Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
25 ноември 2008
Мислења
138
Поени од реакции
1
Donke aj ne zaebavaj koga site znaeme deka cekovski e dete na rabotnicki i deka prvata utakmica ja izgubivme samo radi nego.....
a inaku od klubot koga ke si zaminat cekovski i rajkovic togas ke gi osvoime 3-te tituli.......
Izgleda malce kopcas kosarka. Ili e seto toa revolt. Nabroj mi 3 pricini zosto Rajkovic i Cekovski ne gi biva?:nenene:
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
214
Поени од реакции
2
Секој град има своја историја , но каква???
Тиквеш,Орка,деактивирање, па Фени.Кај е редот тука???
Фени Индустри , кое е ова име мајко мила.Т.Е да, ова е името на фабриката која ја мрази половина Кавадарци поради отпуштањата,принудните одмори,доцнењето плати итн.
Играњето за пари не е секогаш мотив на кошаркарите.Сигурно Самарџиски,Димитровски,Чековски итн. памтат каква била атмосферата во која некогаш играле.
И самиот Самарџиски после минатогодишнаиот пораз на Работнички во 1/2 во Градскиот Парк рече.
'Да ми дадат барем половина од она што ми го должат(11 000 евра), веднаш ќе потпишам за Работнички, срце ме кине кога играм против него.'
Тоа дава дознаење за нешто нели?
e,koa si vece kaj istorija,da te potsetam toj samardziev se povredi igrajci za rabotnicki.istiot rabotnicki so ti ubavo znajs mu dolzel 11000 evra i go ostavi na cedilo,samo on kako znae i umee,da si placa operacii,terapii i se drugo i so e uste najtragicno go proglasija za invalid,so nema da mozel da igra povece,pa razmisli se malku dali toa so go kazuval ne e ironija,so vikame ni u kavadarci,velam ti cerko seti se snao.ja mislam deka on so merak mu dava na rabotnicki po 20 na sekoja utakmica,bas zaradi mnogu ubavata istorija.a,klub so istorija ne se ponasa taka.feni ne gi preplatuva igracite ,kako so tuka se pisuva,nekoj kreval ceni.toa so oni go zemaa lani duri i e nula vo odnos na toa so go ostvarija.medjutoa so obecal feni niv na petti sekoj mesec mu e isplateno.se soglasuvam so tebe ne e se vo parite,no bez pari ne mozat ni oni da egzistirat,taka li e.trenirat dva-tri pati dnevno taka da i da sakaat ne mozat da pravat nisto drugo.za razlika od feni klubovite so istorija dolzat po dve tri plati stalno a, za premii prasajte gi igracite so igrale tamu,koga zele,kolku i kako.bidi pozdraven
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
e,koa si vece kaj istorija,da te potsetam toj samardziev se povredi igrajci za rabotnicki.istiot rabotnicki so ti ubavo znajs mu dolzel 11000 evra i go ostavi na cedilo,samo on kako znae i umee,da si placa operacii,terapii i se drugo i so e uste najtragicno go proglasija za invalid,so nema da mozel da igra povece,pa razmisli se malku dali toa so go kazuval ne e ironija,so vikame ni u kavadarci,velam ti cerko seti se snao.ja mislam deka on so merak mu dava na rabotnicki po 20 na sekoja utakmica,bas zaradi mnogu ubavata istorija.a,klub so istorija ne se ponasa taka.feni ne gi preplatuva igracite ,kako so tuka se pisuva,nekoj kreval ceni.toa so oni go zemaa lani duri i e nula vo odnos na toa so go ostvarija.medjutoa so obecal feni niv na petti sekoj mesec mu e isplateno.se soglasuvam so tebe ne e se vo parite,no bez pari ne mozat ni oni da egzistirat,taka li e.trenirat dva-tri pati dnevno taka da i da sakaat ne mozat da pravat nisto drugo.za razlika od feni klubovite so istorija dolzat po dve tri plati stalno a, za premii prasajte gi igracite so igrale tamu,koga zele,kolku i kako.bidi pozdraven
Во право си.Но тоа му го должи/ше тогашната управа на клубот.
Меѓудругото тој беше миленик на нас навивачите и имавме екстремно добри односи со него.Сепак повредата го одалечи да стане она што беше најавувано за него и неговата кариера, ѕвезда.
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
245
Поени од реакции
2
Секој град има своја историја , но каква???
Тиквеш,Орка,деактивирање, па Фени.Кај е редот тука???
Фени Индустри , кое е ова име мајко мила.Т.Е да, ова е името на фабриката која ја мрази половина Кавадарци поради отпуштањата,принудните одмори,доцнењето плати итн.
Играњето за пари не е секогаш мотив на кошаркарите.Сигурно Самарџиски,Димитровски,Чековски итн. памтат каква била атмосферата во која некогаш играле.
И самиот Самарџиски после минатогодишнаиот пораз на Работнички во 1/2 во Градскиот Парк рече.
'Да ми дадат барем половина од она што ми го должат(11 000 евра), веднаш ќе потпишам за Работнички, срце ме кине кога играм против него.'
Тоа дава дознаење за нешто нели?
Kako so vikas toa bile vreminja. Se slagam so tebe za atmosferata vo vremeto koga navivaa cpb ama sega ne e taka. Inaku so se odnesuva do imeto na klubot i vaseto ne e sjajno sekade ve pise kako FERSPED a ne kako RABOTNICKI toa se gleda i na vasite dresovi nikade go nema rabotnicki mislam godini unazat. SAMARDZIEV SE VIKA NE SAMARZISKI.
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
214
Поени од реакции
2
Во право си.Но тоа му го должи/ше тогашната управа на клубот.
Меѓудругото тој беше миленик на нас навивачите и имавме екстремно добри односи со него.Сепак повредата го одалечи да стане она што беше најавувано за него и неговата кариера, ѕвезда.
i togas i sega,uprava e fersped (kiraca),toj e milenik na site zatoa so na terenot ima milion pati pokazano kako se branat boite na klubot bilo koj da e.
nego povredata samo go oddaleci od terenot nekoe vreme.so samoto toa so toj se vrati pak na nego,e vece karakter na zvezda i za nas e.nezavisno so on ne se ponasa kako zvezda tuku kako prav kavadarcanec.znam deka vie imate dobri odnosi so nego i mi e drago za toa ,madjutoa pred nekoj den koga frlavte so upaljaci i petardi i vikavte seljaci neli vi tekna oti na istata tribina se negovite drugari,prijateli,rodnini,a malku podaleku i majka mu i tatko mu.
pa za ater za nego namesto da ve cuvat 50 policajci i obezbeduvanje,zosto ne dojdite kako fanovi negovi i na vasite segasni igraci i seto toa da bide kako so dolikuva na kulturni ludje?
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Kako so vikas toa bile vreminja. Se slagam so tebe za atmosferata vo vremeto koga navivaa cpb ama sega ne e taka. Inaku so se odnesuva do imeto na klubot i vaseto ne e sjajno sekade ve pise kako FERSPED a ne kako RABOTNICKI toa se gleda i na vasite dresovi nikade go nema rabotnicki mislam godini unazat. SAMARDZIEV SE VIKA NE SAMARZISKI.
Си посетил ли утакмица на Работнички за да видиш дали е така или не.Празно зборење, како и секогаш од тебе?!Фершпед ни е спонзор и се рекламира на дресовите.Ни мене не ми е убаво што Работнички има додавка но тоа е тоа, тој спонзор ги вртка сите конци во клубот.Но сепак најбитно е тоа што сите го знаат како Работнички.
 
Член од
27 март 2008
Мислења
201
Поени од реакции
4
Izgleda malce kopcas kosarka. Ili e seto toa revolt. Nabroj mi 3 pricini zosto Rajkovic i Cekovski ne gi biva?:nenene:
cekovski ne go biva zatoa sto e tromlav, ne mu odat slobodni i ne e timski igrac.....
a rajkovic ne go biduva zatoa sto:
-koga ke se zapne vo edna petorka iako ne mu ode ne razmisluva za izmena...
-neznae koga e vistinskoto vreme za tajmaut...
-i da go pogode vremeto za tajmaut neznae kakva taktika da im kaze na kosarkarite.....
pa so ovoj tim i baba da vodese ke osvoese najmalku 2 tituli
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Си посетил ли утакмица на Работнички за да видиш дали е така или не.Празно зборење, како и секогаш од тебе?!Фершпед ни е спонзор и се рекламира на дресовите.Ни мене не ми е убаво што Работнички има додавка но тоа е тоа, тој спонзор ги вртка сите конци во клубот.Но сепак најбитно е тоа што сите го знаат како Работнички.
A BE DRUGARCE AKO IMAS PARI I DA GO KUPES SKOPJE ILI BILO KOJ GRAD CEL MOZES DA GO PREKRSTES KAKO SAKAS SE SE VRTE OKOLU PARITE KAPIRAS A DA NE E STERIJO I NEGOVIOT FERSPED NEMASE DA BEVTE TOA STO STE SEGA MOZE STOE RABOTNICKI ALI PRED NEGO IMASE GODEL SEGA FERSPED
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
138
Поени од реакции
1
Си посетил ли утакмица на Работнички за да видиш дали е така или не.Празно зборење, како и секогаш од тебе?!Фершпед ни е спонзор и се рекламира на дресовите.Ни мене не ми е убаво што Работнички има додавка но тоа е тоа, тој спонзор ги вртка сите конци во клубот.Но сепак најбитно е тоа што сите го знаат како Работнички.
So ste se fanale za iminjata na klubot . Lion u francija postoe 15 godini pa ima 5-6 tituli . A koga sme kaj kosarkata zemi bilten od kladilnica i cuvaj go 1 sezona , nema da znajs koj kako se vika drugata. Pogotovo vo italijanska liga.
Aj ne trosete za dzabe vreme. A i seuste e rano za prognozi.
 
Член од
27 март 2008
Мислења
201
Поени од реакции
4
A BE DRUGARCE AKO IMAS PARI I DA GO KUPES SKOPJE ILI BILO KOJ GRAD CEL MOZES DA GO PREKRSTES KAKO SAKAS SE SE VRTE OKOLU PARITE KAPIRAS A DA NE E STERIJO I NEGOVIOT FERSPED NEMASE DA BEVTE TOA STO STE SEGA MOZE STOE RABOTNICKI ALI PRED NEGO IMASE GODEL SEGA FERSPED
OD GODINA KE BIDE: PARKOVI I ZELENILO RABOTNICKI.... ILI NA KRATKO: PZR (PAZAR) :pos2::pos2::pos2:
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
214
Поени од реакции
2
Си посетил ли утакмица на Работнички за да видиш дали е така или не.Празно зборење, како и секогаш од тебе?!Фершпед ни е спонзор и се рекламира на дресовите.Ни мене не ми е убаво што Работнички има додавка но тоа е тоа, тој спонзор ги вртка сите конци во клубот.Но сепак најбитно е тоа што сите го знаат како Работнички.
znajs li oti sponzorot tvoj(sterjo i kiraca) samardziev lani gi dade na sud,pa se usraa da ne dojde inspekcija u klubot,pa odma pratija kola po nego u kavadarci da odi na sostanok so kiraca pa da mu isplatat dve tretini od toa so go dolzat?taka ne se vlecat konci,taka se mrsat.zatoa segasniov sponzor na feni mu e trn vo oko na site takvi.ne mozat da gi zaebavat igracite i da gi siluvaat kako sakaat.prasajte gi igracite,koj nece da ode da igra u feni?
jas za takov ova leto koga bese preodniot rok ne slusnav,ama so da se prave,site ne moze da bidat na edno mesto.poentata e koga vece se nasol nekoj seriozen,da mu se parira seriozno pa site da dobieme nekoj nov kvalitet za gledanje,a igracite na prvo mesto.a,vaka samo se pcuime i karame po postovi,a nekoj drug vlece konci.taka li e?:helou:
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
A BE DRUGARCE AKO IMAS PARI I DA GO KUPES SKOPJE ILI BILO KOJ GRAD CEL MOZES DA GO PREKRSTES KAKO SAKAS SE SE VRTE OKOLU PARITE KAPIRAS A DA NE E STERIJO I NEGOVIOT FERSPED NEMASE DA BEVTE TOA STO STE SEGA MOZE STOE RABOTNICKI ALI PRED NEGO IMASE GODEL SEGA FERSPED
Финтата беше што на вас целосно ви е променето името.Од Тиквеш, до Фени Индустри.Од црвено на портокалово, од гордост до пропаст.
Инаку во Македонија кошарката е доведена на тоа ниво да клубовите во неа мораат да имаат додавка за да опстојат, спротивно фирмата не би прифатила да инвестира.
*РАВОТНИЧКИ Фершпед
*МЗТ Фон Универзитет Скопје
*Пелистер Свислајон
*Вардар Осигурување

Да не спомнувам за Амак Сп и вас кои имате целосно имиња на компании.
 
K

kaiser soze

Гостин
види парадокс на форумот шо има,половина сметат дека играчите се многу јаки и иако е тренерот ептен слаб доволно е шо наводно играчите се јаки и зато освојуваме титули,др половина па му запнала на играчите кој стар,кој кој само на слаби утакмици играел,кој шут немал.епа шо е клучот на успехот тогаш,сигурно не е временската прогноза.според мене може некои играчи некогаш и во некои елементи потфрлуват,ама за тоа па тимскаат игра е на многу високо ниво,а и рајковиќ одлично ги ротира играчите.
 
Член од
27 март 2008
Мислења
201
Поени од реакции
4
Финтата беше што на вас целосно ви е променето името.Од Тиквеш, до Фени Индустри.Од црвено на портокалово, од гордост до пропаст.
Инаку во Македонија кошарката е доведена на тоа ниво да клубовите во неа мораат да имаат додавка за да опстојат, спротивно фирмата не би прифатила да инвестира.
*РАВОТНИЧКИ Фершпед
*МЗТ Фон Универзитет Скопје
*Пелистер Свислајон
*Вардар Осигурување

Да не спомнувам за Амак Сп и вас кои имате целосно имиња на компании.
ne se sekiraj brat i na fersped ke mu dojde krajot... T.E. koga ke vide deka rabotnicki nema da osvoi nitu edna od titulite ke se otkaze od investiranje vo kosarkata ke si prodolzi so svojot "auto pazar" ako ne go zatvorat do togas....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom