Фан Клуб: Челзи

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Лесна победа за Челзи очекувано да се надаме дека ова ќе им даде дополнителен морал за да рушат во Англија.Голот на Коста (y) иначе и те како играме подобро со Оскар.
Хазард слаб до сеа да се надеваме на подобри игри понатаму.:свиркам::свиркам:
 
Член од
21 јули 2011
Мислења
1.339
Поени од реакции
3.202
Беговиќ, Азпиликуета, Кехил, Тери, Баба, Лофтус, Зума, Матиќ, Фабрегас, Рамирес, Хазард, Коста овој тим сакам против Арсенал, нека кружат пред гол.
Нема да кружат со овој состав бе, 12 се :D
 

L.A

Член од
19 јануари 2014
Мислења
1.695
Поени од реакции
1.019
Време е да победиме веќе..
Со победа во Лондонско дерби барем да се вратиме во форма
Катастрофа е Азар сезонава.. Се надевам и тој ќе почни да игра како шо треба
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.115
Поени од реакции
4.991
Уф мора да изиграме добро како сум потресен од србиве и од малиов фудбал ако и ние не тепаме ќе сум накурчен до коскa
Мурињо пази што правиш ќе те фарбам
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.958
Поени од реакции
1.928
Реално и треба да ги трола еден куп глупи прашања му поставија.
Како ја замолкна онаа фуфица на крај уште испадна и смешна. Прав човек за справување со медиумите во Англија.


Мечот со Арсенал, ќе биде мало финале за Челзи. Шанса за кикс немаме, од 11 поени негатива до тронот до сега мислам дека се нема случено, па еве му шанса на Жозе да направи уште еден рекорд.

Негатива од 13 - 14 поени веќе ќе е премногу, со таква негатива „официјално“ испаѓаме од трката.


Прво нешто што ми се врти у глава е Иванович десно НЕ, со оваа форма неможе ни да проба да му парира на Санчез. Би било класично самоубиство.

Во завистност кој би бил стартер за Арсенал Волкот или Жеру би ги ротирал со Кехил и Тери. Зума обавзно да си игра од прва минута.

За средината и нападот воопшто не се засегам, кој и да почне очекувам да биде екстремно мотивиран и со пристап како за финале, посебно очекувам добар перформанс од Хазард.
 
G

grande-juve

Гостин
На БТ Спорт овој го пишуваше:
Бег - Азпи, Зума, Кејхил, Баба - Лофтус, Матич, Фабрегас - Азар, Коста, Реми
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.958
Поени од реакции
1.928
Тој е истиот од Макаби, не од прва минута ама 60% од натпреварот игравме со оваа постава.
И игравме брза и динамична игра. Е сега Макаби и Арсенал не е исто, ама кога не и оди веќе 5 кога на ланската постава нека проба нешто друго.

Ризик е со Баба и Лофтус, Реми има играно неколку пати на десно така да не би му било проблем да изигра солидна партија.
Баба мислам дека е спремен за 70 мин, за повеќе не, така да тука Мурињо ќе мора да има бекап.

Лофтус имаше паритја за 10/10 против Макаби, нормално дека заслужи старт ама сега ќе треба да е 2 пати подобар.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.571
Поени од реакции
52.373
Против Макаби беше најбитниот натпревар кој мораше да се победи за да добијат самодоверба пред дербито и да почнат да фаќаат форма. Мурињо го измени тимот баш како што требаше и се виде одма подобрување во играта. Противникот можеби не беше на ниво, ама сепак многу битна победа.
Денес ќе биде ептен тешко, ама можеме до победа. Баш ме интересира тимот, ама си се спремам за Бане да игра, некако така ми мириса. Ако е тој од погоре, ќе биде супер. Ако и денес тепаме, ќе може да се фати добра серија и конечно да ни почне сезонава.

Ќе се гледа вака

20150919_121812.jpg
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.606
Поени од реакции
62.711
Team to face Arsenal: Begovic; Ivanovic (c), Zouma, Cahill, Azpilicueta; Matic, Fabregas; Pedro, Oscar, Hazard; Diego Costa. #CFC
 

Kajgana Shop

На врв Bottom