Фан клуб - Ѓорче Петров 64

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
Формиран е нов македонски ракометен клуб за мажи Ѓорче Петров 64...
Лого:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Како што се збори низ Ѓорче клубов ке игра во салата што е изградена од проектот на Владата и АМС во дворот на гимназијата Ѓорче Петров. Играчите ке бидат одпрвин аматери од Ѓорче а има амбиции за поголеми напредувања. Моментално има неколку женски и машки екипи од Ѓорче кои играат меѓу себе натпревари во таа сала и има доста посетеност.

Инаку и се планираше знам и кошаркарски клуб од Ѓорче али незнам до каде е тој план.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
aceR-mk каква тема отвори? Ништо не напиша само лого. Добро е што те поправи Dark King малку од малку.

Да видиме што ке биде со темата или само 2 мислења.
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
Толку знаев...инаку клубот требаше да игра во салата на гимназијата Кочо Рацин но во таа сала веќе тренира друг ракометен тим од Ѓорче Петров и пред некое време имаше тепачка поради тоа па сеа за сеа РК Ѓорче Петров 64 тренира во салата на основното училиште Димитар Беровски...оваа информација ми е малку стара може и да се променети некои работи...
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Толку знаев...инаку клубот требаше да игра во салата на гимназијата Кочо Рацин но во таа сала веќе тренира друг ракометен тим од Ѓорче Петров и пред некое време имаше тепачка поради тоа па сеа за сеа РК Ѓорче Петров 64 тренира во салата на основното училиште Димитар Беровски...оваа информација ми е малку стара може и да се променети некои работи...
Епа друг пат прочитај ги правила за постирање на нова тема па после креирај. Ако си немал што да кажеш зошто ја отвори темата? Али нека ајде те извади другаров.


Продолжете
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Што да го вади некој коа клубот сеа почнува да постои. Нема дискусија за тоа.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Браво само напред. Со тоа ќе се зголеми квалитетот на играчиет и на лигата што ќе придонесе и за повеќе талентирани играчи во репрезентацијата на Македонија.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Што да го вади некој коа клубот сеа почнува да постои. Нема дискусија за тоа.
shit. Па вака со лого ли се отвара нова тема.
Ако отвараш нешто што е ново треба барем авторот да ги напомени следното.

Прво како се создал клубот, каде тренират играчите, дали очекуваат да се натпреваруваат во лигата, тренерот кој е, колку играчи брои тимот, дали се очекува нешто изненадување и други гомна.


Барем нешто напомени, а не само логото го ставил и ?


Ајде бегаме оф-топик.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
shit. Па вака со лого ли се отвара нова тема.
Ако отвараш нешто што е ново треба барем авторот да ги напомени следното.

Прво како се создал клубот, каде тренират играчите, дали очекуваат да се натпреваруваат во лигата, тренерот кој е, колку играчи брои тимот, дали се очекува нешто изненадување и други гомна.


Барем нешто напомени, а не само логото го ставил и ?


Ајде бегаме оф-топик.
Не сум креаторот на темата. :pos:

Како што знам уште се креира одборот на клубот па со тоа всушност и клубот сеуште не ни постои баш официјално како што треба.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Веќе е регистриран у РФМ?
Има дозвола да се натпреварува? Која лига ќе почне клубот? Играчите се маалски деца или пак некој кој веќе има тренирано и играно во други поголеми клубови?
Добро е што има ваква иницијатива за создавање на нови клубови, со тоа би се зголемил квалитетот на натпреварите и би можеле да се раѓаат и градат многу играчи.
Ајде повеќе информации давајте
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
Еве дознав информација која е 100% точна ја добив од газдата на клубот...во сабота ќе биде изборното собрание каде ќе се одлучува и ќе се составува организацијата на клубот членството во клубот се плаќа 1500 денари со што можете да бидете на некоја функција во клубот да давате свои предлози за клубот...клубот мислам дека е веќе регистриран во РФМ а ако не е сигурно ќе се регистрира...немавме информации зошто сеуште не беше составен клубот во сабота ќе се оформи...за кои ќе бидат играчи немам појма ни од каде се ни кој се ни што се...
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Веќе е регистриран у РФМ?
Има дозвола да се натпреварува? Која лига ќе почне клубот? Играчите се маалски деца или пак некој кој веќе има тренирано и играно во други поголеми клубови?
Добро е што има ваква иницијатива за создавање на нови клубови, со тоа би се зголемил квалитетот на натпреварите и би можеле да се раѓаат и градат многу играчи.
Ајде повеќе информации давајте

Има Фејсбук група. http://www.facebook.com/home.php#/group.php?gid=55368712941

Inicijativata na nekolku entuzijasti predvodeni od Barjaktarov Saso-Taco za reoformuvanje na Rakometniot Klub Gjorce Petrov-64, koj godinava slavi jubilej 45 godini od svoeto postoenje poleka stanuva realnost.
R.K.Gjorce Petrov ja dobi dozvolata za vrsenje na dejnost sport od Agencijata za Mladi i Sport i veke e prijaven kako aktiven klub vo Rakometnata Federacija na Makedonija.
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
Еве ова е од клубот поставено најконкретни информации:
Inicijativata na nekolku entuzijasti predvodeni od Barjaktarov Saso-Taco za reoformuvanje na Rakometniot Klub Gjorce Petrov-64, koj godinava slavi jubilej 45 godini od svoeto postoenje poleka stanuva realnost.
R.K.Gjorce Petrov ja dobi dozvolata za vrsenje na dejnost sport od Agencijata za Mladi i Sport i veke e prijaven kako aktiven klub vo Rakometnata Federacija na Makedonija.
Vo ekipata na lugje koi ja poddrzuvaat ovaa ideja i aktivno rabotat na ostvaruvanje na site uslovi za klubot da moze vo Septemvri da zaigra vo prvata Makedonska liga se i Tasevski Deni, Tasevski Miroslav, Trajkovski Goran, Trajkovski Nenad, Vasilevski Ljupco,Vukadinovski Veselin, Zahariev Bojan i mnogu mnogu drugi ludje koi vo svoe vreme imaat igrano vo ovoj klub, ili se ljubiteli na rakometot i gi pametat denovite koga vo Gjorce imase maski rakomet.
Vo momentov ekipata trenira vo malata sala na osnovnoto uciliste Dimitar Pop Georgiev Berovski, no za kratko vreme ekipata ke bide prefrlena vo sportskata sala Gjorce Petrov vo gimnazijata Koco Racin.Voedno klubot svoite domasni natprevari ke gi odigruva vo taa sala.
Dosega se odigrani nekolku sredbi koi se bez rezultatsko znacenje i istite se samo zaradi trening i voigruvanje na ekipata.
Ekipata e sostavena od igraci koi podolgo vreme trenirale vo drugi klubovi, no i od igraci koi prv pat pocnaa da treniraat tokmu tuka.
Trener na ekipata e Trajkovski Nenad koj i samiot e poranesen rakometar, a del od svojata kariera kako igrac ja ima pominato tokmu vo ovoj klub.
R.K.Gjorce Petrov 64 e otvoren za site koi ozbilno sakaat da se zanimavaat so rakomet.
Sekako dobredojdeni se i site onie koi sakaat da bidat pomagateli i navivaci, a klubot naskoro ke pocne da izdava i clenski kniski na site onie koi sakaat da bidat clenovi-poddrzuvaci na klubot.
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
сеуште се аматери. Еден другар од кај мене се запиша.
 
Член од
28 април 2009
Мислења
1.831
Поени од реакции
253
Денес пораз од Драчево во куп натпревар...судиите не уништија:twisted::angry3:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom