Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
25 ноември 2008
Мислења
138
Поени од реакции
1
cekovski ne go biva zatoa sto e tromlav, ne mu odat slobodni i ne e timski igrac.....
a rajkovic ne go biduva zatoa sto:
-koga ke se zapne vo edna petorka iako ne mu ode ne razmisluva za izmena...
-neznae koga e vistinskoto vreme za tajmaut...
-i da go pogode vremeto za tajmaut neznae kakva taktika da im kaze na kosarkarite.....
pa so ovoj tim i baba da vodese ke osvoese najmalku 2 tituli
CCCC Specijalist si nema so ?? Ne mozam definitivno da te razberam. Izgleda odis na kosarka ili ne odis ne znam.. Kolku rotacii treba da se naprave ako imas na raspolaganje 9 igraci na primer so radnicki od shkup koa bese utakmicata. Od druga strana nikoj ne znae kako e raspolozen igracota taa de, drugo ako ne trgne sutot nitu emil nitu babati nema da go spase titanik. De kazi mi koga e vistinskoto vreme za tajmaut? A za taktikata nema so da komentiram , da nemase taktika nemase da osvojat nisto lani a pak ni vaa sezona nemaa da bidat na vrvot. Kade pogore i kolku poveke ne mi e jasno.
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
znajs li oti sponzorot tvoj(sterjo i kiraca) samardziev lani gi dade na sud,pa se usraa da ne dojde inspekcija u klubot,pa odma pratija kola po nego u kavadarci da odi na sostanok so kiraca pa da mu isplatat dve tretini od toa so go dolzat?taka ne se vlecat konci,taka se mrsat.zatoa segasniov sponzor na feni mu e trn vo oko na site takvi.ne mozat da gi zaebavat igracite i da gi siluvaat kako sakaat.prasajte gi igracite,koj nece da ode da igra u feni?
jas za takov ova leto koga bese preodniot rok ne slusnav,ama so da se prave,site ne moze da bidat na edno mesto.poentata e koga vece se nasol nekoj seriozen,da mu se parira seriozno pa site da dobieme nekoj nov kvalitet za gledanje,a igracite na prvo mesto.a,vaka samo se pcuime i karame po postovi,a nekoj drug vlece konci.taka li e?:helou:
Точно е.Ние овде само збориме а другите ги влечат конците.
Јас пренесов тоа што Самарџиев го кажа.Дека го сака Работнички и дека срце го боли кога игра против нив, и кога бил во Вардар и сега во Фени.А меѓудругото кажа дека Работнички ако му плати барем половина од сумата која веќе е спомната, тој повторно ќе заигра за клубот кој му е во срцето.
И јас го оправдувам тоа и сум спротивен на одлуката да не му бидат дадени 11000 евра кои му се должат, но тоа е Македонија.Навистина не се знае кој пие а кој плаќа.
 
Член од
27 март 2008
Мислења
201
Поени од реакции
4
види парадокс на форумот шо има,половина сметат дека играчите се многу јаки и иако е тренерот ептен слаб доволно е шо наводно играчите се јаки и зато освојуваме титули,др половина па му запнала на играчите кој стар,кој кој само на слаби утакмици играел,кој шут немал.епа шо е клучот на успехот тогаш,сигурно не е временската прогноза.според мене може некои играчи некогаш и во некои елементи потфрлуват,ама за тоа па тимскаат игра е на многу високо ниво,а и рајковиќ одлично ги ротира играчите.
vrska nemas od kosarka
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
214
Поени од реакции
2
cekovski ne go biva zatoa sto e tromlav, ne mu odat slobodni i ne e timski igrac.....
a rajkovic ne go biduva zatoa sto:
-koga ke se zapne vo edna petorka iako ne mu ode ne razmisluva za izmena...
-neznae koga e vistinskoto vreme za tajmaut...
-i da go pogode vremeto za tajmaut neznae kakva taktika da im kaze na kosarkarite.....
pa so ovoj tim i baba da vodese ke osvoese najmalku 2 tituli
za vtoriov ne se slagam.a ima i uste nekoj so ne zasluzuva da nose dres na feni.ama toa e rabota na upravata.
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
245
Поени од реакции
2
Си посетил ли утакмица на Работнички за да видиш дали е така или не.Празно зборење, како и секогаш од тебе?!Фершпед ни е спонзор и се рекламира на дресовите.Ни мене не ми е убаво што Работнички има додавка но тоа е тоа, тој спонзор ги вртка сите конци во клубот.Но сепак најбитно е тоа што сите го знаат како Работнички.
Greska si FERSPED mu e imeto a rabotnicki mu e dodavka eve otvoti na koj sakas sajt i ce se uveris deka e FERSPED rabotnicki a ne RABOTNICKI fersped se vikate.
 
Член од
27 март 2008
Мислења
201
Поени од реакции
4
CCCC Specijalist si nema so ?? Ne mozam definitivno da te razberam. Izgleda odis na kosarka ili ne odis ne znam.. Kolku rotacii treba da se naprave ako imas na raspolaganje 9 igraci na primer so radnicki od shkup koa bese utakmicata. Od druga strana nikoj ne znae kako e raspolozen igracota taa de, drugo ako ne trgne sutot nitu emil nitu babati nema da go spase titanik. De kazi mi koga e vistinskoto vreme za tajmaut? A za taktikata nema so da komentiram , da nemase taktika nemase da osvojat nisto lani a pak ni vaa sezona nemaa da bidat na vrvot. Kade pogore i kolku poveke ne mi e jasno.

od kade e radnicki????
ajde specijalistu????
jas mislam deka e od Kraguevac ako gresam popravime....
 
K

kaiser soze

Гостин
Финтата беше што на вас целосно ви е променето името.Од Тиквеш, до Фени Индустри.Од црвено на портокалово, од гордост до пропаст.
Инаку во Македонија кошарката е доведена на тоа ниво да клубовите во неа мораат да имаат додавка за да опстојат, спротивно фирмата не би прифатила да инвестира.
*РАВОТНИЧКИ Фершпед
*МЗТ Фон Универзитет Скопје
*Пелистер Свислајон
*Вардар Осигурување

Да не спомнувам за Амак Сп и вас кои имате целосно имиња на компании.
епа тоа е реалноста у мк,кој како сака си го менува името кога е спонзор,а без спонзор не може да фунционира клуб.и никој клуб у мак кошарката не е таква институција од типот на некои клубови од балканот и европа па да не го дозволе тоа.
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
214
Поени од реакции
2
Точно е.Ние овде само збориме а другите ги влечат конците.
Јас пренесов тоа што Самарџиев го кажа.Дека го сака Работнички и дека срце го боли кога игра против нив, и кога бил во Вардар и сега во Фени.А меѓудругото кажа дека Работнички ако му плати барем половина од сумата која веќе е спомната, тој повторно ќе заигра за клубот кој му е во срцето.
И јас го оправдувам тоа и сум спротивен на одлуката да не му бидат дадени 11000 евра кои му се должат, но тоа е Македонија.Навистина не се знае кој пие а кој плаќа.
ami ti rekov deka zaradi ova on rabotnicki ne moze da go saka,a za vas fanovite kapa siminja toa go znam i mi go ima kazano mnogu pati.duri mislam i deka redovno see slusa so gogo po tel.znam i deka na tajmautot neknja mu rece na komandirot nas da ne ve brkat od tribinata,iako se bese spremno za toa neli?
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Jугопластика, Поп 84, Сплит.. и тоа европски шампиони... За разлика од фудбалот, у кошарката многу почесто се менуват имињата на клубовите, у цела Европа е така
 

Kajgana Shop

На врв Bottom