Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
21 ноември 2008
Мислења
30
Поени од реакции
0
Дали и ти грешниче имаше врска со мозокот кога го констатираше тоа дека ние постоиме само кога има пари и успеси ах леле ти дефинитивно за ручек си имал печурки.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.679
Поени од реакции
2.915
PA KAKO STO ZNAM MACKA IMA ZELBA DA RABOTI SO MARIN MISLMA LICNO MI IMA KAZANO ALI SE E U OPCIJA NISTO NEE SIGURNO A ZA VRBICA NESO SLUSNAV DEKA KE DOAGA U RABOTNICKI NEZ KOLKU E TOCNO TOA AKO IMAS NESO INFORMACIJA KAKO SO PISI
 
K

kaiser soze

Гостин
PA KAKO STO ZNAM MACKA IMA ZELBA DA RABOTI SO MARIN MISLMA LICNO MI IMA KAZANO ALI SE E U OPCIJA NISTO NEE SIGURNO A ZA VRBICA NESO SLUSNAV DEKA KE DOAGA U RABOTNICKI NEZ KOLKU E TOCNO TOA AKO IMAS NESO INFORMACIJA KAKO SO PISI
за врбица знам дека ќе попаузира уште малце,ама како и да е ќе мора да најде некој клуб пред европското,ништо чудно да е тоа работнички,ама и за фени се вртат шпекулации.сепак кај и да отиде ќе биде тоа најјака аквизиција,уште е врвен играч ако е на залез на кариера.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
PA KAKO STO ZNAM MACKA IMA ZELBA DA RABOTI SO MARIN MISLMA LICNO MI IMA KAZANO ALI SE E U OPCIJA NISTO NEE SIGURNO A ZA VRBICA NESO SLUSNAV DEKA KE DOAGA U RABOTNICKI NEZ KOLKU E TOCNO TOA AKO IMAS NESO INFORMACIJA KAKO SO PISI
Па тоа е информацијата.Би требало подобро да знаеш од мене.Врбица Стефанов е пред потпис со Работнички.Како главен фактор се спомнува токму работата со Марин Докузовски...
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.679
Поени од реакции
2.915
INACE VRBICA SAKA DA ZAVRSI KARIERA U KAVADARCI ALI SEPAK RABOTNICKI E PRVA OPCIJA SPORED MENE I KAZUVANJA NA BLISKI LUGE DO NEGO ALI SEPAK VRAKANJETO NA VRBA U MAK BASKETOT KE BIDE SUPER DAJ BOZE DA E RABOTNICKI POSTO FALI PLAY I TIMOT A I KE BIDE DOBRO ZA PONATAMOSNITE IGRI VO BIBL
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
58
Поени од реакции
0
Врба се враќа у мак баскетот тоа е сугурно.Прва опција е Работнички тоа е муабетот од кавадарци.е сеа на фени му олесна малку со заминувањето на димитровски,од финансиска страна мислам,така да може и фени да се вмеша во трката по Врба.ама сепак мислам дека работнички е фаворит.поздрав.
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Од сигурни извори Врбица ке се врати во Родното Кавадарци и ке игра за Фени се разбира доколку му го овозможат тоа и не му било битно за колку пари ке игра само да настапи за неговата публика за градот во кој тој го поминал детството и првиот негов тренинг до неговите 15-16 години така да ке имаме добар плау и пред се уште еден наш сограѓанин :smir:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
ke vidime kako so moze pa mzt da zavrsi da se poraduvaat seljacive hehe
За тоа сељаци нема да коментирам, пошто сите знаеме кои се тие, а не сум дојден за расправии...

Врбица во Мзт нема да дојде, тоа нека ви е јасно како бел ден. Причините немора да ви ги кажувам, ама пари не се во прашање, на врбица ако му дошле до тие 20.000 што ке ги земе сезонава, бем ти живот тогаш.

Мое мислење е ако реши да игра, ќе игра кај Марин, башка долго време све у е во Скопје а и не верувам дека не би ја почитувал вољата на жена му да биде во Скопје во овие (тешки мигови за нив /не прашувај, нема да добиете одговор за ова, премногу е лично за да го знае секој/) Така да, според работите кои ги знам јас, некако најверојатно ми е доколку реши да игра, ќе игра за Работнички.

А Врба и Мзт...исто како што има шанси да игра Коби за Мзт така и Врба, така да Ѕвер Фард Бој, мисли му ја што ако отиде во Кавадарци, пошто во тој случај веројатноста да земете титула ви е иста како и на Мзт веројатноста. А Мзт и со и без Врбица е пак две класи под Фени и Работнички
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Ако дојде Врба у Фени Чемата ќе мора да се навикне да игра двојка, нема смисла капитенот да дреми на клупа, пошто со Талик у ваква форма и плус Врба, неминовно е тоа :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom