Фан Клуб: Челзи

H

HoT IcE

Гостин
Кедира е еден од оние играчи што летово мора да го лапнеме ако сме паметни. Настрана тоа што нема играно долго време и спремна него Реал се однаса како да е селски Босингва, Кедира е вреден игра, многу трча и работи на терен, дури и да не се врати во своја најдобра форма ќе биде подобар од Микел, ќе донесе дополнителна длабочина у ростер за ротација, а и веќе има соработувано со Мурињо.
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Кедира е еден од оние играчи што летово мора да го лапнеме ако сме паметни. Настрана тоа што нема играно долго време и спремна него Реал се однаса како да е селски Босингва, Кедира е вреден игра, многу трча и работи на терен, дури и да не се врати во своја најдобра форма ќе биде подобар од Микел, ќе донесе дополнителна длабочина у ростер за ротација, а и веќе има соработувано со Мурињо.
Кедира ???? Кедира така ???
Кедира бе пријател заборај фудбал да игра, по безвезен играч, потромав, побавен јас немам видено со очи, не се зафркавај
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Кедира ???? Кедира така ???
Кедира бе пријател заборај фудбал да игра, по безвезен играч, потромав, побавен јас немам видено со очи, не се зафркавај
Исто ти е....ќе биде само замена за Микел.
 
Член од
21 јули 2011
Мислења
1.339
Поени од реакции
3.202
Не сте арни бе вие, сте го гледале ли за Реал под Мурињо, и за Германија како игра?
За 4-3-3 и те како би бил корисен.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.149
Поени од реакции
5.086
Може може како замена за Матиќ, Микел може да си оди со Оскар заедно
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.037
Поени од реакции
25.416
Кедира ???? Кедира така ???
Кедира бе пријател заборај фудбал да игра, по безвезен играч, потромав, побавен јас немам видено со очи, не се зафркавај
Не зафркавај

Играч кој лани освои ЛШ со Реал Мадрид и стана светски шампион.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Микел е 20 пати подобар играч од Оскар според мене :D
И не би сакал да го продадеме и така човекот не се буни што грее клупа.
 
Член од
21 јули 2011
Мислења
1.339
Поени од реакции
3.202
Лофтус ќе си се бори за прв тим. Башка, ќе има доста што да научи од Кедира. Плус на кедира не верувам повеќе од 3 години договор да му дадат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom