Фан Клуб: Челзи

Член од
16 јули 2010
Мислења
2.973
Поени од реакции
1.935
Сериозен сум.
Хејтов подсеќа на оној од 2012 кога Челзи ги елеминираше Барса и Баерн на Алијанц.
Менаџерот и тимот моментално се многу појаки од тој во 2012.
Треба малку да не служи среќа во 1/8 и 1/4 финален ждреп, а после се е лутирја.
Ако некој може префектно тактички да спреми тим за дерби натпревар тоа е Мурињо.


Кризава мора да ја надминеме до нова година или Мурињо лета.
Роман му даде повеќе кредит од останатите менаџери, ама неверувам дека ќе продолжи да толерира тимот да му губи секоја недела.

Ако Челзи не покаже резултати после паузава и не ги тепа 80% од натпреварите кои му следат до нова година, а има лесен распоред тогаш навистина се случува нешто во соблекувалнта.
А многу е тешко клубот да застане во одбрана на менаџерот и да го распродаде половина тим.

Така да има 2 опции или тимот ќе влезе во посакувана форма или Мурињо заминува.
А ако е првото тогаш не гледам пречка до ушлето.[DOUBLEPOST=1447026745][/DOUBLEPOST]
Ту бе што спомнав дека може да освоиме ЛШ. Али у моментов поголеми се шансите тоа да освоиме него ПЛ. :P
Не си само ти кој верува. :D
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.897
Поени од реакции
11.514
Верувам, 1% преку сила. :D Тогаш верував многу повеќе затоа што не бевме дотолку утепани, плус во одбрана бевме каде-каде поцврсти. Плус и не' посака жрепката, Фенербахче во 1/8 финале, Бенфика во 1/4 финале.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Верувам, 1% преку сила. :D Тогаш верував многу повеќе затоа што не бевме дотолку утепани, плус во одбрана бевме каде-каде поцврсти. Плус и не' посака жрепката, Фенербахче во 1/8 финале, Бенфика во 1/4 финале.
Ако праиме муабет за ЛШ2012, Наполи беше во 1/8 финале, Бенфика 1/4 финале, Барселона 1/2 и Баерн финале.
Наредна година во ЛЕ беа Спарта, Стеауа, Рубин Казан, Базел и Бенфика во финале.
Пластико. :D
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.897
Поени од реакции
11.514
Ако праиме муабет за ЛШ2012, Наполи беше во 1/8 финале, Бенфика 1/4 финале, Барселона 1/2 и Баерн финале.
Наредна година во ЛЕ беа Спарта, Стеауа, Рубин Казан, Базел и Бенфика во финале.
Пластико. :D
Лол, да бе. Откај ми излезе Фенербахче не знам. :D Остај ме, изгубен сум деновиве ептен. Пресвртот против Наполи беше клучот - играчите добија многу поголема самодоверба.

Против нив игравме во 07-08 сеа видов.
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Екипата тогашна со моменталната не се споредува НИКАКО!
Тогаш костурот на екипата беше Тери, Лампард. Ешли Кол, Дрогба, Микел и Есиен беа во добра форма а сега пилиштари играт за Челзи, на кои побитно му е на Плеј стејшн да победат отколку на натпревар. Тогашната одбрана беше коска назад а сега дува промаја од сите страни, можевме да му се браниме на секоја екипа 90 мин. и око да не ни трепни а сега секој прекин секоја нафрлена топка во 16 да се треси чоек.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.973
Поени од реакции
1.935
Екипата тогашна со моменталната не се споредува НИКАКО!
Тогаш костурот на екипата беше Тери, Лампард. Ешли Кол, Дрогба, Микел и Есиен беа во добра форма а сега пилиштари играт за Челзи, на кои побитно му е на Плеј стејшн да победат отколку на натпревар. Тогашната одбрана беше коска назад а сега дува промаја од сите страни, можевме да му се браниме на секоја екипа 90 мин. и око да не ни трепни а сега секој прекин секоја нафрлена топка во 16 да се треси чоек.
Костурот доминираше во одбрана периодот со Мурињо и сезоната после него кога успеавме да стигнеме до финалето во Москва.
Многу тешко можеа да направат противниците да шутнат, а не пак да направат некоја 100% прилика.
Гол од прекин или од нафрлена топка беше мисловна именка.

После 2008 полека почна да бледи, имавме резултати но никогаш не бевме стабилни и континуитетни со победи.
Мал блесок беше полусезоната со Хидинг ама многу мал кога ќе се собере се на куп.

Направив директна споредба помеѓу тимот што играше во лш 2012 и овој сега што ни е на располагање.
Твојата споредба е глобализирана од 2005 па до 2012.

Мене споредбата ми беше конкретна. Тимот што ги елиминираше Барса и победи на Алијанц не беше воопшто доминантен во одбрана.
Реални да бидеме мозокот им беше испиен посебно во Германија, имав впечаток кога ќе посакаше Бм тогаш правеше гол шанса.
Да те потсетам дека крила ги имавме Калу, Малуда и незадоволниот Стариџ, Босингва кој според мене е најслабиот бек што има играно во Челзи и за финалето беше импровизираниот Бертранд.
Но разлика е тоа што во тимот имавме победници и играчи за големи натпревари. Мислам на Чех и Дрогба.
Првиот е најголем виновник што таа сезона го подигнавме ушлето, вториот е виновник за секое добиено финале.

Минатата сезона Челзи покажа конечно доминантност и стабилност, како оној од 2005.
Во глобала тимот остана ист, плус го добивме Педро.
Не ми иде по логика дека целиот тим има заборавено да игра фудбал за 4 месеци.
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Костурот доминираше во одбрана периодот со Мурињо и сезоната после него кога успеавме да стигнеме до финалето во Москва.
Многу тешко можеа да направат противниците да шутнат, а не пак да направат некоја 100% прилика.
Гол од прекин или од нафрлена топка беше мисловна именка.

После 2008 полека почна да бледи, имавме резултати но никогаш не бевме стабилни и континуитетни со победи.
Мал блесок беше полусезоната со Хидинг ама многу мал кога ќе се собере се на куп.

Направив директна споредба помеѓу тимот што играше во лш 2012 и овој сега што ни е на располагање.
Твојата споредба е глобализирана од 2005 па до 2012.

Мене споредбата ми беше конкретна. Тимот што ги елиминираше Барса и победи на Алијанц не беше воопшто доминантен во одбрана.
Реални да бидеме мозокот им беше испиен посебно во Германија, имав впечаток кога ќе посакаше Бм тогаш правеше гол шанса.
Да те потсетам дека крила ги имавме Калу, Малуда и незадоволниот Стариџ, Босингва кој според мене е најслабиот бек што има играно во Челзи и за финалето беше импровизираниот Бертранд.
Но разлика е тоа што во тимот имавме победници и играчи за големи натпревари. Мислам на Чех и Дрогба.
Првиот е најголем виновник што таа сезона го подигнавме ушлето, вториот е виновник за секое добиено финале.

Минатата сезона Челзи покажа конечно доминантност и стабилност, како оној од 2005.
Во глобала тимот остана ист, плус го добивме Педро.
Не ми иде по логика дека целиот тим има заборавено да игра фудбал за 4 месеци.
ти грешно ме разбра бате, јас ти велам дека тогаш играа ФУДБАЛЕРИ, фудбалери кои играа со срце за Челзи и даваа се до себе а не сега мочковци шо ги боли стапот дали Челзи е 1 или е 17, нема врска дека Босингва бил најслаб бек или дека Малуда и Калу играле крила, сите до еден гинеа на терен посебно таа сезона кога освоивме ЛШ. Играчите покажаа карактер, имаја ма...а и не се плашеа од никој а сега стигнаја едни лешпери да се прат команданти во соблекувална, и тоа пази на тренер шо има се во животото освоено, стигна еден Хазард да му кажва како треба Челзи да игра, Мурињо кога освојувал титули со Челзи Хазард во пелени се мочал. Не го правдам Мурињо за целава ситуација ама не го ни кривам, играчите се тие шо треба да дадат се од себе на терен а нив око не му трпнува дека треба да почнат фудбал да играт.
 
W

wicked_1

Гостин
ти грешно ме разбра бате, јас ти велам дека тогаш играа ФУДБАЛЕРИ, фудбалери кои играа со срце за Челзи и даваа се до себе а не сега мочковци шо ги боли стапот дали Челзи е 1 или е 17, нема врска дека Босингва бил најслаб бек или дека Малуда и Калу играле крила, сите до еден гинеа на терен посебно таа сезона кога освоивме ЛШ. Играчите покажаа карактер, имаја ма...а и не се плашеа од никој а сега стигнаја едни лешпери да се прат команданти во соблекувална, и тоа пази на тренер шо има се во животото освоено, стигна еден Хазард да му кажва како треба Челзи да игра, Мурињо кога освојувал титули со Челзи Хазард во пелени се мочал. Не го правдам Мурињо за целава ситуација ама не го ни кривам, играчите се тие шо треба да дадат се од себе на терен а нив око не му трпнува дека треба да почнат фудбал да играт.
Кои играа бе стефи, Меирелес и Рамирес авторитетите? И у финалето Бертранд деструктивец?

Каков Хазард ти е денеска некој командант, од кај го прочита оваа, од кај ти е информацијата дека Хазард кажува кој како треба да игра? =)
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Кои играа бе стефи, Меирелес и Рамирес авторитетите? И у финалето Бертранд деструктивец?

Каков Хазард ти е денеска некој командант, од кај го прочита оваа, од кај ти е информацијата дека Хазард кажува кој како треба да игра? =)
Меирелес и Рамирес никој не ги спомна, ги спомнав погоре играчите, Лампи, Дрогба, Тери, Ешли Кол.
Хазард од авион се гледа дека глуми мангуп и нејќи да игра под водство на Мурињо, имаш изјава лично од Хазард после натпреварот со Атлетико кај шо јавно го критикува стилот на игра на Мурињо, досега од прикажаното јасно е дека Хазард откако му се крена рејтингот глуми лудило и се мисли кузнај кој е, не се согласва со тренерот и не се залага доволно на терен.
И да Меирелес е поим за некои моментални играчи на Челзи.
 
W

wicked_1

Гостин
Хазард од авион се гледа дека глуми мангуп и нејќи да игра под водство на Мурињо, имаш изјава лично од Хазард после натпреварот со Атлетико кај шо јавно го критикува стилот на игра на Мурињо, досега од прикажаното јасно е дека Хазард откако му се крена рејтингот глуми лудило и се мисли кузнај кој е, не се согласва со тренерот и не се залага доволно на терен.
И да Меирелес е поим за некои моментални играчи на Челзи.
У каков авион си незнам, овој заклучок ти е донесен од секојдневниот медиумски шит, потребно е нешто повеќе за да си ја потврдиш тезата.
"не се согласва со тренерот, и не се залага" - не го поткрепуваш со ништо и само по себе е лабаво да го кажеш... посебно не после сезона кај што Хазард на индивидуално и на клубско ниво имаше огромен успех.

За кој од ланската/сегашна средина е Меирелес играч?
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
У каков авион си незнам, овој заклучок ти е донесен од секојдневниот медиумски шит, потребно е нешто повеќе за да си ја потврдиш тезата.
"не се согласва со тренерот, и не се залага" - не го поткрепуваш со ништо и само по себе е лабаво да го кажеш... посебно не после сезона кај што Хазард на индивидуално и на клубско ниво имаше огромен успех.

За кој од ланската/сегашна средина е Меирелес играч?
Читаш или слабо, мака ми е да барам интервју после натпревар кај шо Хазард изјавува дека Челзи не игра напаѓачки фудбал, и дека му смета таков стил на игра, само не знам дали после Атлетико или натпреварот со Псж кога не елиминираа на Стемфорд.
За Меирелес мислев карактерно поим за некој играчи, за разлика од Оскар, Хазард, Реми, Педро батето имаше ма...а, имаше карактер и тоа под водтво на Ди Матео и АВБ, за Мурињо гарантирам дека секој фудбалер не само Меирелеш ке дај се од себе на терен, нема да се лигави после секој пораз како шо е случајот со некој фудбалери моментално кај нас.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.973
Поени од реакции
1.935
ти грешно ме разбра бате, јас ти велам дека тогаш играа ФУДБАЛЕРИ, фудбалери кои играа со срце за Челзи и даваа се до себе а не сега мочковци шо ги боли стапот дали Челзи е 1 или е 17, нема врска дека Босингва бил најслаб бек или дека Малуда и Калу играле крила, сите до еден гинеа на терен посебно таа сезона кога освоивме ЛШ. Играчите покажаа карактер, имаја ма...а и не се плашеа од никој а сега стигнаја едни лешпери да се прат команданти во соблекувална, и тоа пази на тренер шо има се во животото освоено, стигна еден Хазард да му кажва како треба Челзи да игра, Мурињо кога освојувал титули со Челзи Хазард во пелени се мочал. Не го правдам Мурињо за целава ситуација ама не го ни кривам, играчите се тие шо треба да дадат се од себе на терен а нив око не му трпнува дека треба да почнат фудбал да играт.
Може не сум те разбрал. :)

Јас направив споредба помеѓу тимот кој освои лш и тимот лани кој освои пл.
Моменталниот тим располага со поголема техничка способност и плус по години е помлад.
А ти напиша дека тимот бил супериорен во дефанзива а не напиша дека глобализираш за сите сезони.
Па логично да помислам дека мислиш на 2012, бидејќи тоа ми беше муабетот.

За тоа дека во тимот фалат лидери и луѓе со карактер се слажам со тебе. :)
Самиот сакав пред некој месец (кога му беше роденден на Балак) да напишам дека ми фали како личност во клубот. Моментално немаме таков лидер во тимот.
Имам впечаток дека Тери беше многу повеќе авторитетен со Лампард покрај него.
Дрогба како роден победник.

Моментално што можам да издвојам како карактер дека е Иванович, но поради сезонскава катастрофална форма не знам колку е во можност да мотивира.

Еве за пример погледнете го интервјуто на Рамирес после мечот со Стоук.
5 години е во Челзи уште не научил да зборува Англиски како што треба, а и тоа што го зборува е IQ на прваче.

Од моментални карактети кој би можел да биде некако достапен за Челзи е Верати.


Се појави таков текст после утакмицата со Ат. Мадрид. Можеби е новинарска закачка, но колку знам Хазард не излезе со никаков демант. Исто како ни сега.
Ете имаше шпекулации и за Фабрегас но овој експресно демантираше. Посебно сега кога сме во ера на социјални мрежи, можноста за демант е подостапна од кога и да е.
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Па то зборам од преѓе дека немаме играчи со карактер во екипата, играч кој ке знае да ги мотивира играчите после секој пораз, лидер и командант во тимот на терен, Тери Матич и Иванович се такви играчи ама моментално "спијат". Овие тројца го држеа тимот под контрола ланска сезона, оваа година ги испуштија конците изгледа.
Не можи да ти е истата екипа од лани а да има толку слаби резултати. Не е само еден играч во лоша форма, Хазард, Фабрегас, Матич, Иванович, Тери, Кејхил, па и Коста, сите овие лани беа клучни играчи за успехот кој го постигна Челзи а оваа сезона најслаби карики се, очигледно е дека нешто не штима, јас мислам дека екипата е поделена на кланови нешто слично како во Реал дури беше Мурињо тренер.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.071
Поени од реакции
3.857
Шо ви е бе? Мурињо со какви играчи со Интер освои ЛШ, а не па сега со Хазард, Коста, Фабрегас, Педро, Вилиан... точно дека сте во многу слаба форма, ама до февруари и те како може да се дигне формата. И лани Барса играше катастрофално до полусезона и никој не ги ни спомнуваше меѓу конкурентите да освојат ЛШ, па почнаа да мелат се живо и диво и трипле освоија. Ако не го набркаат Мурињо до полусезона мислам дека у вториот дел ќе се сменат работите кај вас. Освен ако не е точно тоа шо имаше шпекулации дека некој играчи намерно не играат за да си замине Мурињо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom