Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
8 октомври 2008
Мислења
33
Поени од реакции
0
Cestita pobeda na Pelister.
Samo da kazam deka nasite centri Gocevski i Cekovski bile cista "0", na nivnata bleda igra se vklopil i Sokolov. Ludge sto bea na utakmica vo BT kazuvaat da ne bil Cemata so svoite 23 poeni ce sme izgubele i so poveke razlika. Najmala razlika sto sme napravile bila 5 poeni, ama na kraj pak izgubivme so 14 poeni. Bitolcani ni aknale 20 trojki. Toa e toa. Ili los den ili premnogu zvezdi vo timot koi mislat deka samo so nivnite iminja mozat da mu donesat pobeda na klubot.
Neznam sto da kazam ednostavno zalno.
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
138
Поени од реакции
1
Zavrsete so toa . Poraz i tolku. Sega gledajte nakaj sreda . Ke mu se izdisime na MZT. :vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.992
Поени од реакции
1.268
Emil dobro gi rotiral,dobar e.A nekni so Rabotnicki koga vi odese sutot vo red e,a saa ne im vrvese sutot na minus deset,odma opravdanie.Gjurov bil mnogu jak,rasturil gi so odbrana,he,he.Deka se saa tie strucnjacite da se javat
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Ме зачуди поразот на Фени, иако искрено ова е добро за Работнички.Сигурно победата на Работнички ве дигна во облаци па тоа е причината.
Следна ви е со Мзт,тие сега играат во катастрофална форма па би требало да имате лесна задача, иако во спортот никогаш не се знае.:smir:
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
Ah bre Amire,kolku raboti poeba u MakBasketot.Naduja cenite,napravi vestacki zvezdi,se ispozanesoa,javnosta misle drim tim se oti zemale troduplo pari od kolku so vredat.Za kakov mak k.r places ne si svesen.Ve citam kavadarcani i ne mi se veruva kolku se ispozaneseate,Gjurov go napraviate Rodman,Cekovski na pocetok na sezona bese kao Dwight Howard, Prekovic za nijansa poslab od Ginobili a Gocevski maltene Garnet.
Jas licno ne sum iznenaden od porazo od Pelister,iznenaden sum od visokio poraz vrz Amak i Rabotnicki.Koja e realnosta so obicni sporedbi:
plej-Samardjiev,Bogoev,O.Stojanovski,Miljkovic,Talik
2-Prekovic,V.Stojanovski +brat mu,Grne,Sokolv
3-Gjurov,Fraj(seta izmegu 2 i 3),Tasovski,Filipovic(best defense u MKD)
4-Cole,Agoc,Talevski,Trajkovski
5-Gocevski,Cekovski,Cubrilo,Ristic(moze i 4),Ljuca,Simic.
Mozebi nekoj ispustih,ama za so go pisam tava.Se e tezok prosek i zavisi od denot,moment na inspiracija ili ako mu trgne na nekoj,dali ima tuka nekoj da e vonseriski pa da deli od negovata grupa.Site se evropska peta liga,pa samo videjte strancite od koi prethodni klubovi ni idat i se ke ti e jasno.Se e sivilo i polovicno.Izglasajte si gi vasite favoriti i ke videte deka sekoj na sekoj moze da pobede,zavisi od denot.Taka da,ne si nametnuvajte visoki standardi,i ke vi e skroz normalno da izgubete od Pelister u Bitola,ili Amak u Ohrid kako i Fersped u SK.I trite ekipi se tuka nekade,se e mozno.Nekni so Fersped,Feni so frli se vleze,e ama ne e veligden sekoj den pa sega im odese na Pelister a na Feni mu padna sutot,i odma druga slika.Prvenstvoto e dolgo,taj oriz oste voda nose,ne se zaletuvajte,a i tie preplatenite penzionere isteglajte iu gi usinjata.By the way,koj e najmlad od prva petorka na Feni
-
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Вака сеа за овие струмичаниве пред се бабарабатин кој изгледа е некој искомплексиран бивш кошаркар шо зимал по 200 марки.Некогаш со 1000 марки се носеше екстра играч.Се сменија времињата бацко.Европските лиги се толку моќни што му се исплаќа за 5000 евра да земат играч шо ќе а грее клупата.Зборот ми беше доколку Фени не ги напумпаше цените сите кошаркари ќе се разотидоа.Какви такви тие ни се ѕвезди на мак баскетот.Ќе отидат во Европа(пр Чековски) ќе ја изгреат клупата ќе ја изгубат формата и пос како клампуши ќе се вратат дома ама веќе со изгубена слава.Вака колку толку се задржаа играчите тука.Доколку не се појавеше Фени а предходно и Струмица ќе продолжеше Штеријо со монополот и ќе правеше шампонски тим со 100.000 евра.Да не се јавеше Фени главни играчи во лигата ќе беа Деспотовиќ и компанија.А вака какви такви тие играчи се тука.Тасовски би си заминал од МК ако некој не му даде 3000 евра а у странство тие ќе му ги дадат онака само да биде спаринг за тренинзите.Чековски,Димитровски,Ѓуров,Богоев...Тие не се Џинобили,Гарнет или Хауард но и ти не се пензионираниот Карл Мелоун ова не е Америка ова не е НБА...
И ПОГЛЕДНИ СИ ГИ ПОСТОВИТЕ ПИШУВАШ САМО КОГА ФЕНИ ЌЕ ИЗГУБИ.КАДЕ БЕШЕ СО ФЕРШПЕД,АМАК.Се што се фрлило влегло со Фершпед каде а гледаше утакмицата на еуро спорт?Баш спротивното беше...И комплексите лечи си ги на друго место.Кога милуваш да правиш споредба со НБА.Бостон е шампион и само по себе тоа знаши дека не треба да имаат пораз?Не биди смешен
 
Член од
27 март 2008
Мислења
201
Поени од реакции
4
Ah bre Amire,kolku raboti poeba u MakBasketot.Naduja cenite,napravi vestacki zvezdi,se ispozanesoa,javnosta misle drim tim se oti zemale troduplo pari od kolku so vredat.Za kakov mak k.r places ne si svesen.Ve citam kavadarcani i ne mi se veruva kolku se ispozaneseate,Gjurov go napraviate Rodman,Cekovski na pocetok na sezona bese kao Dwight Howard, Prekovic za nijansa poslab od Ginobili a Gocevski maltene Garnet.
Jas licno ne sum iznenaden od porazo od Pelister,iznenaden sum od visokio poraz vrz Amak i Rabotnicki.Koja e realnosta so obicni sporedbi:
plej-Samardjiev,Bogoev,O.Stojanovski,Miljkovic,Talik
2-Prekovic,V.Stojanovski +brat mu,Grne,Sokolv
3-Gjurov,Fraj(seta izmegu 2 i 3),Tasovski,Filipovic(best defense u MKD)
4-Cole,Agoc,Talevski,Trajkovski
5-Gocevski,Cekovski,Cubrilo,Ristic(moze i 4),Ljuca,Simic.
Mozebi nekoj ispustih,ama za so go pisam tava.Se e tezok prosek i zavisi od denot,moment na inspiracija ili ako mu trgne na nekoj,dali ima tuka nekoj da e vonseriski pa da deli od negovata grupa.Site se evropska peta liga,pa samo videjte strancite od koi prethodni klubovi ni idat i se ke ti e jasno.Se e sivilo i polovicno.Izglasajte si gi vasite favoriti i ke videte deka sekoj na sekoj moze da pobede,zavisi od denot.Taka da,ne si nametnuvajte visoki standardi,i ke vi e skroz normalno da izgubete od Pelister u Bitola,ili Amak u Ohrid kako i Fersped u SK.I trite ekipi se tuka nekade,se e mozno.Nekni so Fersped,Feni so frli se vleze,e ama ne e veligden sekoj den pa sega im odese na Pelister a na Feni mu padna sutot,i odma druga slika.Prvenstvoto e dolgo,taj oriz oste voda nose,ne se zaletuvajte,a i tie preplatenite penzionere isteglajte iu gi usinjata.By the way,koj e najmlad od prva petorka na Feni
-

gledaj si tvojata rabota
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Ah bre Amire,kolku raboti poeba u MakBasketot.Naduja cenite,napravi vestacki zvezdi,se ispozanesoa,javnosta misle drim tim se oti zemale troduplo pari od kolku so vredat.Za kakov mak k.r places ne si svesen.Ve citam kavadarcani i ne mi se veruva kolku se ispozaneseate,Gjurov go napraviate Rodman,Cekovski na pocetok na sezona bese kao Dwight Howard, Prekovic za nijansa poslab od Ginobili a Gocevski maltene Garnet.
Jas licno ne sum iznenaden od porazo od Pelister,iznenaden sum od visokio poraz vrz Amak i Rabotnicki.Koja e realnosta so obicni sporedbi:
plej-Samardjiev,Bogoev,O.Stojanovski,Miljkovic,Talik
2-Prekovic,V.Stojanovski +brat mu,Grne,Sokolv
3-Gjurov,Fraj(seta izmegu 2 i 3),Tasovski,Filipovic(best defense u MKD)
4-Cole,Agoc,Talevski,Trajkovski
5-Gocevski,Cekovski,Cubrilo,Ristic(moze i 4),Ljuca,Simic.
Mozebi nekoj ispustih,ama za so go pisam tava.Se e tezok prosek i zavisi od denot,moment na inspiracija ili ako mu trgne na nekoj,dali ima tuka nekoj da e vonseriski pa da deli od negovata grupa.Site se evropska peta liga,pa samo videjte strancite od koi prethodni klubovi ni idat i se ke ti e jasno.Se e sivilo i polovicno.Izglasajte si gi vasite favoriti i ke videte deka sekoj na sekoj moze da pobede,zavisi od denot.Taka da,ne si nametnuvajte visoki standardi,i ke vi e skroz normalno da izgubete od Pelister u Bitola,ili Amak u Ohrid kako i Fersped u SK.I trite ekipi se tuka nekade,se e mozno.Nekni so Fersped,Feni so frli se vleze,e ama ne e veligden sekoj den pa sega im odese na Pelister a na Feni mu padna sutot,i odma druga slika.Prvenstvoto e dolgo,taj oriz oste voda nose,ne se zaletuvajte,a i tie preplatenite penzionere isteglajte iu gi usinjata.By the way,koj e najmlad od prva petorka na Feni
-
Kako i da e FENI E SAMPION!!
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
de be Atanase,me nemase cel mesec,prv pat pisam.I kak uspea pak naopko da me razberes.Ne si u pravo za zadrzuvanje na igracite so parite,naprotiv.Koj igrac e u stranstvo ojdel poslednite pet godini,a da zima poveke od tuka.Site odat za da bidat zabelezeni,ama se vrakat skoro,skoro_Osven zvezdite,samo Riste Stefanov so igrae so uspeh na strana,drugite ladno ladno istite pari i tuka gi zemat.Poentata mi bese,Prekata dojde od vtora liga,a tuka e idol i najdobar visok bek u vasite oci,itn da ne gi imenuvam drugite,a realnosta e oti cela liga ni e katastrofa i nijansi odlucuvat.Jas koa seram u WC,ic ne mi smrde oti si e moe,ama ti da vlezes posle mene ke ti ispsnat ocite,ama neli moe si e.Me razbiras,neli?I aj nem takvi na sekira zaraneti,poopusteno be,neli bocnaate nesto ovaa vecer
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
138
Поени од реакции
1
Nema veke pari za KFM. Toa e realnosta. Amir ne e dedo mraz.Gomnarite od KFM samo toa go cekaat "PARI". A koga go nemaat toa barat nacin za osveta. Poglednete gi sudiite koj mu sude na FENI doma gosti i ke vi stane jasno. Luge ova e kosarka 1 faul , eden aut , edna dupla resava utakmica. Se prasuvam dali Mitrevski e pretplaten da mu sudi na FENI???? Do koga revansizam??? Ako utre Amir ili ne znam koj drug pretsedatel na koj i da e klub u mak basketot resi da stavi tocka sto bi se slucilo???? Dali ke ima Sterjo so koj bi igral. Mzt e samo klub koj sto mora da postoi ovaaa godina. Za drugite i da ne spomnuvam . Se vidi kako zavrsi Strumica za koja mi e mnogu zal.(imase dobro rivalstvo) Svestete se deka nisto nema od mak basketot. Se e pari i interes. Namesto sponzorite da baraat interes vo klubovite ostana deka federacijata nema od kade pari i uslovuva tituli!!! SRAMOTA!!! Kako li ke izlezat novi reprezentativci!!! Zaminuva posle Polska edna generacija , toa na site im e jasno...I posle toa sto ...potop!!!!. Sto trebase sto napravivme. Krivi ke bidat politicarite , pa nekoi ne znam koj upravi , pa ke se menja pretsedatel na KFM i taka se dodeka ne mu prekurce na nekoj i ne rece "na pari" (kako trifun so bese u rakometot). Ama i na toa ima kraj, se vide.
Pozdrav i gledajte sto se slucuva so dve oci vo kosarkata.

Ovoj poraz na feni e ona sto se diktira od KFM. Nema opravduvanje ama 10 luge sekoja utakmica ne mozat da pobedat i sudii i tim. Milo ke mi bide koga na mecot vo sreda nema da gi vidam na parketot Mitrevski , milojevic , dikovski , usi , zlatevski,....SAKAM NEKOJ DRUG....NEKOJ DRUG....
:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
de be Atanase,me nemase cel mesec,prv pat pisam.I kak uspea pak naopko da me razberes.Ne si u pravo za zadrzuvanje na igracite so parite,naprotiv.Koj igrac e u stranstvo ojdel poslednite pet godini,a da zima poveke od tuka.Site odat za da bidat zabelezeni,ama se vrakat skoro,skoro_Osven zvezdite,samo Riste Stefanov so igrae so uspeh na strana,drugite ladno ladno istite pari i tuka gi zemat.Poentata mi bese,Prekata dojde od vtora liga,a tuka e idol i najdobar visok bek u vasite oci,itn da ne gi imenuvam drugite,a realnosta e oti cela liga ni e katastrofa i nijansi odlucuvat.Jas koa seram u WC,ic ne mi smrde oti si e moe,ama ti da vlezes posle mene ke ti ispsnat ocite,ama neli moe si e.Me razbiras,neli?I aj nem takvi na sekira zaraneti,poopusteno be,neli bocnaate nesto ovaa vecer
Па тоа ти викам шо ќе одат да играат за истите пари настрана и ќе пропаѓаат како играчи нека си седат тука ем истата паричка ем ѕвезди.А зошто само Ристе?Добро игра Антиќ,Гечевски итн...
Иначе имаше боцкање вечерва.:vozbud::vozbud:
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
Atanase,Antic i Gecevski se vo grupata zvezdi,ne sakaah da gi nabrojuvam.Ja potvrda za toa so go pisuvaah.Aber Donka ima problem da poveruva deka Miljkovic,Talevski i drustvo moze da odigrat dobro i da go tepat Feni,tuku sudiite se krivi,a ne e taka,ne oti gi branam sudiite mameto nivno,oti vo vasite oci site od Feni se ALL STAR,a ne taka.Dodeka bese Macka u Feni,ta car bese,ta trojkas,taman ojde si,pu pu ne se vaze,sklon e na povredi, ne e taj so bese,a koa govoreeh uste lani za nego oti se ke si epovreden,lud me praveete.Boston na hartija ima najjaka ekipa,i saa so treba ,90 pobedi po sezona li da ima(out of record-pa ke se sampioni,primam opkladi,Lakers ke go primat povtorno).
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Atanase,Antic i Gecevski se vo grupata zvezdi,ne sakaah da gi nabrojuvam.Ja potvrda za toa so go pisuvaah.Aber Donka ima problem da poveruva deka Miljkovic,Talevski i drustvo moze da odigrat dobro i da go tepat Feni,tuku sudiite se krivi,a ne e taka,ne oti gi branam sudiite mameto nivno,oti vo vasite oci site od Feni se ALL STAR,a ne taka.Dodeka bese Macka u Feni,ta car bese,ta trojkas,taman ojde si,pu pu ne se vaze,sklon e na povredi, ne e taj so bese,a koa govoreeh uste lani za nego oti se ke si epovreden,lud me praveete.Boston na hartija ima najjaka ekipa,i saa so treba ,90 pobedi po sezona li da ima(out of record-pa ke se sampioni,primam opkladi,Lakers ke go primat povtorno).
Koj rekol deka Macka e nesto jas od koga vleze vo feni gledav deka ne go biva posle takva povreda tesko deka nekoj ek go bide toa ti e kaa so drvena noga da igras a i za toa mu begaa igracite nemozese da gi slede
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Atanase,Antic i Gecevski se vo grupata zvezdi,ne sakaah da gi nabrojuvam.Ja potvrda za toa so go pisuvaah.Aber Donka ima problem da poveruva deka Miljkovic,Talevski i drustvo moze da odigrat dobro i da go tepat Feni,tuku sudiite se krivi,a ne e taka,ne oti gi branam sudiite mameto nivno,oti vo vasite oci site od Feni se ALL STAR,a ne taka.Dodeka bese Macka u Feni,ta car bese,ta trojkas,taman ojde si,pu pu ne se vaze,sklon e na povredi, ne e taj so bese,a koa govoreeh uste lani za nego oti se ke si epovreden,lud me praveete.Boston na hartija ima najjaka ekipa,i saa so treba ,90 pobedi po sezona li da ima(out of record-pa ke se sampioni,primam opkladi,Lakers ke go primat povtorno).

:eek:ftopic:

Можеме јас и ти да се кладиме за Бостон дека нема да се шампиони. За да биде поинтересно, ти можеш исток, јас запад, во едно гезме во кафанче
 

Kajgana Shop

На врв Bottom