Фан Клуб: Фиорентина

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
И јас сакав Жоакин да игра....али ете ситна повреда го спречи. Ќе фали неговата техника.
 
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
вечерва очекувам да не губиме,да тепаме тешко али поразени нема да идеме у реваншот,имам некое претчувство,само Монтела да излезе со вистинските играчи а не да прае експерименти и да се изглупира со Амброзини и сл. нека им даде шанса на Матош или Волски од 1 мин
Forza Viola !
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Матос не е за ваков меч, додека Волски не е на списокот за УЕФА...штета според мене, али сепак не се за ваков битен меч да почнат од прва минута...
 
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
Матос не е за ваков меч, додека Волски не е на списокот за УЕФА...штета според мене, али сепак не се за ваков битен меч да почнат од прва минута...
:facepalm: забраев дека Волски го немаше на списоков за ЛЕ
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Браво за Фиорентина денес, мудро, тактички, стрпливо...честитки за залагањето 1-1 е добар резултат за пред реваншот во Фиренца :) Ете го Гомез, еден допир еден гол. браво за мајсторот
 
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
одлична игра у второ полувреме,прво слабо али најбитно добар резултат за у реваншот
Иличич ме изненади со играва у второ,сегде го имаше
Гомез :cuc:
Варгас :cuc:
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Ништо не е готово ама ми направија мерак денес. Докажаа дека Јувентус не е свемоќен на свој стадион, играа со срце и се оставија на терен. Јувентус е појак тим, тоа е јасно, ама нашиве денес заслужено извадија добар резултат, нешто што ниедна екипа во Италија не им појде од рака на гостување кај Јуве. Браво за залагањето и штете што Роси ради повреда пропушта најбитен натпревар сезонава...
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Шо ви реков а ?
Конечно Мариоооооооо ГОМЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЗЗЗЗ
Феноменално утакмица и комплетно надигран Јувентус на свој терен... Браво момци верувам во пласман понатаму !!!
FORZZA FIORENTINA !!![DOUBLEPOST=1394752564][/DOUBLEPOST]Само едно ме интересира... Имаше некои проблеми шо Квадрадо не играше или тактички причини ?
И да не заборавам, штета за најдобриот играч до 49 минута на Фиорентина да се надеваме дека не е сериозна повредата...
А Иличич конечно изигра одлична пратија... АЛЕЛУЈА !!! Да се надевам дека во ваков стил ќе продолжи...
 
Последно уредено:

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
И статистиката е во корист на Фиорентина на натпреварот од вчера....

Посед 40%-60%
Шутеви 13-11
Пасови 372-569
Корнери 5-6
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Добра вест пристигнува и од Колорадо, Роси е ок и за 3 дена може да се врати во Фиренца и почне со полесни вежби за враќање :)
Лоша вест е повредата на Мати кој ќе отсуствува 10 дена(тоа е добро само 10 дена)
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Никако не е добро што Мати ќе отсуствува 10 дена....беше добар со Јуве и на двата натпревари...штета, се надевам во чудо да биде спремен до четврток
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Официјалниот состав за вечерва:

Нето-Диаките,Родригез,Компер-Пизаро,Андерсон,Амброзини,Пасквал,Куадрадо-Волски-Матри

3-5-1-1
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Добро бе сега гледам МТВ утре нема да пренесуваат Фио-Јув.... гадови невидени, чим првата ја пренесуваа можат и оваа, што кур ако била во 19.00h. И тие арена спорт, даваат бош утакмици,а оваа најубавата јок. Срамота да ви ебам насионалната тв, ми даваат иселенички џубокс,поточиња,стисни плеј....све по список. Пак ке треба скапани стримови :facepalm:
 
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
утакмицава денеска една од двете најбитни сезонава,заедно со онаа у купот,едноставно мора да се изигра на највисоко ниво
Конте мислам дека нема пак да се изглупира со Исла и Падоин ко некни,ќе излезе со најдобриот состав али ипак дома играме и очекувам пролаз даље макар и на пенали
а и добро за нас е што скоро сите играчи му се на располагање на Монтела,додека на Јувентус не им играат Маркизио,Барзаљи,Огбона..
и иако на првата не сакав Амброзини да игра,после она што го покажа,мислам дека треба да биде да изигра бар 1 полувреме вечерва

малце мотивација за вечерва :)
Forza
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Дела Вале и Праде ги пречела Ањели и Марота и пред 1 час отишле во некоја вила на Дела Вале...имаше и слики на интеренет. Ќе ја местат утакмицава чим се овие 4ца :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom