Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
9 ноември 2009
Мислења
325
Поени од реакции
56
Стварно мора да се признае доста јак тим, на Фени. Но работата е во тоа што и тимчињава други сем Работнички, МЗТ и Торус до некаде се за жалење. Тие Куманово, Овче Поле, Прилеп. кој се да речеме средина на лигата во некое минато време да речеме пред 10 години па и повеке не можеа да играат ни втора лига. Ова го кажувам без заебанција. Сум играл кошарка, тоа време играв во младински категории и јасно ми е дека лигата е катасрофа, а во скоро време нема ни да се подобри кој знае колку со оглед на третораразреднит еиграчи од србија што ги носат, а и младинскиот погон во тимчињава е катастрофален. Не гледам дека има некој кој може да се нарече преспектива, а пак во градовите вон Скопје се катастрофа е состојбата, на се личат само не на кошаркари. Исто е и со тренерите кој работат во младинските категории, состојбата е катасрофална.
Сепак да се вратам на Фени, со овој тим мора годинава конечно да ја освои таа смешна балкнаска лига, а иначе за македонски услови тимот е одличен со една мала забелешка што има премногу играчи кој играат на таа позиција 3, што во оваа лига може и 4 да играат. Но тоа европа и јадранска лига не го трпи, наместо тие би морало да се зема некоја вистинска 4 со над 205 или некоја вистинска 5 со 210 па и повеке која ке знае да игра во рекет. Мислам ако сакаат успех во некој европски куп или некоја победа во јадранска лига.
 

F.A

Член од
3 октомври 2010
Мислења
238
Поени од реакции
54
kakov PEKOL!!! vi se sprema na 11.12.2010 vo JANE SANDANSKI nema da vi treba samo dobriot roster na igraci oti family ke gine na toj mec see ya in SK!!!::D
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.518
Поени од реакции
224
kakov PEKOL!!! vi se sprema na 11.12.2010 vo JANE SANDANSKI nema da vi treba samo dobriot roster na igraci oti family ke gine na toj mec see ya in SK!!!::D
За пекол деке ќе е сум сигурен али за победа на МЗТ тешко ние не сме Бравопички.:smir:
 
Член од
31 март 2009
Мислења
57
Поени од реакции
3
Moja prognoza za utresniot natprevar e edno 15 kosa razlika minimum i ocekuvam edna dopra partija na vojdan
 
Член од
9 јануари 2009
Мислења
235
Поени од реакции
0
Ке идат ли виа CITY PARK GIRLS се знае ли нешто ?
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Moja prognoza za utresniot natprevar e edno 15 kosa razlika minimum i ocekuvam edna dopra partija na vojdan
Да стајме еден облог ја викам 20+ хендикеп че биде :)

--- надополнето ---

СПБ за утре во Кавадарци имаат најавено 500 навивачи... Колку ќе ја исполнат таа бројка преостанува да видиме
Toa e пола запад ? :)
Фино ќе биде тоа да дојдат многу али колку е изводливо да ги сместат тие 500 луѓе незнам стварно али живи били па видели :)
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.810
Поени од реакции
15.915
Да стајме еден облог ја викам 20+ хендикеп че биде :)

--- надополнето ---



Toa e пола запад ? :)
Фино ќе биде тоа да дојдат многу али колку е изводливо да ги сместат тие 500 луѓе незнам стварно али живи били па видели :)
Не се плашите, сигурно нема да бидат повеќе од вас, не дека вашата навивачка група е бааѓи голема, ама сепак не верувам дека СПБ или како му е името да дојдат во толкав голем број, тие на домашен терен не се собираат 500 души, не пак на дерби во Кавадарци, каде што мислам дека нема да си поминат баш најдобро т.е нивниот тим:)
 
Член од
9 ноември 2010
Мислења
31
Поени од реакции
4
A koj relevanten faktor si ti majstore da ocenuvas kolkav e brojot na CPB? Koj kur si ti?
 
Член од
9 ноември 2009
Мислења
325
Поени од реакции
56
Ако ви дојдат 500 души, ке се криете по дома како девојченца. Кај сте навикнати против таква бројка на гостински навивачи. Затоа ве советувам не си прајте проблеми мирни бидете си утре:))
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.810
Поени од реакции
15.915
A koj relevanten faktor si ti majstore da ocenuvas kolkav e brojot na CPB? Koj kur si ti?
Не е оценка тоа, тоа е реалност...јебига, се собираат/те на 2 утакмици во годината со малце поголема бројка, не верувам да е над 500 или приближно до неа па ќе зборите.
Демантирај ме ;)
Се извинувам за офф топикот.
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.518
Поени од реакции
224
500 каа прво нема да му дозволат најмногу 200-250 преку сила.:smir:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Во колку часот е утакмицата?И дали ќе има пренос?
 

Clint Eastwood

I'm watching you!
Член од
13 декември 2009
Мислења
622
Поени од реакции
211
A koj relevanten faktor si ti majstore da ocenuvas kolkav e brojot na CPB?
...iako ne me prozivas mene,sepak mislam deka ne si vo pravo da nekomu reces zasto dava svoe mislenje...sekoj ovde moze da dade svoe mislenje...mozes i ti za nekoj drug neli,toa e tvoe pravo...
inaku i jas ke ti kazam deka mislam deka taa brojka koja se sobira SO SILA,nema adekvaten soodnos so domasnite utakmici na rabotnicki...
i edna MNOOOGU VAZNA RABOTA!...kade bea barem del od tie zainteresirani da barem se OBIDAT da trgnat,da go gledaat rabotnicki so lirija vo naselbata butel? forite so NEDAVANJE KARTI,mozat da gi kazuvaat na nekoj od valandovo,debar,kicevo...na nas sto sme od ovoj grad,i sto gi znaeme rabotite toa nikako ne proagja!
inaku riste stefanov si zamina znaeme veke site.ako zamine uste nekoj igrac posle polusezona,ke ja vidis drugar slikata od lanskata sezona koga vo vtorata polusezona brojkata na cpb se dvizese od 10-50 navivaci(so retki isklucoci)...taka da prikazni za nekoja VERNOST BEZ GRANICI,FANATIZAM...ednostavno vo taa grupa odamna ne postoi...
togas nemase sliki i klipovi,zatoa sto usite na tie sto sega BRZAAT da stavaat sliki,bea pokrieni da ne gi fati promaja,ali toa ne se vazi,mislat deka SITE ZABORAVIJA,pa ajde dojde novata sezona,se RAZRABOTEA TELEFONITE I FOTOAPARATITE...pa za 15 minuti posle sekoj mec,odma na facebook eve taze slikicki...ZALNO NO VISTINITO...
toa e vistinskata slika za grupata koja so prviot "incident" vo prilep,mislese deka ja dostigna gornata tocka na hooliganizmot,za da za nekoe kolo potoa,zaboravija deka imaat obvrska da barem se OBIDAT,da otidat do butel,koja vprocem neli e skopska naselba.ama ocigledno tamu ne "caruvaat" takanarecenite"gospodari na gradot"...
ps/jas vo eden post posle prilep pisav deka dokolku prilepskiot "incident" go povtorat vo kumanovo,aerodrom(koj sega ne e vo igra poradi igranjeto vo boris),so lirija na gosti...ke ima mesto da pravime muabet na taa tema...vaka izgleda ke treba pak da si gi navlecat kapite nad usi da ne gi fati promaja,a i taka ide zima...:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom