиќа и Волера сс по 36 године

Мене лично тој што га виде ичера освен тој дете друго и не ми се свиѓаше како изгледаше, некако много смо тнки ама океј никој и не најавуеше шампионски тим..
А професора по физичко образование, вечити талент забрави ли га..упс 26 год има:D
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.712
Поени од реакции
17.056
А професора по физичко образование, вечити талент забрави ли га..упс 26 год има:D
A бфф његов још од омладински днови пензионира ли се или игра у друг клуб?
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.440
Поени од реакции
5.563
A бфф његов још од омладински днови пензионира ли се или игра у друг клуб?
Ненад или Мишо Тодоровиќ?

Ненад скина лигаменти лани на 2-3 кола пред крај, а Мишо е трењер на Маџари у 2 лигу :D
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.712
Поени од реакции
17.056
Нешо. За течу знам дек е трењер одамна, прво беше асистент на Ацу и овога шутрака у металски завод, а знам и дек биднаја прв трењер.
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.978
Поени од реакции
1.678
Да да за њега, подобро њега да га гледам него ли некога од 40 године што још се влече на стару славу

Некој некое инфо за женску екипу гледам службено изгубиле?
 
Член од
1 август 2014
Мислења
616
Поени од реакции
841
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.978
Поени од реакции
1.678
Надам се дека исто таква атмосфера ќе се префрли од пуну економску у пуну спортску салу (не само на кошарку).
 
Член од
1 август 2014
Мислења
616
Поени од реакции
841
Надам се дека исто таква атмосфера ќе се префрли од пуну економску у пуну спортску салу (не само на кошарку).
За овуј утакмицу уоште немаше никаква мобилизација, ја верују дека ќе има много повише публика..
Овј викенд продужуемо...
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.712
Поени од реакции
17.056
Oнј крсто што дофати, тој уништи. Уништи га реанимирано КК Куманово, сг ке уништи и женски клуб, само да не улегне у овој МКК...
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.308
Поени од реакции
5.215
Кога ќе почните да играте во реновираната сала ?
Иначе во недела портив Пелистер немате никакви шанси, секој нормален пораз е ок за вас, се шо е двоцифрено ќе биди дебакл.
Ама мислам во плеј оф ќе влезите, има послаби екипи од Куманово без гајле.
 
Член од
11 октомври 2022
Мислења
193
Поени од реакции
543
Кога ќе почните да играте во реновираната сала ?
Иначе во недела портив Пелистер немате никакви шанси, секој нормален пораз е ок за вас, се шо е двоцифрено ќе биди дебакл.
Ама мислам во плеј оф ќе влезите, има послаби екипи од Куманово без гајле.
Мислам дека прва ќе ни е против Феникс на 16 ноември во новата сала.
Ќе видиме во недела, сепак не се откажуваме така лесно, иако Пелистер е со многу подобар ростер и оваа сезона им предвидувам финале со можна титула. Вие ќе навивате ли во недела на кошарка, гледам имате фудбал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom