Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
абе јас не знам заштро кфм секоја годфина склучуива договор со нив. што не склучи со некоја приватна тв на раат да бидеме.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
74-53 за Фени
Детали после, сеа фудбал :)

бтв ЦПБ веза немаат
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Фени-Карпош(Фершпед) 74-53:vozbud::vozbud: Столе Димче од Градско се побрка готов е психолошки е растроен:helou::baeh::baeh::vozbud::vozbud::kez:
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
33
Поени од реакции
0
имаше околу 60-70 луѓе, добра бројка, ама се многу гадни скопски педери што провоцираат цело време и гледаат да направат пакост. но денес не можеа ништо. фоката беше погласен од сите нив заедно, а покрај тоа и ги утепавме на терен. ако ова биде нашиот конкурент за титула оваа година, нека ни е со среќа двојната круна уште сега.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Мислам да се знае кој е кој :smir:
Би им препорачал на одредени стручњаци да ја гледаат снимката вечер, да си го видат талентот од Градско, и тиа шо не може да оде, Марјан Ѓуров... чисто да нема заблуди, и другиот инвалид видете го, тиа Стариот, шо нема врска у одбрана.
Кол кај нас најдобар, ги силуваше, ваква партија нема пружено од финалето со Струмица... ме мрзе сеа да пишам поединечно за сите, ако го интересира нешто некој нека праша :)

И за навивањето нешто, ЦБП ништо посебно, ги мислев подобро дека ќе бидат, бројката не беше така лоша ама пеењето за никаде, Лозари се подобри на ВВ Тиквеш, озбилно...
И кога губеше Работнички 20 коша у 4/4 устата на ја отворија, па почнаа да фрлат со разни предмети, како прво немат општа култура, навивачка па ич.
Бевме само обични гледачи и пак ги надвикавме, да имаше Лозари па кај му беше крајот :)
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Шо се деси, дај детали. :helou:
Едно баце претепано,сокршени автобуси и секс на лице место:duel::duel:

Бевме само обични гледачи и пак ги надвикавме, да имаше Лозари па кај му беше крајот :)
Лозари имаше,бевме сместено во ќошето на истокот а и едно баце го сокршиме.....:sekss::sekss::sekss:
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
33
Поени од реакции
0
Не сакам никој грешка да ме свати ама стварно ми е преку глава од муабети од типот да беа Лозари ќе беше вака или така. Кога на оваа утакмица не подпаднаа на атмосферата и не дадоа подршка на играчите тогаш незнам кога ќе го сторат тоа. Инаку уште еднаш Кавадарци покажа дека е потребна само една мала група на навивачи од страна да ги испровоцира и атмосферата во салата да се вжешти до максимум.

Генерално една добра партија на Фени кој со тимска и паметна игра на крај го заврши натпреварот во наша корист.
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
214
Поени од реакции
2
74-53 за Фени
Детали после, сеа фудбал :)

бтв ЦПБ веза немаат
procitate so vi vika covekot.gleate fudbal,a posle 22 casot izgleda ce bide snimkata na sobraniski kanal.izgledajte ja i go cekame undercover da ni naprave analiza za djurov dupkata i stariot so ne mozel da ode.malku pomos
ako treba.oni dvajcata go cuvaa dimeto nba tasovski,i na plackoto ako ne mu svirnea pet slobodni nemase ni pette kosa da gi dade.mu ostana gradite zdravi,ne mozese da se tepa po niv.a pa via dvajcata go napolnija i kosot nivni za kamata. donald i goran ne gi spomnujme,epten mnogu informacii za procesoro negov ce bidat naednas.
undercover za trener.glasanjeto pocnuva sega.
 
Член од
2 јуни 2008
Мислења
89
Поени од реакции
1
gjurov mu a izvadi masata na seljakot od grasko koi imase 1/11 za 3 kolku so gi broev.
prekovic e dobar dodeka ima snaga igarae i napad i odbrana. ostanatite bea na nivo.kol omase najdobra partija posle finaleto so strumica.
aaa da ne zaboravam na avtobusot na huliganite pisuvase: PREVOZ NA MALI DECA:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Зар вреди да се збори колку е Ѓуров корисен играч? Се нашла една будала што кажува гачки и што врска нема од кошарка и се палите. Зар не гледате дека тој Ундерковер е само идиотче што само кака тука. Од кога знам јас, Тасов имал страшни проблеми кога и да играл против Ѓуров, а можеби Ѓуров е и најдобриот одбрамбен играч во последниве 10 години што играл во МКД
 

Kajgana Shop

На врв Bottom