Фан Клуб: Фиорентина

Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Сепак, тебе може да ти се поклони нешто од виолетовите. Нешто како бан од тема, кој би стоел се дури не се научиш како машки да прифатиш пораз.
 

viola

FORZA VIOLA
Член од
3 февруари 2008
Мислења
485
Поени од реакции
11
ФОРЦА ФИОРЕНТИНААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Грешка си Адриано не идат во лш одат квалификации за лш за лш има еден голем прашалник ?
Добро бе, не ми е јасно што не признаеш пораз и што не признаеш дека заслужено Фиорентина стигна до четвртото место ? Си имавте свои шанси не ги искористивте тоа е.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Добро бе, не ми е јасно што не признаеш пораз и што не признаеш дека заслужено Фиорентина стигна до четвртото место ? Си имавте свои шанси не ги искористивте тоа е.
Е што си ми го цитирал постот па убаво кажав дека не одат ЛШ туку Квалификации за лш или не е така ?

И реков дека не признавам пораз ?
 

viola

FORZA VIOLA
Член од
3 февруари 2008
Мислења
485
Поени од реакции
11
ТАКА БРАТ, НЕМОЖЕ ОВОЈ КУТРИОВ МИЛАНЕЗ ДА НЕ ВРЕЃА ЦЕЛО ВРЕМЕ!!!АКО НЕМОЖЕ ДА СЕ ПОМИРИ ДЕКА ФИОРЕНТИНА Е 4 МЕСТО НЕКА СИ ПЛАЧЕ ПО ДОМА, А НЕ ОВДЕ ДА ПИШУВА СЕ И СЕШТО
ФОРЦА ФИОРЕНТИНА ЗАСЕКОГАШ!!!!!!!

Сепак, тебе може да ти се поклони нешто од виолетовите. Нешто како бан од тема, кој би стоел се дури не се научиш како машки да прифатиш пораз.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Е што си ми го цитирал постот па убаво кажав дека не одат ЛШ туку Квалификации за лш или не е така ?

И реков дека не признавам пораз ?
Не бе друже, го цитирав само последниот пост, инаку се гледа од претходните постови дека несакаш(читај неможеш) да признаеш кога губиш.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.467
Поени од реакции
5.439
Пројде малце нервозата, ај честито пласман и да стигнете што подалеку ЛШ немој да се посрамотувате како Рома од Манчестер ... позз
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
ФАЛА МИЛАНЕЗ ТИ СИ НАЈГОЛЕМ НАВИВАЧ ДА МИЛАН ДЕКА СИ ПРВ КОЈ ЧЕСТИТАШЕ...АЈДЕ ДРУГАТА ГОДИНА ЗАЕДНО ВО Л.Ш

Пројде малце нервозата, ај честито пласман и да стигнете што подалеку ЛШ немој да се посрамотувате како Рома од Манчестер ... позз
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Пројде малце нервозата, ај честито пласман и да стигнете што подалеку ЛШ немој да се посрамотувате како Рома од Манчестер ... позз
Ете ти, така треба.
Во краен случај, никој не ве тера со сила на темата. Ако сте против фиорентина не мора да постирате тука и готово...

Фала за честитките и леп провод во УЕФА.
Сега да ги смирам страстите и да се средат впечатоците ќе удрам анализа, што и треба на Фиорентина а што не. Сепак, потребни се промени, бидејќи со овој состав Фиорентина во Европа ќе биде уште еден Лацио од минатата сезона, со солидна игра во Европа и катастрофално одиграно домашно првенство.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.467
Поени од реакции
5.439
Имам симпатии кон Фиоре, затоа и сум га отворил темава :)
После Милан во Сериа А омилени ми се Фиоре и Лацио, ама мораше да бидем против вас последниве кола, сепак Милан ми е на 1во место.

Сеа за во ЛШ ви требаат добри засилувања, а не играчи како Виери :)
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Честито на сите фанови на Фиорентина,дефинитивно заслуживте...ако не друго барем Милан нема да ги гледам во ЛШ наредната сезона..поздрав
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
ФОРЦА ФИОРЕНТИНААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА

ФОРЦА ФОРЦА ФОРЦА!!!!!!!!Пресреќен сум што Милан е на 5 позиција а Фиорентина 4!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.614
Поени од реакции
43.456
Искрено премногу се радувам за Виола , не дека Милан се 5ти , ирелевантен ми е тој податок , ова е добро за целиот италијански фудбал во глобала , финансиски тимот бајаги ке зајакне али не заборавајте дека ке треба да го помине 3тото квалификационо коло од ЛШ за да се реализира истото . Со тоа ке се појави уште еден сериозен кандидат за Скудетото во Калчото , со што ке се зголеми и квалитетот на истото .Како и да е браво за тимот , браво за тренерот кој имаше тешки моменти сезонава губејки ја својата Сопруга.
Честито момци и уште поголеми успеси во наредните сезони.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Најискрени честитки за 4-тото место, секоја чест.
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
kaj ste sega milanezi!!!!!!!!! decata na premierot!!!!!!!1
ni toj nema da vi pomogne veke,nema spas za vas!!!!!!!!!!!!!!
forza FIORENTINA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom