Фан Клуб: Шпанија

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.769
Поени од реакции
83.917
Место Бускетс треба Фабрегас или Коке, мора офанзивно, и така Мартинез ќе игра малку понапред. Али ај ќе видиме. Исто може место Коста да го стаи Виља, 60тина мин може да игра, па после ако не бива нека го стави Коста.
Е може ама тоа е кога ние знаеме повеќе од овој..ама добро да бидеме реални денеска јас сум задоволен со тимов, мора малце дефанзивно, туби ор нат туби е мечов. Така да ок е тимов, ете и Педро е во прв тим, во второ Фабрегас е тука од клупа да потпомогне горе доле ок е тимов, не смее да се дозволи кикс.... ВАМОС ![DOUBLEPOST=1403119224][/DOUBLEPOST](y) (y) (y) (y)
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.769
Поени од реакции
83.917
ggwp

Барса го има(ше) Меси, Шпанија го има.... Тасе. Не знам кој менаџер успеал со гурање на една иста игра неколку години во ред... Пеп еве го јадеше, Барса го има јадено, Мурињо го јадеше, и Фергусон го има јадено...не знам зошто Дел Боске мисли дека со иста игра во фудбал што еволуира секојдневно дека ќе смени нешто.[DOUBLEPOST=1403123534][/DOUBLEPOST]
Со ваква игра (како и на последново ЕП што беше) повеќе 1/8 финале тешко :(
Е затоа се играат пријателски за од мечеви против Салвадор да сфатиш што те чека со Низоземска и Чиле и Австралија.[DOUBLEPOST=1403125038][/DOUBLEPOST]Уствари ова е подобро да биде тука пишано
Знаеш дека те бива кога сите сакаат да те видат на дното. Ова не важи само за Шпанија туку важи за многу работи во и надвор од форумов.

End of an era. Good riddance. See you in 4 years. Време е да се врати Шпанија на старите патеки јер не е интересно поинаку.

А оваа репрезентација ќе се памети по добро. Фала ви легенди по добро ќе ве паметиме. Фала Дел Боске еден од најдобрите менаџери на сите времиња си.

Goodbye and thanks for all the fish titles.
[DOUBLEPOST=1403127879][/DOUBLEPOST]

:cuc:
 
Последно уредено:
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Не ни заслужија да пројдат група. Овие две утакмици изиграа послабо и од Иран.

Мора подмладување на репрезентацијава, некои се печени ова да им биде последен настап за репрезентација.
Второ, Дел Боске под итно да си поднесе оставка. 60% е негова вина ова што им се случи на Шпанциве. Тотално излитена филозофија на игра, игра што веќе сите ја прочитаа. Мораше во пријателските да проба нешто друго, ама ете, бидна што бидна. Друго, со вакви напаѓачи и да сакаш не можеш да дадеш гол. Си стоим на тоа дека најголема грешка им беше што го собраа Диего Коста. Изигра една полусезона и го направија играчиште. Само му фати место на Негредо за џабе, па барем да се трудеше да го оправда повикот.
Трето, ги напика Силва, Казорла, Коке и Иниеста на средина и ја угуши уште толку играта на Шпанија. Место да проба со Виља и Торес да иде на све или ништо, се самоуби.
А и играчиве се гледа дека се заморни.
Како и да е, тоа беше тоа од Шпанија. Со нов тренер и со “нови“ играчи за следното ЕП, иначе и таму ќе си го оберат бостанот.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.769
Поени од реакции
83.917
Од збор до збор се сложувам. Ова вреди да се цитира во "Пост на денот" ама не се сите по фудбалот да сфатат :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.769
Поени од реакции
83.917Фала богу се опамети да не го стави дрвово Коста во тим.

2 напаѓачи :cuc: И ова го доживеав :cuc:
И пике го нема :cuc: Раул Албиол во прв тим :cuc:

Па ајде да не биде срамота идеме на победа со троа повечко голови а ?
ВАМОС ![DOUBLEPOST=1403540509][/DOUBLEPOST]Кај беа вака да играат првите 2 кола.... значи сепак можеле да напаѓаат а ?
Одма се гледа разлика во напаѓачи.. па ете и со еден да играше, Виља да го играше место Коста, со Педро и Мата од страна во 4-3-3 формација со Чаби-Чави и Иниеста ќе беше многу подобро ама тоа е :(
 
Последно уредено:
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
ВДБ незнаел дека ова било последната утакмица на Виља :facepalm:
каков морон, требаше да го остави до крај
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.769
Поени од реакции
83.917
ВДБ незнаел дека ова било последната утакмица на Виља :facepalm:
каков морон, требаше да го остави до крај
хахаха wat ? Сериозно вакво нешто има изјавено ?

Мислам ок, подобро да го извади заради емоции и се тоа али секкако премногу рано го извади...
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.769
Поени од реакции
83.917
:pos: :ROFLMAO:
Време му е на стариов да си се пензионира уште од сега, дефинитивно ќе биде запамтен како еден од најдобрите менаџери на сите времиња :cuc:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.769
Поени од реакции
83.917
:pos: :ROFLMAO:
Време му е на стариов да си се пензионира уште од сега, дефинитивно ќе биде запамтен како еден од најдобрите менаџери на сите времиња :cuc:
А кога нејќе.....нека се бламира со овие аматерски избори...добро бе сенилен е? Како ги бираше играчиве? Одеше на Фудбал Менаџер и тие што имаат најголем потенцијал за 10 години ги викаше у репрезентација?

Каде е Иско,Торес,Мата,Саул..........


Леле кој аматерски е составов тоа е чудо едно пак ќе гледаме анти-фудбал со посед а без шутеви...леле кое мачење ќе биде ова...

..ама ај..да се надеваме ќе изенанди ама..


Очигледно на Шпанија ( а и на пар други репрезентации) првенствово ќе им биде билдање за СП за 2 години. (ама прво да си пројдат преку Македонија ќе треба :sneaky::sneaky:)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.769
Поени од реакции
83.917
Изненадувачки офанзивен фудбал во првиве 2 меча...браос. И тоа со вака чуден тим. Најс (y)
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.536
Поени од реакции
13.850
Изненадувачки офанзивен фудбал во првиве 2 меча...браос. И тоа со вака чуден тим. Најс (y)
Како мислиш изненадувачки офанзивен, кога играла Шпанија поинаку :D Иначе супер изиграа денеска, иако Турција дефинитивно не беше достоен противник, најслаба репрезентација на првенствово. Со Хрватска ќе е тешка утакмица, но мислам дека сепак квалитетот е на страната на фуријава, очекувам победа. Изненадувачки е тоа што Пике освен што не го свират повеќе, доби и скандирање :pos: Со сто умови се овие Шпанциве, ако направи некој кикс може повторно да го свират.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.769
Поени од реакции
83.917
Како мислиш изненадувачки офанзивен, кога играла Шпанија поинаку :D Иначе супер изиграа денеска, иако Турција дефинитивно не беше достоен противник, најслаба репрезентација на првенствово. Со Хрватска ќе е тешка утакмица, но мислам дека сепак квалитетот е на страната на фуријава, очекувам победа. Изненадувачки е тоа што Пике освен што не го свират повеќе, доби и скандирање :pos: Со сто умови се овие Шпанциве, ако направи некој кикс може повторно да го свират.
Изненадувачки за мене, пошто на последните 2 натпреварувања не играа вака. На последното СП на пример секако не играа вака. На последното ЕП играа на посед ама не офанзивно.

Турција најслаба? Е сеа претера малце :D

Со Хрвативе ќе дојде прв посериозен тест. Глеј го последниот меч на Хрватска и Шпанија на големите натпреварувања..и ќе сфатиш каков фудбал очекував од Шпанија на првенствово :D

Ептен битен е мечот со Хрватска. Ако не изгубиме има лаган пат до 1/2 финале Шпанија. Ако некако кикснат...ќе биде забавно :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.769
Поени од реакции
83.917
Е па.....то е...ајде со Италијанциве ќе се мачиме па ваљда и ќе го јадеме стапот...Хрвативе си добија лаган пат до 1/2 финале можеби....ајде...видиќемо....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom