Фан Клуб: Челзи

Член од
16 јули 2010
Мислења
2.951
Поени од реакции
1.923
Убаво е да се гледа Френк на клупата.
Повеќето од младинците беа шушљак и по тоа што покажаа не заслужуваат да се под договор на Челзи.
Ова што го има селектирано Френк во постот на Донев е сосема океј, само фали Бејкер. Вчера беше солиден на пример ја би го играл него пред Бакајоко.
Запакоста, Дринквотер аут, Кенеди би го оставил ма да Палмер ми остави поголем впечаток.
Инаку Бачуаи во секое време пред Мората и Игуаин. На моменти ме потсеќа на Дрогба ама некогаш знае ептен да биде себичен ваљда ќе е од тоа што сака да се докаже.
 
B

Beginner

Гостин
Маунт искина само тешко дека ке фати 1в тим има многу конкуренција со Кова, Баркли, па и Бакајоко сега. Може подобро ке беше да не го земавме Кова ама тоа е... За нападот Мичи е многу себичен за во пл ке има конкуренција кој да почне помеѓу Жиру, Абрахам, Мичи.
 
B

Beginner

Гостин
1во полувреме игравме подобро со 4-4-2. Би сакал да видам 4-3-1-2 како ке биде во Пл со Жиру и Абрахам/Мичи позади нив Пулишич/Педро/Вилиам и Канте-Жоржињо-Баркли/Кова. И Бакајоко пак би го пуштил на позајмица незнае каде тера...

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.558
Поени од реакции
52.350
Мичи и Тами имаа неколку добри шанси кои требаше да ги искористат. За разлика од нив, Жиру си ги искористи своите. Само се надевам дека ќе останат тројцата сезонава, да не испадне на крај пак еден да си оди. Ми се свиѓаше и мене првото полувреме до двајца напаѓачи, долго време не сме играле така.

Дринквотер го немаше денес, што е позитивен знак. Се надевам дека ќе го дадат негде за да не зафаќа безвезе место во тимот. И Бакајоко секако најдобро да го дадат. Имаме многу опции во средина, ќе има Лампард за мислење како да ги игра најдобро. Маунт очекувам да добие шанса во првиот дел од сезоната, додека не се врати Лофтус. Не би ме чудело Лампард да го преферира него пред Баркли и Ковачич на почеток затоа што си го знае од лани, а и реално ептен го бива детето. Каков рутински финиш за првиот гол, браво.

Ок изгледаа, ама рано е уште за заклучоци. Јас чекам тек против Барса да видам нешто повеќе и да знаеме колку толку до кај сме.
 
B

Beginner

Гостин
Да добие шанса против послабите во Пл тоа би било супер. Сега ми е криво што го земавме Кова нека се повреди со Бакајоко и Баркли :D


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.558
Поени од реакции
52.350
Лофтус и Маунт решени. Не ми се свиѓа што со Одои уште нема ништо официјално. Верувам дека ќе потпише, ништо чудно веќе и да се договорени, ама најдобро е што побрзо да се официјализира се.

Денес патуваат за Јапонија.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.967
Поени од реакции
25.281
Лофтус и Маунт решени. Не ми се свиѓа што со Одои уште нема ништо официјално. Верувам дека ќе потпише, ништо чудно веќе и да се договорени, ама најдобро е што побрзо да се официјализира се.

Денес патуваат за Јапонија.
Denovive Bayern ke pratat nova ponuda povisoka od poslednata 25 mil.evra, ako vekje i ne pratile
 
B

Beginner

Гостин
Denovive Bayern ke pratat nova ponuda povisoka od poslednata 25 mil.evra, ako vekje i ne pratile
Ке остане Одои најверојатно пред една недела имаше дека зборувал со Лампард и Лампард му рекол дека го планира 1в тим. Само ако Одои испадне "циган" и да оди во Баерн за повеќе пари.


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.558
Поени од реакции
52.350
Ампаду не е со
Ке остане Одои најверојатно пред една недела имаше дека зборувал со Лампард и Лампард му рекол дека го планира 1в тим. Само ако Одои испадне "циган" и да оди во Баерн за повеќе пари.


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Челзи секако нема да го пушти летово, што и да одлучи.

Ампаду не е со тимот затоа што ќе оди на позајмица. Паметна одлука, лани долго се мачеше со повреди, а имаме доста играчи на негова позиција. Потребна му е една сезона да игра континуирано и да продолжи да се развива. Најдобро би било да се најде тим од ПЛ, ама и Чемпионшип е добра опција.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.951
Поени од реакции
1.923
Детишта од 18 години почнаа да изведуваат будалаштини. Незнам што сака Одои да го стават прв тим на 17 години.
Има талент не е сомнено тоа ама да биде носител на игра и да игра пред еден Вилиан, Хазард Педро неможеше.
Лани доби шанса тамн онолку колку требаше.
Сезонава без Хазард со просечен Педро најверојатно ќе има прв тим, ете и Вилиан не е нешто во форма па ќе има лесен пат до првиот тим. Плус Англиско толо англиски играч.
Но ако уште сега манипулира со агенти нека му удрат клоца и така тимов моментално ни е во почента фаза на транзиција така да без секој играч ќе можеме, подобро ова лето него идното.

Инаку мене Гилмор ме одушеви каква техника има дететно секоја част а има и храброст за игра, му фали фитнес подобро да остане он со првиот тим и да игра пред Дринквотер и Бакајоко во куп натпреварите ама секако ќе биде паметно позајмица за да игра повеќе и во континуитет.

Палмер, Кенеди, Дринквотер аут.

Рано е да збориме за формација или игра бидејќи не игравме со некој посериозен противник. Сигурно е дека со 2 напаѓачи и дијамант формација најдобро игравме, за разлика од 4-2-3-1...
Бачуаи и Абрахам добро се разбираат пак ќе кажам не сме играле со посериозен противник но овие двајца ми изгледаат како
посремни од Жеру, Мората Игуаин така да добро е што од Мората и Игуаин се решивме а како стои Жеру најдобро 3 избор. :)

Во средина и одбрана имаме доста конкуренција и сите играат добро ама нема место да има за секој.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom