Фан Клуб: Фиорентина

А

Адриано

Гостин
Колку само кејфот ми се прави не сте свесни!
Алал да ви Е!
милан ке оди Интертото со Вардар:pos2:
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Браво за Фиорентина,многу мерак ќе ми биде да игра во ЛШ поготово фактот што баш Милан мерда нема да игра!:vozbud:
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
pa i bi sakal da odi vo intertoto za da mu dojde pametot na galijani i berluskoni
a sto mislis drugata sezona koj ke ja zeme titulata?
појма неам милан сигурно не , адриано зошто со вардар и ренова тука е во комбинација милан во џепчиште :pos::pos::pos::pos::pos::pos:.
фиорентина зверови ајде сега титула во куп на уефа е на ред
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
odi be goni se mnogu si
aj se kladime deka milan ke ja zeme titulata drugata sezona
ајде у 100 марки :smir: олабави бе пријателе не е ова место за вакви кладби , тука е за да се честита пласманот на виолетовите во ЛШ
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Многу бргу прославувате!
До крајот на сезоната преостануваат уште 4 натпревари,а Фиорентина игра и во куп на УЕФА.Разликата би требало да остане на 4 бода и по ова коло,со оглед дека Милам води против Реџина.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.630
Поени од реакции
11.230
Мора да кикснат Милан lol
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
ние играме дома со сампдорија, па на гости со каљари, ако ги тепаме 2те крај, ние сме 4ти
А милан треба сеа да игра на гости со ливорно, па дома со Интер
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Може да се случи Интер да им ја пушти,ако Интер ја освои титулата претходно.Не ни се лесни натпреварите,но мора да се очекува победа.
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Интер нема шанси да им ја пушти на Милан во никој случај
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Интер нема шанси да им ја пушти на Милан во никој случај
Не мислам во буквална смисла да им ја пушти,туку Интер да одмори неколку од значајните првотимци и така Милан да има поголеми шанси да победи.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Pozdrav VIOLETOVI !!! Pred se moram da ve pofalam bidejki ovaa sezona ste stvarno carevi (kao vo ITA. taka i u CUP UEFA) neam zborovi ... Najdobro toa go potvrdivte protiv Everton na Gudison koga FREY (ZVEROT) caruvase na golot.
Ama sea sakam da ve prasam nesto, ama da mi daete iskren odgovor (ne patriotski) : So mislite za denes protiv RANGERS vo Glasgow ?
- Ja li4no mislam deka vo igra se 1 ili X (za 2 mislam deka e preoptimisti4ki). Baram vase mislenje, ama pak potenciram - ISKRENO da kazete kakvi i se sansite na FIORENTINA ve4erva ?

:helou::helou::helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom