Фан Клуб: Шкендија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
ne nemase komiti

Inaku neka ni e so sreca pobedava momentalno ne igrame kako stto igrave nekako ne sme mnogu ubedlivi sigurno e zaradi mnogute povredi...
Xhelili vo odbrana ni e tapa no sega i da neigra Cuculi go imame Betim Aliu najnovoto zasiluvanje vcera izigra 15-20min i sporet mene bese dobar.
 
V

viktora

Гостин
Честито победа од верен комита.:aplauz:
Добра утакмица, подобриот победи и нема љутиш.Поздрав.
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
ostana 5 denovi do natprevarot protiv pelister.... !

of lele edvaj cekam da zavrshuva prvenstvoto i da igrame liga na shampioni!
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
off topik
Odbojka :

Shkendija vs sinalco 3-0 cekor do finale i do invazija vo Skopje :vozbud:
 
Член од
30 август 2009
Мислења
203
Поени од реакции
14
Deneska se igra revans mecot protiv sinalco u krushevo , mislim i poveke ot siguren sum deka u finale sme :) ajdeeeeeeeee
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
^^
Срамота да не влезете у финале, сите јаки Македонски играчи заминаја надвор од Македонија да играа па останавте вие овде со 2-3 репрезентативци кои се при крај со репрезентацијата ги зедовте сеа кои и кои инаку потекнуваат од Тетово... Ристовски, Ѓорѓиески, потоа Костадиновски итн... би требало да ги знаете... Добро е што конечно титулата би се вратила у Тетово без разлика што е шкендија, ако ја знаете историјата ќе знаете дека Тетово бил центар на одбојката у Македонија, па кога газеше Југохром... а и сеа има неколку репрезентативци... а наслушнав дека ќе играте у БТ, не ми се веруе таму да играте, нема паре федерацијата за таму купот да биде.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.104
Поени од реакции
7.737
Абе балисти имате план да идите во Битола утре или слабо ?До сега скоро секаде бевте освен кај нас па не е фер да не дојдите и оставите клубот на цедило во овие последните нај важни утакмици до душа и така би требало да победите со некој по мала сума :salut:
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
^Колку вие што идете на гостувања толку и тие ќе ви дојдат!!! Незнаете каде е Тетово било Пелистер играл со Тетекс било со Шкендија...А како што мислим ја балистиве како да имаат страв во Битола никогаш не биле ( не го сваќајте ова како провокација ако сум грешка поправетеме)...Друго е во Скопје таму се среќаваат со шверцери а ваму нема со кого нема поддршка...А вие Чкембари потфрливте овие последни 2 сезоне само до Скопје го знаете путот..
 

realMadridfan

Madridista
Член од
15 декември 2008
Мислења
201
Поени од реакции
10
^Колку вие што идете на гостувања толку и тие ќе ви дојдат!!! Незнаете каде е Тетово било Пелистер играл со Тетекс било со Шкендија...А како што мислим ја балистиве како да имаат страв во Битола никогаш не биле ( не го сваќајте ова како провокација ако сум грешка поправетеме)...Друго е во Скопје таму се среќаваат со шверцери а ваму нема со кого нема поддршка...А вие Чкембари потфрливте овие последни 2 сезоне само до Скопје го знаете путот..
hahahha koj strav sami vikate deka imame vrski na site strani i nikoj ne ni moze nisto (sala) ..sekogas vo bitola idat individualno..nesto nema mnogu interes za ovoj natprevar em pelister slab eme daleku toa e toa ...ali individualno idat mnogu...

p.s ovie ckembari gradskiot stadion vo tetovo ili preku tv ili preku novini ili preku telajmi go gledale heheh :P
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
hahahha koj strav sami vikate deka imame vrski na site strani i nikoj ne ni moze nisto (sala) ..sekogas vo bitola idat individualno..nesto nema mnogu interes za ovoj natprevar em pelister slab eme daleku toa e toa ...ali individualno idat mnogu...

p.s ovie ckembari gradskiot stadion vo tetovo ili preku tv ili preku novini ili preku telajmi go gledale heheh :P
За титула се работи незнам како не вие битен овој меч,баш заинтересираноста треба да биде голема си ближимо при крај на првенството и сега е најпотребна поддршка..Или може е купена па не идете, т.е идете индивидуално ??? Во Штип бевте како што знам навивавте,во Скопје исто така во Кичево и уште некој друг град ама само Битола ви остана така нечепната на навивачки аспект....ок вие си знаете дали ќе идете или не но едноставно тоа ме интересираше гледам страв кај вас кога се спомнува Битола ,уште еднаш не провоцирам само онаке чисто Тетовчански и навивачки да попраемо муабет...
 
B

Beck's

Гостин
За титула се работи незнам како не вие битен овој меч,баш заинтересираноста треба да биде голема си ближимо при крај на првенството и сега е најпотребна поддршка..Или може е купена па не идете, т.е идете индивидуално ??? Во Штип бевте како што знам навивавте,во Скопје исто така во Кичево и уште некој друг град ама само Битола ви остана така нечепната на навивачки аспект....ок вие си знаете дали ќе идете или не но едноставно тоа ме интересираше гледам страв кај вас кога се спомнува Битола ,уште еднаш не провоцирам само онаке чисто Тетовчански и навивачки да попраемо муабет...
dali e strav,dali e nezainteresiranost za mecot,sto i da e,a i sesute ne pomina mecot,pa da znaeme dali ke ima kako imase vo stip,imase individualno ama vo pogolem broj,vazno nema sto da se sramime koa i oni ne znaat kaj se naoga nasiot stadion,kako i red drugi navijacki grupi nadvor od Tetovo.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom