Фан Клуб: Челзи

W

wicked_1

Гостин
Претерува да го ебам, после ќе се жали дека ја криеле топката кгоа ќе изгубиме или играме нерешено. До толку да нејќе да ротира, кај и да е ќе цркнат играчиве :D
Вакво сценарио имаше Интер коа беше таму тренер, немаше повеќе од 2/3 надвор од први 11 у ротација, истите играчи секаде, лига,куп, лш. Од коа си отиде Мурињо играчите у Интер беа вон форма и кондиција цела сезона и у наредните шо идеа. Речиси целиот состав се распадна и играчите избегаа у послаби клубови и лиги.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.979
Поени од реакции
1.937
Мајнд гејмс си игра чоекот... :)

Чех, Аспи, Зума, Тери, Луиз, Микел, Рамче, Шурле, Оскар, Вилиан, Реми...
Сигурно ќе биде без Хазард, Матич, Коста, еден од Фабрегас/Оскар...[

Ма да јас лично би сакал наместо амц да видам еден напаѓач т.с Дрогба.

Толку од мене, последен пост до 27 дек.
Тогаш се читаме пак секое добро.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.608
Поени од реакции
52.455
Абе остајте он што збори. И за против Спортинг рече со најдобриот можен тим ќе излезам, па играше со Зума, Салах, Шурле...
Може и да нема многу ротации, после тек во понеделник играат ама сепак ете Зума ќе игра, очекувам пак Шурле и Салах по крило, а и Рамирес да е стартер. Ќе видиме дали Коста ќе го форсира или Реми конечно пак ќе добие шанса од почеток.
И на крај Дрогба стартер :D
 
R

Redhead

Гостин
Нема да можам да ја гледам денес утакмицата дека ќе идам конечно во кино ама коментирајте тука за на паузата од филмот и на крај да бидам информирана како играле, што направиле. :X3:
 
W

wicked_1

Гостин
Нема да можам да ја гледам денес утакмицата дека ќе идам конечно во кино ама коментирајте тука за на паузата од филмот и на крај да бидам информирана како играле, што направиле. :X3:
шо ќе глеаш?:coffee:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.608
Поени од реакции
52.455
Хобитот
Ова да видите дали е оправдано што нема да ја гледам утакмицата? :P
Нема пауза.
Јас ти оправдувам затоа што ја пропуштив таа со Шалке на гости за да гледам Hunger Games :sramezliv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom